درخشان: عملکرد اوسمار در پرسپولیس فعلا قابل ارزیابی نیست/ کادر فنی باید باز هم به رفیعی فرصت بازی بدهد

درخشان: عملکرد اوسمار در پرسپولیس فعلا قابل ارزیابی نیست  کادر فنی باید  باز هم به رفیعی فرصت بازی بدهد

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: فرهنگ برد و باخت را در فوتبال ایران جا بیندازیم، با یک برد تیمی به عرش نمی‌رود و با یک باخت تیمی نابود نمی‌شود.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره برتری پرسپولیس در خانه ذوب‌آهن اظهار کرد: بازی خوبی را از سوی هر دو تیم دیدیم. مهم این بود که پرسپولیس به سه امتیاز بازی رسید و در کورس قهرمانی فاصله خود را با صدرنشین حفظ کرد. نیمه اول بازی چنگی به دل نزد، اما در نیمه دوم بازی بهتری از هر دو تیم به خصوص پرسپولیس دیدیم. پرسپولیس با این پیروزی از لحاظ روحی روانی در شرایط مطلوبی باقی ماند، ضمن اینکه بازیکنانی که به تازگی به تیم پیوسته‌اند، هر چه بیشتر در ترکیب تیم قرار بگیرند به هماهنگی بیشتری می‌رسد و در مجموع انسجام تیمی بیشتری را شاهد خواهیم بود. ذوب‌آهن حریف خوب و قابل احترامی است ولی در مجموع پرسپولیس تیم برتر و بهتر این بازی بود.

پرسپولیس بازی بهتری انجام داد

وی در مورد اینکه ذوب‌آهن بیشتر دقایق نیمه دوم را با یک یار کمتر دنبال کرد و این موضوع در نتیجه بازی تأثیرگذار بود، گفت: پرسپولیس قبل از آنکه حریف ۱۰ نفره شود به گل رسید، فقط روند ذوب‌آهن را برای رسیدن به گل تساوی کندتر و روند پرسپولیس را برای رسیدن به گل دوم بیشتر کرد. اگر ذوب‌آهن ۱۰ نفره نمی‌شد احتمال آنکه نتیجه دیگری رقم بخورد وجود داشت ولی در مجموع تیمی که توپ را بهتر به جریان انداخت و بازی بهتری انجام داد، پرسپولیس بود.

نگرانی در غیاب بیرانوند ایجاد نشود

سرمربی سابق پرسپولیس در مورد اینکه در غیاب علیرضا بیرانوند، بازی به امیررضا رفیعی رسید، البته ذوب‌آهن نتوانست موقعیت‌های چندانی ایجاد کند، گفت: باید به گلر جوان تیم هم اعتماد شود. نمی‌توان همه چیز را به دروازه‌بان باتجربه تیم ختم کنید. محرومیت بیرانوند فرصتی را به یک بازیکن جوان داد و او توانست از این فرصت استفاده کند. البته بازیکنان جوان با عملکرد خوب در فرصت‌هایی که به آنها داده می‌شود باید خود را به اثبات برسانند. این بک واقعیت است و فراموش نکنیم باز هم ممکن است بیرانوند نتواند در یک بازی به میدان برود، پس کادرفنی می‌تواند به رفیعی باز هم فرصت بدهد تا اعتماد به نفس کافی را پیدا کند. دروازه‌بان ذخیره باید تجربیات خود را بیشتر کند تا بتواند در لحظاتی که به او نیاز می‌شود به پرسپولیس کمک کند. در این شرایط نگرانی در غیاب بیرانوند ایجاد نمی‌شود.  

وی درباره اینکه عملکرد اوسمار پس از سه بازی قابل بررسی است، گفت: باید چند هفته دیگر بگذرد تا بتوانیم عملکرد سرمربی تیم را ارزیابی کنیم. نقاط ضعف و قوت دیده می‌شود ولی باید به سرمربی فرصت داد تا بتواند داشته‌ها و خواسته‌های خود را به تیم منتقل کند.  

باید از فوتبال لذت ببریم

درخشان در مورد تبریک محمد ربیعی به سرمربی پرسپولیس پس از شکست خانگی ذوب‌آهن یادآور شد: باید حرفه‌ای بودن را یاد بگیریم. در فوتبال روز دنیا شاهد هستیم مربیان برنده و بازنده چگونه به همدیگر خسته نباشید و تبریک می‌گویند. فرهنگ برد و باخت را در فوتبال ایران جا بیندازیم. با یک برد تیمی به عرش نمی‌رود و با یک باخت تیمی نابود نمی‌شود. در نشست‌های خبری پس از مسابقه هم باید مربیان به هم احترام بگذارند. باید از فوتبال لذت ببریم و حرکت و رفتار درست سرمربی ذوب‌آهن باید در تمامی بازی‌های فوتبال ما دیده شود.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.