معرفی برترین دانشگاه های موجود در برزیل

دانشگاه های برزیل

برزیل به ترکیبی از دانشگاه های دولتی و خصوصی اختصاص دارد. به طور کلی پذیرفته شده است که دانشگاه های دولتی استانداردهای بالاتری از آموزش را ارائه می دهند، به این معنی که رقابت سخت در ایجاد یک مکان وجود دارد.

برزیل در رتبه بندی دانشگاهی QS برای آمریکای لاتین سه نماینده دارد:

به صورت معمول سال تحصیلی برزیل در ماه فوریه آغاز می شود. دانشجویان آینده نگر برای شرکت در آزمون های Vestibular ، آزمون ENEM قبل از حضور اقدام می نمایند.

 مقاطع تحصیلی در برزیل

جهت دریافت تور برزیل کلیک کنید .تحصیلات در مقاطع قبل دانشگاهی در کشور برزیل با دوران ابتدایی شروع می شود. کودکان از ۷ سالگی می توانند برای دوره های دبستان کشور برزیل اقدام نمایند. مدت زمان دور های دبستان در کشور برزیل ۷ سال به طول می انجامد. دانش آموزان پس از اتمام دوره های دبستان می توانند برای مدارس فنی و یا دبیرستان اقدام نمایند. به طور کلی مدارس فنی، دانش آموزان را برای ورود به بازار کار آماده می کند و دبیرستان مسئول آموزش آکادمیک می باشد.

تحصیل کارشناسی در برزیل

طول دوره لیسانس در برزیل ۴ سال به طول می انجامد. افراد برای ورود به دانشگاه های برزیل در مقطع کارشناسی، نیازمند مدارک قبلی آموزشی فرد می ­باشند. برای ورود به دانشگاه های کشور برزیل نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید. دوره های کارشناسی در این کشور به زبان پرتغالی می ­باشد که افراد پس از ورود به کشور، امکان شرکت در دوره های زبان پرتغالی را دارا می ­باشند. پذیرش در این مقطع در برخی از دانشگاهها با برگزاری آزمون و در برخی دیگر از طریق بررسی شرایط متقاضی توسط گروه مورد بررسی قرار می گیرد.

موسسات برزیلی سه نوع مدرک لیسانس را ارائه می دهند:

 تحصیل کارشناسی ارشد در برزیل

طول این دوره ۲ سال است و دانشجو علاوه بر گذراندن دروس مربوطه باید پروژه تحقیقاتی خود را نیز ارائه دهد. موسسات در برزیل هر ساله ۳۰،۰۰۰ مدرک کارشناسی ارشد را به دانشجویان واگذار می کنند.

امتحانات ورودی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می‌باشد و متقاضیان باید مدرک زبان IELTS یا TOEFL را داشته باشند. متقاضیانی که از مدرک زبان انگلیسی برخوردار می باشند، می ­توانند در کورس ۸ ماهه و ۴ ماهه کلاس های زبان مؤسسه زبان آریاناپارس با گارانتی اخذ نمره ۶ آیلتس ثبت نام کرده و از اطلاعات اساتید این مؤسسه بهره مند شوند.

کشور برزیل تنها کشور دنیا می ­باشد که در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها به افراد بورس می ­دهد. با توجه به این نکته، برزیل انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. کشور برزیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد (Master) بورسیه ای را معرفی کرده است که افراد با داشتن شرایط مناسب می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. بطور معمول حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار بصورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود که با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در کشور برزیل براحتی امکان زندگی و تحصیل کرد.

دروس به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می ­شود. ولی افراد می توانند در کلاس ­هایی که به زبان پرتغالی می ­باشند، شرکت کنند. کتاب ها و امتحانات به زبان انگلیسی می ­باشد و در دوره کارشناسی ارشد، آموزش زبان پرتغالی جزو واحدهای درسی افراد می ­باشد.

تحصیل دکترا در برزیل

پذیرش در این مقطع نیازمند ارائه رزومه قوی در زمینه کاری مربوط و یافتن پوزیشن در دانشگاه می ­باشد. در برخی موارد ارائه پروپوزال تحقیقاتی نیز مورد نیاز است. طول این دوره بر اساس رشته می ­تواند ۳، ۴ یا ۵ سال باشد و دانشجو باید پروژه خود را به همراه مقالات مربوطه ارائه دهد.

علاقه مندان به شرکت در دوره ­های PHD کشور برزیل می ­توانند برای بورس شدن در این کشور اقدام نمایند. در حال حاضر کشور برزیل فرصت های زیادی را برای بورسیه اعلام کرده است.دانشجویان مشغول به تحصیل در برزیل در مقطع دکترا حدود ۱۰۰۰ دلار بصورت ماهانه بعنوان حقوق دریافت می کنند.

کلیه دروس در دانشگاه ­های برزیل به زبان پرتغالی می باشد. در برخی موارد بر حسب درخواست دانشجویان و یا استاد، دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود. برخی دانشگاه های برزیل در هنگام پذیرش مخصوصاً در مقطع دکتری تقاضای مدرک زبان انگلیسی معمولاً معادل ۶ آیلتس کافی است، می کنند.

برخی از دانشگاه ها یک مصاحبه از طریق اینترنت خواهند داشت. ارائه هیچگونه مدرکی جهت زبان پرتغالی مورد نیاز نیست ولی در برخی موارد در حین مصاحبه در این مورد سؤال خواهد شد.

پس از پذیرش دانشجو، کلاس های آموزش زبان پرتغالی از سطح مبتدی تا پیشرفته برای دانشجویان خارجی برگزار خواهد شد. در مجموع مدرک زبان جهت اخذ پذیرش چندان مشکل مهمی به شمار نمی آید. سیستم نمره دهی کشور برزیل از ۱۰۰ نمره می ­باشد، به صورتی که نمره A  عالی و بین ۹۰ تا ۱۰۰ می باشد و نمره مردود E می ­باشد که زیر ۶۰ است.

حق کار و هزینه های تحصیل در برزیل

با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در برزیل، بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال برآورده کردن هزینه های خود در این کشور می باشند.

حق کار

دانشجویان در کشور بلژیک مجوز کار در محدوده ای ۱۰تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند. دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی خواهند داشت. این نکته بدین معناست که دانشجویان کارشناسی ۱۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند.

هزینه های تحصیل

قانون اساسی فدرال کشور برزیل حق تحصیل عمومی آزاد را تا سطح تحصیلات تکمیلی ایجاد کرده است، بنابراین اکثر دانشگاه های دولتی فقط هزینه ثبت نام را از دانشجویان دریافت می کنند. این نکته در حالیست که دولت تمایل دارد موسسات کوچکتری را اداره کند که از دانشجویان بین المللی پول دریافت کند. موسسات آموزش عالی خصوصی هزینه های متنوعی را بسته به برنامه های تحصیلی مورد نظر، ارائه می دهند، هزینه های تحصیلی خصوصی ممکن است از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال باشد.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در برزیل برای دانشجویان، حدود ۱۰،۰۰۰ دلار در سال می ­باشد که شامل هزینه اجاره مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو مستلزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور برزیل می ­باشد.

 نحوه درخواست ویزای تحصیلی برزیل

در صورت درخواست برای ادامه تحصیل در برزیل و اخذ پذیرش، مدارک زیر باید به دانشگاه ارائه شود:

دانشجویان باید در مدت ۳۰ روز از زمان ورود به برزیل به پلیس فدرال برای ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک لازم برای تحصیل در برزیل

دانشجویان بین المللی برای باید ضمن ارائه ی مدرک پذیرش محل تحصیل خود مدارک خاصی را که در ادامه ی مطلب به بررسی آن ها می پر دازیم  به سفارت این کشور تحویل دهند.

این مدارک ضروری شامل موارد زیر می باشد:

 اقامت پس از تحصیل در برزیل

این کشور برای اقامت دائم دانشجویان امکانی را از سال ۲۰۱۶ تا کنون فراهم کرده است به این صورت که با استخدام در شغل مورد نظر می توانند به اخذ ویزای کاری اقدام کنند و در این کشور سکونت داشته باشند. دانشجویان با اخذ این ویزا می توانند تا پایان دوره ی تحصیلات خود به مدت ۱۲ ماه  برای کاریابی اقدام نمایند فقط کافی است که تقاضای تغییر نوع ویزای خود را به اداره ی مهاجرت برزیل ارائه دهند. البته دانشجویانی که  در حین تحصیل، در حرفه ی مورد نظرشان استخدام شوند می توانند اقامت دائم خود را در برزیل دریافت کنند.

دانشجویانی که بتوانند فعالیت درخشان و موثری را در حوزه ی کاری خود تا مدت زمان حداقل ۵ سال داشته باشند می توانند ویزای  اقامت دائم خود را از سفارت برزیل دریافت کنند.

افراد می توانند با اخذ اقامت دائم در برزیل، پس از ۴ سال سکونت در این کشور برای گرفتن تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

از مزایای مهم کشور برزیل فراهم بودن شرایط استخدام کاری است زیرا این کشور تولید کننده ی محصولاتی مانند: قهوه و نیشکر در جهان و صادر کننده بزرگ کاکائو، پرتغال و سویا می باشد.

به همین دلیل دانشجویان می توانند به راحتی  پس از پایان دوره ی تحصیلی خود مشغول به کار شوند و فرصت های شغلی بیشماری در این کشور برایشان فراهم خواهد بود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان تحصیل در نروژ فراهم آورده است

منبع : intrepidtravel.com