راهکارهایی برای مقابله با آلودگی هوا در پاییز و کاهش کیفیت هوا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، شروع فصل پاییز با سرد شدن ناگهانی هوا و تغییر رنگ طبیعت و مرگ برگ های درختان پس از پایان تابستان با تحرک مشهود در شهرهای بزرگ و خروج جامعه از رخوت برای همۀ ما آشناست. از مشخصات دیگر پاییز آغاز سال تحصیلی جدید و ترافیک سنگین خیابان ها بخصوص در ساعاتی خاص است.

آشنایی هرچه بیشتر با طبیعت و اثرات هر کدام از انواع آلاینده های هوا در فصل پاییز به همراه آلاینده های منتشر شده توسط ساخته های دست بشر به ما امکان شناخت و آمادگی برای پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها و درمان حساسیت های آزار دهنده را می دهد. عوامل ایجاد حساسیت های فصلی در فصل پاییز نسبت به فصول دیگر متفاوت و موثرتر هستند. در فصل پاییز آلرژن ها بسیار متنوع و زیاد هستند. مهمترین آنها عبارتند از:

بقایای بافت های مرده برگ و گل های منتشر شده در هوا

بادهای پاییزی باعث انتشار، پخش و معلق شدن گرده ها و ارگان های سست گیاهان در هوا شده، و تنفس و تماس با آلرژن ها باعث بروز علائم آلرژی مانند عطسه، آبریزش بینی و چشم توأم با خارش اعضا بدن می گردد. گیاه ابروسیا یکی از مهمترین آلرژن های فصل پاییز است. نوعی از ابروسیا قادر به تولید روزانه یک میلیون دانه گرده بسیار ریز است که کیلومترها دورتر از محل رشد نیز در هوا مشاهده می شود.

از دیگر عوامل طبیعی آلرژی کپک (Mold) است که با شروع فصل پاییز و روشن شدن وسایل گرمایشی سریع تکثیر شده و اسپورهای معلق شده در هوا با تنفس وارد سیستم تنفسی می شود و باعث آزار و علائم دیگر آلرژی می شود.

از خطرناک ترین عوامل آلرژی در فصل پاییز مایت(Mite) است. مایت ها کنه های بسیار ریزی هستند که در دهه های اخیر بسیار متنوع و زیاد شده اند. تخم مایت با حداقل رطوبت در وضعیت آماده برای رشد خود را حفظ می کند، به این دلیل اکیداً توصیه می شود که با حولۀ مرطوب و خیس از نشستن بر روی مبل و رختخواب پرهیز کنید. تخم های مایت بسیار ریز هستند و به راحتی مدت زیادی درهوا معلق می مانند. مایت ها علاوه بر حساسیت های تنفسی باعث حساسیت های پوستی شده و زمینه شروع بیماری های پوستی مانند اگزما و خارش را پدید می آورند.

بخش دیگری از خطر ابتلا به بیماری های ریوی و تنفسی در هوای پاییزی عوامل مصنوعی مانند گازهای سمی خروجی از اگزوز ماشین ها و یا موتور خانه ها و تاسیسات گرمایشی هستند که معمولاً با سوخت های فسیلی کار می کنند. در فصل پاییز همزمان با سرد شدن هوا و پدیده وارونگی هوا (Inversion) گازها و آلاینده های هوا به مدت طولانی در سطح تنفسی قرار می گیرند و باعث بیماری های مختلف تنفسی و قلبی می شوند.

راهکارهایی برای مقابله با آلودگی هوا در پاییز و کاهش کیفیت هوا

بهترین راه برای جلوگیری از خطرات آلودگی هوا بخصوص در فصل پاییز رعایت جلوگیری از تولید آلاینده ها مانند عدم استفاده از وسیله نقلیه شخصی و تردد با وسایل نقلیه غیر آلاینده است، ماندن در خانه و استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای افراد بیمار و استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای مدارس از راه های قابل اجرا و واقعی و موثر حذف و کاهش آلاینده ها است که در طی سال های اخیر به کمک افراد زیادی آمده و از اثرات سؤ آلودگی هوا در فصل پاییز کاسته است.

شرکت چرمه شیز با بیش از بیست سال سابقه ارائه خدمات در زمینه تصفیه هوا از پیشگامان این رشته است.

دستگاه های تصفیه هوا نئوتک با نمایندگی شرکت چرمه شیز از بهترین و معتبرترین محصولات صنعت تصفیه هوا است که علاوه بر داشتن گواهینامه های بین اللملی معتبر در کشور ما نیز نامی قابل اعتماد کسب کرده و مورد تائید اداره استاندارد است.

امسال شرکت چرمه شیز جدیدترین محصولات Neotec را در ۴۲ مدل مختلف با کارایی متفاوت به مشتریان عرضه می کند.

راهکارهایی برای مقابله با آلودگی هوا در پاییز و کاهش کیفیت هوا

چرمه شیز هیچوقت در ارائه خدمات و در دسترس بودن قطعات یدکی و فیلترها پاسخ منفی به مشتریان نداده است و در شرایط آلودگی هوا همیشه موفق عمل کرده است.

در صورت تمایل یافتن راهی برای حفاظت از خانواده خود در مقابل آلودگی هوا، با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

ارائه خدمات به شما باعث افتخار ما خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۶۱۳۹۰۳ و ۰۲۱۸۸۰۵۵۷۲۷ تماس بگیرید و یا با مراجعه به سایت www.charmeshiz.com از توانایی د ستگاه های تصفیه هوای نئوتک اطلاع حاصل کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.