دنگ و فمگ های ثبت شرکت

ثبت شرکت در بندرعباس : اگر از فعالان تجاری باشید، حتما خبر دارید که در بندرعباس برای شروع یک بیزنس چه پتانسیل بالایی وجود دارد. بندرعباس یکی از استراتژیک ترین شهر های ایران است که برای شروع هر کسب و کار به خصوص بسیار مناسب میباشد. در این مقاله هر آن اطلاعاتی که برای ثبت شرکت در بندرعباس لازم است را به شما خواهیم گفت پس اگر قصد شروع یک بیزنس موفق در این شهر و استان را دارید به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید زیرا در ادامه قرار است تا شگفت زده شوید!

مزایای منحصر‌ به‌ فرد ثبت شرکت در الی ثبت | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

از زمان های دور تا به امروز تجار و بیزنس های تجاری دارای سود و درآمد مالی بسیار زیادی بوده اند. بزرگ ترین تاجران معتقد هستند که اگر میخواهید یک تاجر موفق شوید باید از پتانسیل های موجود بهترین استفاده را ببرید.

اکنون همه چیز برای شما فراهم میباشد و اگر کمی شجاع باشید، میتوانید یک بیزنس و کسب و کار بسیار موفق در شهر بندرعباس به نام خود داشته باشید. ثبت شرکت در بندرعباس دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

قطعا میدانید که راه اندازی یک کسب و کار تجاری علی الخصوص ثبت یک شرکت تجاری دنگ و فنگ های بسیار زیادی دارد، اما در این مقاله قصد داریم تا بهترین و همچنین صحیح ترین راه برای ثبت شرکت تجاری را به شما نشان دهیم.شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران 8 مورد میباشند که شما باید با توجه به هدف و شرایط خود، شرکت تجاری مناسب را انتخاب و فرایند ثبت آن را آغاز کنید.

اولین گام برای ثبت شرکت در بندرعباس آشنایی کامل با شرایط یک به یک شرکت های تجاری میباشد. شما باید با شرایط ثبت هر یک از شرکت های تجاری به خوبی آشنا باشید تا در نهایت با دریافت مشاوره ثبت شرکت تجاری، بهترین نوع شرکت را برای ثبت انتخاب کنید.

اگر در هدف تان برای ثبت یک شرک تجاری موفق مصمم هستید پس از این جا به بعد مقاله را بسیار جدی بگیرید، زیرا این نکات موفقیت یا عدم موفقیت شرکت تجاری شما را تعیین میکنند.

شرایط ثبت شرکت در بندرعباس

هر شرکت تجاری در ایران شرایط ثبت مخصوص به خود را دارد و از آنجایی که تعداد شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران 8 نوع میباشند باید شرایط ثبت شرکت های تجاری یک به یک بررسی شود.برای ثبت شرکت در بندرعباس انواع و شرایط شرکت های تجاری به شرح زیر میباشد:

شرکت سهامی عام در بندرعباس

اولین نوع شرکت تجاری که به آن میپردازیم، شرکت سهامی عام میباشد. در شرکت سهام عام بخشی از سرمایه شرکت از طریق شرکا و بخش دیگری از سرمایه شرکت از طریق پذیره نویسی به دست می آید.برای حداقل به 5 شریک نیاز میباشد، به علاوه در شرکت سهامی عام شرکای شرکت به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت دارای مسئولیت هستند.

شرکت سهامی خاص در بندرعباس

برای ثبت شرکت در بندرعباس، شرکت سهامی خاص از هر نظر یک گزینه بسیار عالی است. برای شما به حداقل 3 شریک نیاز دارید، همچنین وجود 2 بازرس در شرکت سهامی خاص اجباری است که نباید دارای رابطه خویشاوندی با شرکای شرکت باشند.

به مانند شرکت سهامی عام در شرکت سهامی خاص شرکای شرکت به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت دارای مسئولیت هستند و تمامی سرمایه شرکت از طریق شرکا تامین میشود.

اما چه موردی شرکت سهامی خاص را ویژه میکند؟

برای ثبت شرکت سهامی خاص نیازی نیست که تمامی سرمایه شرکت در ابتدا پرداخت شود!!! بله درست متوجه شدید، در شرکت سهامی خاص شرکا تنها باید 35% از سرمایه تعهد شده را برای ثبت شرکت پرداخت کنند.

شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

به طور کلی برای ثبت شرکت در بندرعباس، دو نوع شرکت تجاری بسیار محبوب و پر استفاده میباشند. یکی از این شرکت ها سهامی خاص است و شرکت دیگر شرکت با مسئولیت محدود میباشد که قرار است با آن بیشتر آشنا شوید.

برای به حداقل 2 شریک نیاز است که هر یک از شرکا در شرکت با مسئولیت محدود به اندازه سهم الشرکه خود در شرکت دارای مسئولیت هستند.

سهم الشرکه همان سرمایه شرکا در شرکت با مسئولیت محدود میباشد. لازم به توجه است که سرمایه شرکا در شرکت سهام خاص به سهام تقسیم میشود اما در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه هر شریک در حکم سهم الشرکه است.

از دلایل محبوبیت شرکت با مسئولیت محدود فرایند بسیار راحت ثبت آن میباشد که باعث شده است در کنار شرکت سهامی خاص پر استفاده ترین شرکت تجاری برای ثبت شرکت در بندرعباس باشد.

شرکت های اشخاص در بندرعباس

شرکت های اشخاص قابل ثبت در ایران شامل شرکت تضامنی و شرکت نسبی میباشند. برای ثبت هر دو این شرکت ها به حداقل 2 شریک نیاز است.

شرکت تضامنی و شرکت نسبی در عمل تنها یک تفاوت دارند که مربوط مسئولیت شرکا است. در شرکت تضامنی شرکا در برابر تمامی تعهدات شرکت ضامن هستند اما در شرکت نسبی مسئولیت شرکا به اندازه نسبت سهم خود در شرکت میباشد.

شرکت های ترکیبی در بندرعباس

شرکت های ترکیبی شامل شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیر سهامی میشوند که برای ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس میتوانید به سراغ ثبت این دو شرکت بروید.

شرکت مختلط سهامی از ترکیب شرکت سهامی خاص و شرکت تضامنی است که به حداقل 3 شریک نیاز دارد و شرکت مختلط غیر سهامی از ترکیب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی است که به حداقل 2 شریک نیاز دارد.

شرکت تعاونی در بندرعباس

برای تعداد شرکا باید حداقل 7 نفر باشد، همچنین میزان سرمایه در شرکت تعاونی نامحدود است و باید حداقل یک سوم سرمایه شرکت در هنگام ثبت به صورت نقدی پرداخت شود.

به علاوه در شرکت تعاونی باید حداقل 51% از سرمایه شرکت در مالکیت شرکا باشد. برای ثبت شرکت در بندرعباس شرکت تعاونی نیاز میتواند یک گزینه مناسب باشد.

اکنون شما با شرایط ثبت انواع شرکت های تجاری به صورت کامل اشنا هستید، اما ثبت کدام شرکت تجاری برای شما مناسب میباشد؟ جواب به این سوال بسیار تخصصی است

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در بندرعباس

جهت ثبت شرکت در بندرعباس باید در اولین فرصت مدارک زیر را تهیه کنید تا فرایند ثبت شرکت تجاری تان را زیر نظر یک ثبت خوب فرهنگ است، آغاز کنید.

 • مدارک شناسایی شرکا
 • شرکت نامه
 • تقاضا نامه شرکت
 • کد ثنا
 • اساسنامه شرکت
 • آدرس و کد پستی محل شرکت
 • تعیین حق امضا شرکت
 • تعیین سهام و سمت هر یک از شرکا
 • آماده سازی 5 مورد اسم 3سیلابی به ترتیب الویت
 • ارائه مجوز در صورت نیاز
 • دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و مجمع موسسین
 • وکالت نامه وکیل در صورتی که فرایند تاسیس شرکت توسط وکیل انجام شود
 • ارائه فیش بانکی واریز سرمایه قانونی شرکت

اگر برای ثبت شرکت تجاری مطمئن هستید باید هر چه سریعتر مدارک بالا را تهیه کنید و برای موسسه ثبت شرکت خود ارسال کنید تا فرایند ثبت شرکت در بندرعباس را با قدرت آغاز کنید.

اکنون که با تمامی شرایط و مدارک ثبت انواع شرکت های تجاری آشنا هستید باید یک آشنایی کلی با مراحل ثبت شرکت داشته باشید.

مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که از خواندن این مقاله کسب کردید، شما برای ثبت شرکت تجاری کاملا آماده هستید زیرا هم شرایط ثبت انواع شرکت های تجاری و همچنین با مدارک مورد نیاز در حد مختصر و مفید آشنا هستید.

برای ثبت شرکت در بندرعباس خود شما با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها میتوانید اقدام کنید اما باید از قبل خود را برای مواجه با انواع چالش ها و مشکلات آماده کرده باشید.

بگذارید رو راست باشیم، فرایند ثبت شرکت تجاری بسیار مشکل است و نیازمند به دانش حقوقی و تجربه بسیار بالایی میباشد و فقط کارشناسان متخصص ثبت شرکت تجاری میتوانند بدون هیچ مشکلی یک شرکت تجاری را به ثبت برسانند.

حتی به عقیده بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران، الزاما هر حقوقدان نمیتواند در ثبت شرکت تجاری موفق باشد زیرا فرایند ثبت شرکت باید زیر نظر یک تیم متخصص انجام شود، پس برای ثبت شرکت در بندرعباس به این نکته بسیار دقت کنید!!