رژ لب دائمی بزنم یا نه

یا تاتو لب نوعی آرایش نیمه دائمی محسوب می‌شود. در این روش، ابتدا به دلخواه خود رنگ جوهر مخصوص تتو لب را انتخاب می‌کنید. سپس مختصص یا تکنسین رنگدانه‌های جوهر را به وسیله سوزن‌های کوچکی وارد پوست لب می‌کند. در نتیجه، بدون اینکه نیازی به آرایش داشته باشید لب‌هایتان رنگی خواهد بود. جالب است بدانید که در صورتی که مراقبت بعد از رژ لب دائم به خوبی انجام شود، تأثیر آن معمولاً بین 1 تا 5 سال ماندگاری خواهد داشت. اما مراقبت های بعد از رژ لب دائم چیست؟ در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، نکاتی را که باید بعد از انجام تتو لب رعایت کنید به شما خواهیم گفت. همراه ما باشید.

مراقبت های بعد از رژ لب دائم یا تاتو لب چیست؟

بلافاصله بعد از انجام تاتو رژ لب، ممکن است قرمزی و تورم خفیفی را در لب‌های خود تجربه کنید. معمولاً دوره بهبودی کامل لب‌ها بعد از رژ لب دائم چیزی حدود 21 روز است. در ادامه، روند بهبودی لب و نکاتی که باید در طول این مدت رعایت کنید را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد. دوره بهبودی بعد از انجام تتو لب روز اول لب‌ها متورم و حساس بوده و رنگ رژ لب لاکچری کوین به قرمز یا قهوه‌ای متمایل است. رنگ رژ لب در روزهای اول پررنگ‌تر از رنگ حقیقی و نهایی به نظر می‌رسد؛ بنابراین لازم نیست نگران پررنگ بودن آن باشید. روز دوم لب‌ها تورم جزئی دارند و ممکن است کمی دردناک باشند. رنگ رژ نیز مایل به قرمز بوده و ممکن است طعمی شبیه به طعم فلز به لب‌ها بدهد.

روز سوم تورم لب‌ها کاهش یافته اما ممکن است زخم‌های کوچکی روی آن‌ها وجود داشته باشد. همچنین احتمال دارد در لب‌های خود احساس گرما کنید. رژ لب دائم نیز همچنان پررنگ‌تر از رنگ حقیقی خود است. روز چهارم در روز چهارم پوسته پوسته شدن لب‌ها آغاز می‌شود. پوسته پوسته شدن لب به معنای جدا شدن لایه بالایی پوست یعنی اپیدرم است. با از بین رفتن لایه رویی پوست، رنگ رژ لب دائم کمرنگ‌تر می‎شود. حتی ممکن است آنقدر کمرنگ شود که فکر کنید تأثیر تتو از بین رفته است؛ اما اینطور نیست. در روزهای آتی رنگ لب پررنگ‌تر خواهد شد.

روز پنجم در روز پنجم لب‌ها تا حد زیادی پوسته پوسته و حتی ترک خورده شده‌اند. اما این امر به زودی رفع خواهد شد. روز ششم در روز ششم، لب‌ها رنگی ملایم و زیبا به خود می‌گیرند. روز هفتم تا سیزدهم در طی این چند روز رنگ رژ لب دائم دوباره از بین می‌رود و مرحله دوم پوسته پوسته شدن دوباره آغاز می‌شود. ممکن است رنگ لب‌هایتان در روز هفتم تا سیزدهم بعد از تتو لب مایل به سفید شود.

روز چهاردهم در روز چهاردهم دوباره رنگ لب به تدریج بر می‌گردد. هر چه به روز بیست و یکم (تقریباً 3 هفته بعد از تتو لب) نزدیک می‌شوید، رنگ پنکک لاکچری کوین به رنگ حقیقی خود نزدیک‌تر خواهد شد. روز بیست و یکم لب‌ها کاملاً بهبود یافته‌اند و رنگ لب‌‌هایتان مشابه همان رژ لبی است که انتخاب کرده بودید. ممکن است به مدت یک یا دو ماه با خشکی لب درگیر شوید، اما اگر از مناسب استفاده کنید این مشکل سریعاً رفع خواهد شد.

نکات مراقبتی بعد از رژ لب دائم

در طول بیست و یک روزی که لب‌هایتان در حال بهبودی‌اند، نیاز به رعایت برخی موارد مراقبتی خواهید داشت. این موارد موجب می‌شوند تا عوارضی مانند تورم و قرمزی بسیار سریع‌تر برطرف شده و همچنین رنگ نهایی لب‌ها زودتر مشخص شود. مراقبت های بعد از رژ لب دائم یا تاتو لب عبارت است از:

 • در صورت وجود تورم در لب‌ها، یک کیسه یخ را به مدت 15 دقیقه روی ناحیه قرار دهید.
 • تا حداقل یک ساعت بعد از تتو لب غذا نخورید.
 • پمادی که تکنسین یا متخصص به شما معرفی کرده است را به آرامی با پنبه 3 تا 5 بار در روز و حداقل 1 هفته استفاده کنید.
 • لب‌ها بعد از هر وعده غذایی به آرامی با پنبه و آب ولرم بشویید و سپس خشک کنید. توجه کنید که آب نباید گرم یا داغ باشد.
 • حداقل به مدت 4 روز از شستشوی لب با مواد شوینده پرهیز کنید.
 • توصیه می‌شود در 24 ساعت اول بعد از تاتو رژ لب برای نوشیدن مایعات از نی و برای خوردن غذا از قاشق استفاده کنید. به عبارت دیگر، در شبانه روز اول نباید ساندویچ، همبرگر، پیتزا و … میل کنید.
 • تا 48 ساعت از خوردن غذاهای خیلی شور، ترش و تند خودداری کنید. همچنین مانع برخورد نوشابه و سایر نوشیدنی‌های گازدار با لب شوید.
 • لب‌ها را با بزاق خیس نکنید و به آن‌ها زبان نزنید.
 • تا 30 روز بعد از رژ لب دائم در استخر یا وان آب گرم شنا نکنید.
 • هنگامی که لب‌ها پوسته پوسته می‌شوند آن‌ها را با دست یا هر نوع جسم دیگری جدا نکنید. بگذارید این روند خود به خود اتفاق بیفتد.
 • حداقل به مدت 3 روز از هرگونه آرایش لب خودداری کنید.
 • برای رفع خشکی لب و مرطوب کردن آن‌ها از پماد، کرم لاکچری کوین یا بالم لبی که تکنسین یا متخصص تجویز کرده است استفاده کنید.
 • از مالیده شدن خمیر دندان روی لب‌ها خودداری کنید. بهتر است تا 72 ساعت بعد از رژ لب دائم دندان‌های خود را فقط با آب مسواک بزنید.
 • اگر قصد یا جرم‌گیری دندان را دارید، آن را به بعد از بهبودی کامل لب‌هایتان موکول کنید.
 • از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات (سیگار، قلیان و …) پرهیز کنید.
 • سعی کنید زیاد نخندید و لب‌هایتان را غنچه نکنید. زیرا کشیدگی پوست لب‌ها ممکن است موجب زخم شدن و ترک خوردگی لب شود.
 • حدود 3 تا 4 هفته بعد از تتو لب از قرار دادن لب‌ها در معرض نور خورشید یا دستگاه سولاریوم خودداری کنید.
 • شب‌ها روی صورت نخوابید و حتماً از یک بالش تمیز استفاده کنید.
 • توصیه می‌شود تا 1 هفته بعد از انجام رژ لب دائم ورزش نکنید تا از عرق کردن لب‌ها جلوگیری شود.

به مدت 10 الی 14 روز از لوازم تزئینی (مانند پیرسینگ، نگین لب و …) استفااستفاده مدام از لوازم آرایشی و فرایند شستشو و پاک‌کردن آن کاری پرزحمت است. با آرایش دائم هنگامی‌که حوصله آرایش ندارید، وقت آرایش ندارید، داخل استخر هستید و یا حتی وقتی مریض احوال هستید ظاهری آراسته دارید. یکی از موارد آرایش دائم که این روزها بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد تتوی رژلب است. در کنار آرایش دائم اگر پوستی سالم داشته باشید؛ دیگر نیازی به ساعت‌ها وقت‌گذاشتن پیش از هر بیرون رفتن و مهمانی ندارید. برای داشتن پوست سالم می‌توانید به مطلب مراجعه کنید و از داشتن این دو کنار هم نهایت لذت را ببرید.

تتوی رژلب به تکنیک رنگ‌کردن نیمه دائم لب‌ها گفته می‌شود. این روزها بیشتر درباره تاتو رژلب می‌شنویم. در اینستاگرام و تیک‌تاک کلیپ‌های بسیاری با این مضمون می‌بینیم. باوجود‌اینکه لب‌ها ناحیه کوچک و ظریفی از بدن هستند، متخصصان این زمینه می‌توانند با این تکنیک به قرینه‌سازی و رنگی کردن لب‌های شما کمک کنند. انواع مختلفی از تاتو روی لب‌ها انجام می‌شود که شامل تاتو خط لب، کانتورینگ لب، تاتو رژلب است. در هرکدام از آن‌ها از پیگمنت‌های مختلف رنگ استفاده می‌شود. بسته به نوع ظاهری که شما انتخاب می‌کنید از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود. در مورد تاتو خط لب و تاتو ابرو مفصل در لینک های زیر صحبت شده که خواندنش خالی‌ازلطف نیست. اگر تاتو رژلب یکی از موارد آرایش دائم است که علاقه دارید انجام دهید؛ با ما همراه باشید با هرآنچه درباره آن باید بدانید.

تفاوت تاتوهای قدیمی، تاتو بدن، میکروبلیدینگ ابرو و تاتو رژلب

دنیای آرایش دائم این روزها خیلی دور از خط چشم‌های کلفت و ابروهای یک‌دست پرشده است. تاتو ابروهایی که روی صورت خاله‌ها، عمه‌ها و معلم‌ها می‌دیدیم و بعد از مدتی رنگ آنها به سبزی می‌زد. برای سال‌ها خودشان هم از نگاه‌کردن به آینه بیزار بودند. این روزها وقتی از آرایش دائم صحبت می‌کنیم از میکرو بلید خیلی طبیعی و نزدیک به واقعیت ابروها، خط چشم‌های ظریف و رژلب‌هایی که مانند یک بالم لب رنگی و نرم است صحبت می‌کنیم. در تاتو به روش‌های قدیمی از دستگاه تاتو با رنگ‌های مصنوعی با پایه کربن که به عمق پوست وارد می‌کردند استفاده می‌شد.

امروزه از دستگاه‌های مدرن دیجیتال با پیگمنت‌های ارگانیک با پایه آب استفاده می‌شود که در نتیجه آن به ظاهری طبیعی‌تر خواهید رسید. حتماً با میکروبلیدینگ که روشی برای آراسته و زیبا کردن ابروها است آشنا هستید. تاتو رژلب هم روشی مانند میکروبلیدینگ ابرو است که فرم و رنگ لب‌ها را به حالت موردعلاقه شما درمی‌آورد. دستگاه‌های تاتو رژلب و میکروبلیدینگ کاملاً متفاوت است. در میکروبلیدینگ با دستگاه بلید دستی، روی پوست خراش ایجاد می‌شود و داخل خراش با رنگ پر می‌شود. در تاتو رژلب از سوزن و دستگاهی جداگانه استفاده می‌شود.