مقابل استقلال شجاعانه و باهوش بازی می‌کنیم!

به گزارش خبرگزاری آوای البرز؛ عبدالله ویسی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال فولاد خوزستان برابر استقلال در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر اظهار داشت: بازی‌ها به هفته‌های پایانی رسیده و بسیار حساس و هیجانی شده است، مثل دوی ماراتن که چند متر پایانی حیاتی است. دو تیم برای قهرمانی می‌جنگند و پنج تیم برای نیفتادن و متأسفانه فولاد یکی از این تیم‌هاست. مطمئنم بازی شجاعانه خواهیم داشت و باید برابر استقلال باهوش بازی کنیم. استقلال تیم شسته و رفته‌ای است و در طول فصل خودش را نشان داده است. این تیم را مثل قهرمان نگاه می‌کنیم و تا سوت پایان بازی می‌جنگیم تا با امتیاز به اهواز برگردیم.

وی در مورد وضعیت نابسامان فولاد در این فصل یادآور شد: متأسفانه سه تیم خوزستانی این شرایط را دارند و برای نیفتادن می‌جنگند. باید پس از پایان فصل بزرگان فوتبال خوزستان و مسئولان رده بالا بنشینند و بررسی کنند چه اتفاقی افتاده است. من هم متأسفم که فوتبال خوزستان این شکلی شده است. ما باید حداقل دو تیم خوزستانی را نگه داریم و اگر هر سه تیم بمانند که چه بهتر.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره محروم و مصدومان تیمش برای دیدار فردا خاطر نشان کرد: جفرسون باهیا را به دلیل اینکه در دیدار قبلی‌مان کارت قرمز گرفت، برای دیدار فردا در اختیار نداریم.

ویسی راجع به در بیشتر تیم‌هایی که در معرض خطر به سقوط قرار دارند، مربیگری کرده است و فکر می‌کند دلیل شرایط بد این تیم‌ها چیست، گفت: خودم حواسم نبود در این تیم‌ها مربیگری کرده‌ام! متأسفانه در پیشینه ما نوشته شده است که برای نیفتادن بجنگیم. برخی تیم‌ها وقتی با سرمربی می‌بندند تا برای نیفتادن بجنگند. پیکان که به من پیشنهاد داده بود، قبل از فصل همین را گفته بود، صنعت نفت آبادان نیز همینطور. باشگاه استقلال خوزستان هم به پورموسوی همین را گفته بود. فولاد اما برای آسیا بسته شده بود، ولی راهی رفت که حالا برای نیفتادن می‌جنگد.

وی ادامه داد: فولاد از اول فصل در حاشیه گیر کرد. مطمئنم علی منصوریان تیم را برای آسیا بسته بود، چون با خودم صحبت می‌کرد. فولاد هم امکانات و بازیکن داشت و هم منصوریان را برای این کار آورده بود. فولاد بازیکنان باکیفیتی گرفت، ولی مسیر اشتباه بود. از ابتدای فصل، هواداران یکسری مسائل با منصوریان داشتند و بازیکنان تحت تأثیر قرار گرفتند. در ادامه تعویض مربی و مدیر را داشتیم و باعث شد تمرکز تیم به‌هم بریزد. هواداران هم چون دوست داشتند فولاد به مسیر قبلی بازگردد، خواسته‌هایی داشتند که باعث این شرایط شد. همه چیز دست به دست هم داد. مدیریت، سکوها، مربیان و بازیکنان دست به دست هم دادند. الان اما همه دست به دست هم دادیم که فولاد را نگه داریم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان یادآور شد: به مدیران فولاد گفتم یکی از دلایلی که سه تیم خوزستانی به اضافه نساجی مازندران و پیکان با این شرایط روبه‌رو هستند نبود بانوان هوادار در ورزشگاه است. وقتی خواهر، مادر و همسر بازیکن به ورزشگاه می‌آیمد خیلی می‌تواند انگیزه به بازیکن بدهد. تیم‌های پایین جدول چنین شرایطی را نداشتند. این وضعیت با دیگر تیم شمالی، تهرانی و جاهای دیگر برابر نبود.

ویسی در مورد شناخت جواد نکونام از فولاد تصریح کرد: من قبلاً این راه را در پیکان و صنعت نفت رفته‌ام. ما برای نباختن بازی می‌کنیم و تک امتیاز می‌تواند ما را در لیگ نگه دارد. تک امتیازها توانست صنعت نفت و پیکان را در چند سال اخیر نگه دارد. مطمئناً نیاز به پنج امتیاز داریم که بمانیم و این را می‌گیریم. ما در بازی با استقلال دنبال تک امتیاز هستیم و اگر سه امتیاز هم بگیریم چه بهتر. نکونام از فولاد شناخت دارد و تمام فولادی‌ها نیز از او شناخت دارند. استقلال نیاز به شناخت ندارد، چون همه بازی‌هایش را می‌بینند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار آوای البرز مبنی بر اینکه «چه راهکاری برای گل نخوردن از روی ضربات ایستگاهی که یکی از تاکتیک‌های استقلال است، دارید؟»، گفت: صد درصد در طول هفته کار کرده‌ایم. همانطوری که استقلال را آنالیز کرده‌ایم آنها نیز ما را آنالیز کرده‌اند. سعی می‌کنیم فردا روز خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به این سؤال که فولاد در دیدار با تراکتور تبریز نشان داد روی ضربات ایستگاهی ضعف دارد، اظهار داشت: اگر کرنرهای تراکتور را دیده باشید بیشتر به سمت تیر یک زده می‌شود، اما متأسفانه یک ضربه به تیر دو آمد و گل خوردیم.

ویسی راجع به جریمه دو میلیاردی که سازمان لیگ برای او در نظر گرفته است، هم تأکید کرد: من پس از نشست خبری به کمیته انضباطی می‌روم و ببینم خدا چه می‌خواهد. می‌ترسم حرفی بزنم که دوباره جریمه شوم!

258 258