شخصیت های کارتون دختر کفشدوزکی و گربه سیاه

داستان کارتون دختر کفشدوزکی چیه؟

قیمت لباس دختر کفشدوزکی:  کارتون دخترکفشدوزکی یه مجموعه ابرقهرمانیه که از سال ۲۰۱۵ ساخته و پخش شد. این کارتون برای کشور فرانسه هستش و تونسته تو کشورهای مختلف طرفدارهای زیادی پیدا کنه.

داستان کارتون دختر کفشدوزکی راجع به دو تا نوجوان فرانسویه هست که قدرت های زیادی دارن. مرینت دوپن چنگ و آدرین آگرست اسم این دو نفره که با استفاده از یه سری جواهرات به ابرقدرت تبدیل میشن. اسم ابرقهرمانی مرینت دوپن چنگ، لیدی باگ یا همون دختر کفشدوزکی هستش و اسم ابرقهرمانی آدرین آگرست، کت نوآر یا همون گربه سیاه هستش.

کارتون دختر کفشدوزکی چندتا فصل داره؟

خرید لباس گربه سیاه: تا حالا پنج تا فصل از دختر کفشدوزکی ساخته شده و حتی چندتا فیلم سینمایی هم از داستان های دختر کفشدوزکی هستش. تو این بخش اسم قسمت های هر فصل کارتون دختر کفشدوزکی رو آوردیم که در ادامه میبینین.اینم بگیم که هر فصل ۲۶ قسمت داره.

فصل اول کارتون دختر کفشدوزکی

لباس زنبور ملکه: سنگ دل ۱، سنگ دل ۲، حباب ساز، آقای کبوتر، هوای طوفانی، زمان شکن، گربه مقلد، فرعون، بانو وای فای، طراح شرور، افسر راجر، کیوپید سیاه، ۱۳ ترس خوره، سیاه شمشیر، پانتومین باز، شاهدخت معطر، گیمر، مرد حیوان نما، حشره کش، خیمه شب باز، گیتاریست شرور، رفلکتا، عددی، کنگ فود، خشن و ولپینا از قسمت های فصل اول این کارتون هستن.

فصل دوم کارتون دختر کفشدوزکی

گرد اورده، ملکه تصویر، خرس سرخورده، ریپست، بیفانا، روباستس، جغد سیاه، غول بچه، منجمد ساز، سمپوتیا، گوریزیلا، کاپیتان هارد راک، بلبل ترسناک، سایرن، زامبی زو، فروزن، ملکه مد، دردسرساز، ملکه زنبور های وحشی
، وارونه گر، انانسی، دیکتاتور شرور، پسر شنی، روز قهرمانان ۱ ( کاتالیست ) و روز قهرمانان ۲ ( شرور قرمز ) از قسمتهای فصل دوم این کارتون هستن.

فصل سوم کارتون دختر کفشدوزکی

فتاب پرست، بابا گرگی، ارباب کریس، عقب گردان، هوای طوفانی، انیمیسترو، فراموشی دهنده، خاموش کن، اونی چان، نانوای ناشناس، میراکلر، زمان پیما، گیمر ۲، مهمان ناخوانده، خیمه شب باز ۲، شکارچی گوزن، رفلکدال، دسپرادا، قطار فضای، فیست، کوآمی گیر، گربه سفید، فیلیکس، شکارچی قلب و ملکه معجزه گر از قسمت های فصل سوم این کارتون هستن.

فصل چهارم کارتون دختر کفشدوزکی

حقیقت، دروغ، بانداسرار، آقای کبوتر ۷۴، روان پزشک، فوی خشمگین، ریز پاله کننده، ملکه موز، گابریل اگرست، مگازالو، گناهکار، تمساح، اپتیگامی، حباب ساز احساساتی، بستنی ساز ۲، هک سان، اشک انداز، آرزوساز، مرده ساده، گاومیش، عزیزترین خانواده، زود گذر، کورنکو، تیم پنالتی، ریسک و انتقام از حمله از قسمت های فصل چهارم این کارتون هستند.

فصل پنجم کارتون دختر کفشدوزکی

برگشت مجدد، تکثیر، انهدام، شادی، توهم، اراده محکم، ساختار، دیدار مجدد، مشت گره کرده، تغیر حالت – انتخاب کوآمی، آتش عظیم – انتخاب کوآمی ۲، بی نقص، نقل مکان، تمسخر، اندیشه، حفاظت، عشق ورزی، هیجانی، متظاهر، افشا، مقابله، نیرنگ، انقلاب، نمایش، ترکیب – روز آخر ۱ و بازآفرینی – روز آخر ۲ از قسمت های فصل پنجم کارتون این کارتون هستن.

شخصیتهای اصلی کارتون دختر کفشدوزکی

مرینت دوپن چنگ – دختر کفشدوزکی، آدرین آگرست – گربه سیاه، گابریل آگرست – هاک ماث، تیکی و پلگ از شخصیت های اصلی این کارتون هستن

شخصیت های اصلی کارتون ماجراجویی در پاریس
مرینت و دختر کفشدوزکی

مرینت دختری با موهای سورمه ای رنگ است که یک معجزه گر و کوامی به نام تیکی دارد. معجزه گر به مرینت این قدرت را می دهد تا به لیدی باگ تبدیل شود. همان گونه که در عکس های دختر کفشدوزکی و گربه ی سیاه جدید دیده اید، مرینت عاشقانه آدریان را دوست دارد ولی چیزی به او نمی گوید.

آدریان و گربه سیاه

آدریان نیز یک معجزه گر و کوامی به نام پلگ دارد. او یک مدل معروف و همچنین همکلاسی مرینت است. آدریان با استفاده از معجزه گر خود به کت نویر یا همان گربه سیاه تبدیل می شود. همان گونه که در عکس های ماجراجویی درپاریس جدید دیدید، آدریان نیز عاشقانه مرینت را دوست دارد اما هنوز چیزی به او نگفته است.

گابریل آگراست و ارباب شرارت

گابریل آگراست پدر آدریان و یک طراح مد و لباس است. گابریل هم معجزه گری به نام نورو را می دزدد و به ارباب شرارت تبدیل می شود. زیرا گابریل عاشقانه همسرش را دوست دارد اما همسرش یا مادر آدریان فوت شده است. او تلاش می کند تا با معجزه گر بچه ها را بدزدد تا با استفاده از آنها همسرش را دوباره زنده کند.

او این کار را با استفاده از آکوما انجام می دهد. آکوما پروانه هایی اند که به انرژی منفی آغشته شده اند. در مقابل هم لیدی باگ تلاش می کند تا نیروهای شرور را شکست دهد و اجازه ندهد مردم به سربازان ارباب شرارت تبدیل شوند.

دکتر وانگ و استاد وانگ فو

اسباب بازی شخصیت کارتونی استاد فو دارای معجزه گر لاک پشت است که ویز نام دارد. او نگهبان معجزه گرها هم هست. استاد فو کسی است که مرینت را نگهبان و تبدیل به یک ابرقهرمان کرده ‌است و خود را به عنوان دکتر وانگ در بین مردم جا زده است.

کتاب داستان دختر کفشدوزکی

این داستان یک سریال تلویزیونی انیمیشن ابرقهرمانی است. توماس آستراک ایده پرداز و نویسنده این سریال است. او در ابتدا قصد داشت تا این داستان را در مجموعه کتاب داستان مصور منتشر کند و حتی برای تولید تصاویر کتاب هم دست به کار شده بود.

اما دوستانش او را از این کار منصرف کردند و نهایتاً تصمیم گرفتند تا داستان را به کارتون تبدیل کنند. به اعتقاد توماس نویسنده این کارتون، کفشدوزک ها نشانه خوشبختی بودند. خیلی از مردم هم تصور می کنند که گربه سیاه نماد بدبختی و نیروهای بدشانسی است. به همین خاطر تصمیم گرفت تا از این دو موجود دو ابرقهرمان بسازد و آنها را در داستان خود در کنار یکدیگر قرار دهد.

چه کسانی کارتون دختر کفشدوزکی و گربه ی سیاه را می سازند

اسباب بازی شخصیت کارتونی این سریال انیمیشنی توسط استودیو زاگتون و متود انیمیشن ساخته شده است. البته در تولید این کارتون شرکت های S.P.A از ایتالیا و توئی انیمیشن از ژاپن، انیمیشن سامگ از کره جنوبی، سرگرمی دیکیو از هندوستان و گلوبوست از برزیل با فرانسوی ها همکاری خوبی کرده اند. این سریال برای اولین بار در فرانسه و در اکتبر ۲۰۱۵ از شبکه TF۱ پخش شد.

البته چندی بعد در همان سال، کارتون ماجراجویی در پاریس در کره جنوبی و همچنین در ایالات متحده نیز شروع به پخش کرد. البته این روزها این کارتون به اندازه ای محبوب شده است که در بیش از ۴۰ کشور جهان در حال پخش است. این سریال فرانسوی الاصل است و پس از پخش آن به زبان فرانسوی، ابتدا به زبان انگلیسی و سپس کارتون لیدی باگ با دوبله فارسی تهیه می شود. از این رو کارتون دختر کفشدوزکی با دوبله فارسی معمولاً خیلی دیرتر از انتشار نسخه فرانسوی، در ایران پخش می شود.