دانشگاه خاور نزدیک قبرس

این مقاله توسط موسسه بین المللی دادمهر عدالت، نماینده “رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu” تهیه و کلیه موارد مورد نیاز متقاضیان شامل اخذ پذیرش، بورسیه، بورس تکمیلی مازاد، کمپس، خوابگاه، رشته ها و سایر موارد دیگر بصورت کامل بررسی شده است. اگر چه موسسه بین المللی دادمهر عدالت نماینده قانونی “دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu” و سایر دانشگاههای قبرس شمالی است ولی همواره سعی کرده‌ایم با ارائه اطلاعات صحیح و بی‌طرفانه، تصمیم گیری نهایی جهت انتخاب دانشگاه محبوب را به عهده مخاطبین عزیز قرار دهیم .همچنین در انتهای این مقاله ارزیابی نهایی تیم دادمهر عدالت قرار دارد تا مکمل تصمیم گیری شما عزیزان باشد.

Near East University of Cyprus

در جدول زیر رتبه | رنکینگ دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu اورده شده است. توجه داشته باشید معیارهای متفاوتی در محاسبه رنکینگ دانشگاه های قبرس لحاظ میشود. بنابراین ممکن است رنکینگ ارايه شده در منابع مختلف باهم تفاوت داشته باشد. در نتیجه متقاضیان گرامی باید بر حسب نیاز خود شامل رشته مورد نظر و امکانات و شرایط دانشگاه اقدام نماید. بعنوان مثال ممکن دانشگاهی دارای رنک پایین باشد ولی در یک رشته خاص مثلا دندان پزشکی دارای اعتبار بالا در سطح بین المللی باشد.

مساله بسیار مهم در انتخاب دانشگاه، قابلیت ارزیابی و اعتبار سنجی مدرک تحصیلی پس از فارغ التحصیل شدن دانشجویان است که این مورد توسط سازمانها و نهادهای بین المللی مختلف انجام میشود به عنوان مثال در ایران مدارکی که توسط دانشگاههای آزاد یا فنی حرفه ای صادر شده باشد دارای اعتبار و قابل ارزابی هستند.اگر در مورد اعتبارنامه ها و مدارک معادل نیازمند اطلاعات تکمیلی هستید اینجا را مطالعه کنید.

تنوع و گسترگی رشته های تحصیلی: در واقع دانشگاه نیر ایست قبس شمالی یک شهرک بزرگ دانشگاهی است که هر رشته ای مد نظر شما باشد در آن پیدا می شود.

اعتبار مدرک فارغ التحصیلی: همان طور که بالاتر اشاره شد این دانشگاه دارای اعتبارنامه های متعدد است و مدارک این دانشگاه در سطح بین المللی قابل ارزیابی است.

کتابخانه بزرگ: NEU دارای بزرگترین و جامع ترین کتابخانه منطقه مدیترانه شرقی با بیش از یک میلیون مقاله چاپی و 115 میلیون منبع الکترونیکی است.

دو زبانه بودن بسیاری از رشته ها: بسیاری از رشته ها در دانشگاه نیرایست به دو زبان ترکی یا انگلیسی ارائه میشود. بعنوان مثال رشته های پزشکی و داروسازی به هر دو زبان ارائه میشود.

اولین ها دانشکده پزشکی : دانشگاه خاور نزدیک اولین دانشگاه در قبرس مشالی بوده که رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه داده است. البته امروزه سایر دانشگاههای دیگر در قبرس شمالی نیز این رشته ها را فراهم آورده اند. بعنوان مثال این دانشگاهها را مطالعه کنید.

آزمایشگاه کامپیوتر بزرگ: آزمایشگاه کامپیوتر دانشگاه خاور نزدیک یکی از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های مجهز به رایانه‌های قدرتمند است و این امکان را فراهم کرده تا از چندین پژوهش بین‌المللی در سراسر جهان از جمله پروژه سرن(مطالعات اتمی اروپا) پشتیبانی کند.

تحصیل برون مرزی: یکی از مزیت‌های عالی دانشگاه های قبرس شمالی همکاری گسترده با دانشگاههای ایران است. در این برنامه متقاضیانی که شرایط مهمان شدن دارند میتوانند چندین ترم در دانشگاههای مورد تایید نیرایست ادامه تحصیل دهند. البته توجه داشته باشید در پاسخ به “آیا دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu” مورد تایید وزارت علوم ایران است؟ باید بگوییم در حال حاضر خیر! . برنامه ادامه تحصیل دانشجویان از طرف نیریست به ایران ارتباطی به تائیدیه وزرات علوم ندارد.

در جدول زیر لیست دانشگاههای مجاز کل دنیا که با دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu تعامل دارد آورده شده است.در این بین ۱۱دانشگاه از کشور عزیزمان ایران وجود دارد که در تصویر زیر مشاهده میکنید. (دانشگاه علوم پزشکی البرز/ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اردبیل/ دانشگاه آزاد ارومیه/ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/ دانشگاه آزاد اردبیل/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/ دانشگاه تبریز/ دانشگاه بناب/ دانشگاه محقق اردبیلی/ دانشگاه جامع علمی کاربردی/ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)

❌ جمعیت دانشجویان ایرانی در این دانشگاه کم است.پس اگر علاقه دارید در محوطه دانشگاه با دوستان ایرانی خود گپ و گفتی داشته باشید، احتمالا این دانشگاه برای شما جذاب نخواهد بود.

❌ شهریه دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu نسبت به سایر دانشگاههای قبرس شمالی بیشتر است که البته با توجه به رنک بهتری که این دانشگاه دارد قابل توجیح است و شاید عیب محسوب نشود.

❌ در برخی از رشته ها مثل دندان پزشکی، سیستم آموزشی ترمی واحدی نیست و به صورت کمیته ارائه میشود که با سیستم آموزشی ایران تفاوت دارد و مستلزم تلاش تحصیلی بیشتر است.

❌ متاسفانه در برخی رشته ها مانند دندانپزشکی و پزشکی میزان بورسیه کمتر از فاند سایر دانشگاهها است. پس اگر قصد تحصیل در این دو رشته را دارید میتوانید سایر دانشگاههای قبرس شمالی را نیز بررسی کنید.

کمپس دانشگاه خاور نزدیک امکانات گسترده از رفاهی گرفته تا خوراکی و استراحت گاه در سایت خود جای داده است.محوطه این شهرک دانشگاهی یکی از بهترین های سایتهای قبرس شمالی را دارد که در بخش زیر بصورت اجمالی و خلاصه بخش هایی از آن را بررسی میکنیم.

خوابگاه‌های دانشگاه خاور نزدیک: ظرفیت بیش از ۵۰۰۰نفر برای سکونت در دانشگاه نیر ایست پیش بینی شده است. امکانات متعدد خوابگاهها به شامل موارد زیر است.

☜ فوریتهای پزشکی و خدماتی و امنیتی شامل آمبولانس و آتش نشانی و حراست بصورت ۲۴ساعته

☜ امکانات غذا خوری متعدد شامل کافه تریا ،فست فود، شیرینی پزی در سایت دانشگاهها و همچنین در کلیه خوابگاه‌های دانشگاه خاور نزدیک آشپزخانه با امکانات میز و صندلی ناهار خوری، سینک ظرفشویی و کابینت مواد و اجاق های برقی برای استفاده مشترک وجود دارد.

☜ کلیه امکانات عمومی مانند تخت خواب دو طبقه، میز، کتابخانه، کمد، صندلی، یخچال، تلویزیون و تلفن در خوابگاه ها موجود است.

☜ مرکز مشاوره و روانشناسی مستقر در دانشگاه جهت راهنمایی درسی یا روانکاوی و مشاوره

☜ خود پردازها و بانکها شامل شعب بانک خاور نزدیک، بانک زیارت، شعب بانک ایش آماده ارائه خدمات هستند.

خوابگاههای دانشگاه نیر‌ایست بصورت آپارتمان، سوئیت (استودیو) و در دسته بندی آقایان و بانوان یا مختلط وجود دارد. همچنین خوابگاههای مختلف دارای امکانات و تجهیزات متفاوت هستند که بر حسب استفاده از سرویس های غذا و سایر امکانات قیمت اجاره متغییر است. بطور کلی هزینه خوابگاه در این دانشگاه بین ۸۰تا ۴۲۰یورو در ماه برای هر نفر است. (۸۶۰تا ۵۰۰۰ یورو در سال)

امکانات ورزشی دانشگاه خاور نزدیک NEU: امکانات ورزشی گسترده از قبیل استخر سرپوشیده،زمین بسکتبال، والیبال، تنیس، مرکز سلامت و باشگاه تناسب اندام در کمپس نیرایست وجود دارد.

استخر سرپوشیده المپیک: یک استخر بزرگ با مساحت داخلی 2700 متر مربع، دارای ارتفاع سقف 16 متر، گرمایش مرکزی و گنجایش 1000 نفر تماشاگر .

وجود چندین کافه و رستوران، هتل، سالن های اجتماعات بزرگ و متعدد، کلاب رقص و تمام موارد بالا فقط بخشی از کمپس دانشگاه بزرگ و بین المللی نیر ایست می باشد. علاوه بر این موارد، فعالیت های فرهنگی و تفریحی متنوعی توسط دانشگاه برگزار میشود که دانشجویان با اطلاع از طریق تقویم آموزشی دانشگاه در این مراسم شرکت میکنند.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس neu بیش از ۲۰۰ رشته در مقاطع مختلف شامل رشته های مهندسی و زیر گروه پزشکی و سایر رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد که جهت سهولت مطالعه لیست کلیه رشته های دانشگاه نیرایست به ۴بخش تقسیم بندی شده است.

جدول زیر گروه پزشکی: کلیه رشته های (۵-۶ ساله) مانند پزشکی و دندان پزشکی داروسازی در این دسته قرار دارند. توجه داشته باشید بورسیه شامل رشته های پزشکی و دندانپزشکی نمیشود و بورس مازاد فقط به رشته دامپزشکی اختصاص می‌یابد. همچنین در برخی موارد امکان قسط بندی شهریه وجود دارد ولی در صورت استفاده از خدمات اقساطی، ۱۰درصد به هزینه ها افزوده میشود.

موسسه بین المللی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه بزرگ خاور نزدیک قبرس NEU است و بواسطه دسترسی مستقیم به پنل ثبتنام دانشگاه NEU، فرآیند اخذ پذیرش و بورسیه بصورت رایگان انجام می‌شود.شهریه و هزینه ثبت نام در دانشگاه خاور نزدیک مربوط به رشته های پزشکی و زیر مجموعه آن به شرح زیر است.توجه داشته باشید مبلغ ۵درصد مالیات و بیمه دانشجویی به شهریه اضافه میشود.

جدول مقطع لیسانس: بخش زیر شامل کلیه رشته های مهندسی و لیسانس (دوره های ۴ساله است). اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های حقوق ، هنر، معماری، عمران، مکانیک، پرستاری، صنایع، حسابداری، برق، هستید این دسته را جستجو کنید.

جدول مقطع کارشناسی ارشد و دکتری: کلیه رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه خاور نزدیک neu شامل ارز دیجیتال و بلاکچین، هوش مصنوعی و… در این دسته قرار دارد.

معمولا به دانشجویان مقطع ارشد و دکتری دانشگاه خاور نزدیک بورسیه ۲۵ تا ۵۰ درصد و در برخی مواقع بورسیه فول فاند ۱۰۰ تعلق میگیرد که بستگی به عواملی چون معدل تحصیلی، گپ تحصیلی، و رشته انتخابی دارد. شهریه تقریبی مقطع ارشد در دانشگاه خاور نزدیک با بورسیه ۲۵ درصد، ترمی ۱۱۵۰۰ یورو و با بورسیه ۵۰ درصد بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو برای هر ترم است.

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد: 350 یورو برای هر درس + 5٪ مالیات بر ارزش افزوده و 170 یورو فعالیت های اجتماعی

هزینه تحصیل در مقطع دکتری: 800 یورو برای هر دوره + 5٪ مالیات بر ارزش افزوده و 170 یورو فعالیت های اجتماعی

دانشجویانی که در یک رشته تحصیلی درس می‌خوانند، می توانند در رشته تحصیلی دیگری ثبت نام کنند و در صورت گذرندان کلیه دروس ،در پایان ۲ مدرک فارغ التحصیلی (یکی به عنوان مدرک اصلی و دومی به عنوان مدرک دوگانه) به آنها اعطا میشود. تحصیل در رشته دوم با بورسیه بالا است به شرط اینکه موارد زیر رعایت شود.

  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار (امکان ارائه ترجمه شناسنامه در مرحله اولیه ثبتنام بجای پاسپورت وجود دارد.)
  • آخرین مدرک تحصیلی + ترجمه رسمی (حداقل مدرک دیپلم مورد نیاز است)
  • ریز نمرات تحصیلی + ترجمه رسمی
  • آدرس ایمیل معتبر
  • عکس پرسنلی اسکن شده
  • برای دانشجویان مقطع دکتری؛ رزومه و پروپوزال مورد نیاز است.
  • در این صفحه به معرفی دانشگاه خاور نزدیک قبرس پرداختیم و سعی کردیم معلومات کافی در اختیار شما بگذاریم. دانشگاه نیر ایست بگونه ای معتبر است که فقط در سال 2019 تعداد 1400 مقاله در بسیاری از مجلات و کنفرانس های معتبر منتشر کرد. دانشگاه خاور نزدیک بیش از دوازده کنفرانس بین المللی را سازماندهی کرده و میزبان بیش از 5000 متخصص از بیش ازنویسنده: کیوان کاری
  • مهاجرت به قبرس

سوالات متداول معرفی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU) دارای چشم اندازی است که یک موسسه آموزش عالی به آن می‌پردازد. این دانشگاه مطابق با اهداف و اصول اساسی سیستم آموزشی ترکیه، الزامات و سیستم آموزش عالی ملی و ارزش‌های بین المللی فعالیت می‌کند. انتظارات در آموزش عالی دانشگاه خاور نزدیک با هدف رسیدن به بالاترین سطح علمی و کیفیت آموزشی است.شما می‌توانید با ، در دانشگاه معتبر مشغول به تحصیل شوید. تحصیل در این موسسه فرصت های مختلفی را در آینده پیش روی شما قرار خواهد داد. در این بررسی به شرایط تحصیل، هزینه‌ها، بورسیه‌ها و سیار موارد مربوط به دانشگاه خاور نزدیک قبرس اشاره می‌کنیم.

مشخصات دانشگاه خاور نزدیک قبرس

تاریخ تأسیس 1988
استان، شهر نیکوزیای شمالی، جمهوری ترک قبرس شمالی
نوع مؤسسه خصوصی
تعداد کل دانشجویان 27 هزار نفر
نرخ پذیرش 45 درصد
مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
سایت دانشگاه www.neu.edu.tr

توضیحاتی در مورد دانشگاه قبرس

در مورد دانشگاه CIU که مختصر واحدناطقه مقدمه را بیان کنم، CIU به معنای دانشگاه بین المللی قبرس است. این دانشگاه در شهر لاپتا قرار گرفته و از سال 1997 فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز کرده است. CIU مفتخر است که بیش از 70 کشور جهان را از دانشجویانی بیش از 9,000 نفر که در طول سال‌های فعالیت خود به آنجا ملحق شده‌اند، میزبانی کرده باشد.

CIU از برنامه‌های تحصیلی متنوعی از جمله مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف بهره می‌گیرد. آنها برنامه‌های آموزشی گسترده در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهند، شامل علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، مدیریت، مهندسی و هنر و طراحی. همچنین، CIU دارای یک سایت دانشگاه ciu  وب کامل و فعال است که بازدیدکنندگان را از اخبار و رویدادهای مختلف دانشگاه آگاه می‌سازد.