روسیه بابت استقرار سلاح‌های هسته‌ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد

روسیه بابت استقرار سلاح‌های هسته‌ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: لازم نیست یک استراتژیست نظامی باشید؛ استقرار سلاح‌های هسته‌ای در شمال اروپا، منبع تهدید مستقیم خواهد بود و طبیعتاً ناگزیر در لیست اهداف قانونی تعیین شده در سناریوی درگیری نظامی مستقیم بین کشور ما و ناتو قرار خواهند گرفت.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ماریا زاخارووا روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: استقرار تسلیحات هسته‌ای آمریکا در شمال اروپا امنیت کشورهای دریافت‌کننده این سلاح‌ها را تقویت نمی‌کند، بلکه آن را تضعیف می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت: لازم نیست یک استراتژیست نظامی باشید؛ استقرار سلاح‌های هسته‌ای در شمال اروپا، منبع تهدید مستقیم خواهد بود و طبیعتاً ناگزیر در لیست اهداف قانونی تعیین شده در سناریوی درگیری نظامی مستقیم بین کشور ما و ناتو قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد:‌ این وضعیت، دقیقه همان چیزی است که ایالات‌متحده و هم‌پیمانانش به سمت آن حرکت می‌کنند.

پیش از این، مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه ۲۶ فوریه ۲۰۲۴ پس از میزبانی نشستی با حضور نمایندگان حدود ۲۰ کشور غربی در پاریس گفته بود: در این نشست، موضوع اعزام احتمالی نیروی زمینی کشورهای غربی به اوکراین مطرح شد. به گفته وی، شرکت‌کنندگان در این موضوع به اجماع نرسیدند، اما نمی‌توان چنین سناریویی را در آینده منتفی دانست.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.