توجه به بایسته های مشارکت مردم در عرصه جهش تولید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام حجت سالاری مکی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین درباره شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار کرد: ورود مردم به عرصه اقتصاد نیاز به یک سری زیر ساخت‌ها چون تسهیل گری، صدور مجوز، تسهیلات بانکی و بعد از آن بازار فروش تولیدات دارد که در واقع دولت در این زمینه‌ها باید مانع زدایی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: فرض کنید که شبکه امامان جماعت ما بخواهند یک کارگاه بسیار کوچک تولیدی راه بیندازند که به صورت طبیعی این موضوع نیاز به مجوز از دستگاه‌های ذی‌ربط دارد که اگر در صدور مجوز تسهیل گری وجود نداشته باشند کار قفل می‌شود.

مانع زدایی از مسیر حضور مردم در اقتصاد

سالاری با اشاره به اینکه دولت باید مانع زدایی از مسیر حضور مردم در عرصه اقتصاد داشته باشد، بیان کرد: به نظر من بدون این مانع زدایی کار در حد یک شعار در حرف و کلام باقی خواهد ماند.

وی گفت: بخش مردمی که بخواهد وارد عرصه اقتصاد شود باید اطمینان خاطر از این جهت داشته باشد که آینده به نفع فعالیت اقتصادی او خواهد بود و به زبان ساده‌تر ضرر نکرده و پشیمان نخواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه همچنین باید نسبت به بازار فروش محصول تولیدی در داخل و خارج از استان نیز یک اطمینان خاطر نسبی وجود داشته باشد، اظهار کرد: این موارد در تحقق شعار سال بسیار مهم است.

سالاری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اشاره به تلاش‌ها و موفقیت‌های اقتصادی کشور در سال گذشته زده ولی آن را ناکافی دانستند و فراتر از رونق تولید بحث جهش تولید را مطرح کردند.

اولویت‌های خراسان جنوبی در جهش تولید مد نظر باشد

وی با بیان اینکه شعار امسال از سه واژه جهش، تولید و مردم تشکیل شده است، گفت: البته در جهش تولید در خراسان جنوبی باید اولویت‌ها و ظرفیت‌های استان را نیز در نظر گرفت تا آورده و ارزش اقتصادی برای استان به همراه داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید از دانش روز در تولید نیز استفاده کنیم تا بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم، اظهار کرد: به عنوان مثال امروزه باید از کشاورزی به شیوه سنتی عبور کنیم.

سالاری بیان کرد: گاه همان سرمایه‌های خُرد در دست مردم به جای به کار گرفته شدن در بخش تولید به سمت فعالیت‌های کاذبی چون خرید دلار و طلا و….می‌رود و در همان بخش‌ها نیز تلاطم‌هایی را به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: فعال شدن کارخانه‌های راکد و نیمه تمام را نیز در راستای تحقق جهش تولید باید مد نظر داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه «وَ تَعاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوی «را باید در عرصه اقتصاد نشان دهیم، یادآور شد: همان مردمی که در خراسان جنوبی مشارکت بالایی در انتخابات را رقم زدند در راستای اطاعت از امر ولی می‌توانند در مشارکت اقتصادی نیز نقش آفرین باشند.