تصور بازار ارز از آینده مذاکرات در دولت جدید

برخی از معامله گران ارز معتقدند که دولت جدید نمی خواهد در مذاکرات هسته ای عجله کند. چنین ایده ای حجم خرید آنها را برای گروه افزایش داد و راه را برای عبور تامسون 28000 دلار از مرز هموار کرد. آنها معتقدند پر کردن کسری بودجه و ایجاد درآمدهای ارزی جدید بدون لغو تحریم ها بسیار دشوار خواهد بود و به همین دلیل از افزایش قیمت استقبال کردند.

با این حال ، گروه دیگری از معامله گران معتقدند که اختلال در عرضه پول وجود دارد و این دلیل افزایش است. ارزش دلار در بازار داخلی. این گروه معتقد است که ناامنی در افغانستان تقاضای دلار در کشور همسایه را افزایش داده است ، عاملی که مانع ورود دلار از هرات در بازار مشهد به افغانستان شده است.

پشت دلار خطی

برخی معتقدند که تقاضای روزافزون در افغانستان باعث شده تا مقداری دلار از ایران به کشورهای همسایه سرازیر شود. البته از نظر قیمتی این نظر چندان درست به نظر نمی رسد ، زیرا در روزهای اخیر ارزش دلار در کشور همسایه همیشه کمتر از بازار داخلی بوده است. با این حال ، جریان دلار از افغانستان به ایران با مانع مواجه شده است.

علاوه بر این ، در روزهای اخیر سطح تقاضای پرداخت افزایش یافته است و این عامل انتظارات بازار را تقویت کرده است. به گفته فعالان ، عبور از مرز 7،700 دامنه امروز می تواند دلار را بالای 28200 دامنه تثبیت کند. اگر دلار بالای این سطح تثبیت شود ، تقاضای بیشتری وارد بازار می شود. از سوی دیگر ، برخی معتقدند که عرضه ارز در روزهای آینده افزایش می یابد و حتی روزنامه اصولگرایی نیز احتمالاً کاهش می یابد. ارزش دلار گزارش این هفته این ممکن است در صورت انتخاب رئیس جدید بانک مرکزی اتفاق بیفتد.