توزیع ۱۰۰۰ میلیارد تومان بابت سوانح ترافیکی میان دانشگاه‌های علوم پزشکی؛ بزودی

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ویترین بیمارستان، بخش اورژانس است و ارائه خدمات با کیفیت در این بخش مورد تاکید است، در عین حال از توزیع ۱۰۰۰ میلیارد تومان بابت سوانح ترافیکی در روزهای آتی بین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش آوای البرز، دکتر سعید کریمی در گردهمایی روسا و مدیران بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی کشور که در سالن امام جواد(ع) ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: وزارت بهداشت همواره خود را موظف می‌داند از مراکز درمانی حمایت کند؛ بنابراین تعامل دو سویه وزارت بهداشت با روسای بیمارستان‌های کشور باید به صورت پیوسته صورت گیرد.

وی حوزه سلامت را از عرصه‌های پرافتخار کشور دانست و گفت: وجود اساتید به نام و باتجربه، ارائه خدمات با کیفیت، وجود پرسنل متعهد و فداکار این حوزه را در کشور برجسته کرده است.

معاون وزیر بهداشت در خصوص منابع مالی از محل سوانح ترافیکی گفت: حدود هزار میلیارد تومان در روزهای آتی بین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع می‌شود و مطالبات دانشگاه‌ها تا آخر سال به طور کامل تسویه خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه تلاش وزارت بهداشت، تامین تجهیزات پیشرفته، جدید و مدرن برای مراکز درمانی است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که در دستور کار قرار دارد، کمبودها و نیازمندی های بیمارستانها به تجهیزات پزشکی، برطرف شود. رسالت معاونت درمان حمایت حداکثری و با تمام قوا از مراکز درمانی است؛ چراکه این مراکز، بی وقفه و شبانه روزی در تمام ایام سال و بحران ها خدمات درمانی را ارائه می کنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و اقدام ناجوانمردانه در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان، تاکید کرد: این حوادث و جنایات بار دیگر چهره پلید دشمنان کشورمان را نمایان کرد و درماندگی و هراس آنها از زائران سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را نشان داد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.