تشخیص زگیل تناسلی با سرکه

آیا می‌توان را در خانه تشخیص داد؟ یعنی راه حلی وجود دارد که بتوانیم سریع زگیل تناسلی را در منزل خودمان تشخیص دهیم؟ به طور کلی برای این بیماری روش‌های تشخیصی وجود دارد که برخی از آنها خانگی هستند. در ادامه مقاله به مسائل مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد تا شما بتوانید در صورت بروز همچین مشکلی، خودتان بیماریتان را در کمترین زمان و بدون هزینه تشخیص دهید.

تشخیص زگیل تناسلی با کیت

کیت‌هایی برای تشخیص زگیل تناسلی موجود است که از نمونه ادرار برای تشخیص استفاده می‌کند. البته ناگفته نماند که این آزمایشگاه‌های خانگی محدودیت‌هایی دارند اما به هر حال به عنوان یک ابزار برای غربالگری تا حدودی قابل اطمینان است. ممکن است که شما به هیچ عنوان تست‌های خانگی را نپسندد و توصیه داشته باشد که باید انجام دهید.

دستور‌ العمل استفاده از کیت‌های شناسایی زگیل تناسلی در هر بسته وجود دارد اما این مورد را در نظر داشته باشید که با استفاده از این کیت‌ها می‌توانید نمونه‌ای کوچک را برای آزمایش جمع کنید. نمونه‌های ادراری همانند تست خانگی بارداری، راهی قابل اعتماد هستند اما به دلیل اینکه این بیماری خطرناک است و باید اقدامات لازم بعد از تشخیص آن انجام شود، بهتر است آزمایش‌های پزشکی لازم انجام شود تا به طور کامل وجود یا عدم وجود این بیماری اثبات شود.

تشخیص زگیل تناسلی با سرکه

برخی افراد از سرکه برای تشخیص زگیل تناسلی خود در خانه استفاده می‌کنند اما آیا واقعا این راه درستی است؟ زمانی که سرکه بر روی نواحی تناسلی کشیده شود، نواحی دارای زگیل نیز سفید رنگ می‌شوند و به همین دلیل این ماده کمک خواهد کرد که بتوانید راحت‌تر به وجود این مشکل پی ببرید. توجه داشته باشید که زگیل تناسلی با این ماده درمان نمی‌شود و اگر چندین بار این کار را تکرار کنید، امکان سوزاندن ناحیه تناسلی برای شما وجود دارد. بهترین راه برای تشخیص اینگونه مشکلات، تست پاپ اسمیر است تا هرگونه ناهنجاری و حتی نیز بررسی شود.

دارو‌های خانگی زگیل تناسلی

بسیاری از افراد تصور دارند که درمان زگیل تناسلی فرقی با درمانهای زگیل معمولی ندارد و میتوانند از همان دارو‌ها برای بهبود این موارد نیز استفاده کنند اما این یک تصور غلط است. زگیل تناسلی بسیار حساس بوده و نباید برای از بین بردن آن، هر نوع دارویی را استفاده کنید. برخی از دارو‌ها برای درمان خانگی در این زمینه موثر هستند که گاهی متخصص زنان اگر شما در ابتدای شیوع این بیماری باشید، ممکن است برایتان تجویز کند اما اغلب برای حذف زگیل تناسلی روش‌هایی نظیر کرایوتراپی، لیزر و گزینه‌های این چنینی را ترجیح می‌دهند.

به طور کلی توصیه بر این است که نه تنها برای این مشکل، بلکه برای سایر بیماری‌ها مثل تبخال تناسلی هم از دارو‌های خودسرانه استفاده نکنید. اگر فکر می‌کنید که به این مشکل دچار شده‌اید، بهتر است در شروع علامت‌ها به متخصص زنان مراجعه و اقدامات درمانی لازم اصولی را انجام دهید.

در مواردی مشاهده می‌شود که بیمار به چند نوع از HPV مبتلا است و درمان باید اصولی انجام گیرد. درمان‌های خانگی در گذشته بسیار مورد استفاده مردم قرار می‌گرفت اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، دیگر فردی زمان خود را برای درمان بیماری با روش‌های خانگی نمی‌گذارد چرا که گاهی مشاهده می‌شد که بیماری پیشرفت کرده و رو به وخامت میگذاشت و در این حالت درمان پزشکی نیز به سختی تاثیر گذار بود.

کلام آخر

اگر شما به ابتلا به زگیل تناسلی شک دارید، به تست‌های خانگی اکتفا نکنید و حتما برای تشخیص درست و نوع ویروس، به بهترین متخصص زنان مراجعه کنید. برای درمان، زمان خود را به روش‌های سنتی و خانگی اختصاص ندهید و زگیل تناسلی را جدی بگیرید. برای اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، درمان شوید و این ب/ زگیل تناسلی با سرکه سیب درمان می شود؟

زگیل تناسلی یکی از بیماری های شایع عفونی است که از بیماری های مقاربتی شناخته شده است و در صورت عدم تشخیص به موقع می تواند بستر ساز انواع بیماری های خطرناک برای فرد بشود. تشخیص به موقع زگیل تناسلی از طریق تست پاپ اسمیر، تست HPV و… می تواند یکی از مهمترین گام ها در راستای بهبود سریع تر بیمار به شمار بیاید. از طرفی دیگر باید این نکته ی مهم را بدانیم اغلب کسانی که به زگیل تناسلی مبتلا می شوند از طریق رفتارهای پر خطر و برقراری ارتباط جنسی با شرکای جنسی متعدد به این ویروس گرفتار شده و به زگیل تناسلی مبتلا می شوند. همچنین برقراری ارتباط جنسی زودهنگام در سنین بسیار پایین نیز می تواند زمینه ی ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی و خطرآفرین را فراهم نماید که به شدت باید از آن ها پرهیز نمود.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی از ویروس هایی است که تا به امروز بیش از صد تا صد و پنجاه نوع از آن در سراسر جهان مورد شناسایی قرار گرفته است. با این حال در میان این همه، تنها تعدادی از تایپ های آن بسیار خطرناک بوده و زمینه ی ابتلا به سرطان را در فرد مبتلا فراهم می آورند. در میان انواع تایپ های خطرناک این ویروس انواع HPV31 ،HPV33 ،HPV51 ،HPV52 ،HPV58 و… از را از عوامل ابتلا به انواع سرطان های مری، دهان، مقعد، نواحی تناسلی و… می دانند. بنابراین، مهم است که به محض مشاهده ی برجستگی های گوشتی زگیل تناسلی در نواحی آلت تناسلی مردانه و زنانه، دهان، گردن و… فرد به پزشک مراجعه کرده و به انجام تست تشخیص زگیل تناسلی مبادرت بورزد.

سرکه سیب و زگیل تناسلی - کلینیک الهام

روش های درمانی زگیل تناسلی

تا به امروز انواعی از راهکارهای درمانی برای تسریع در روند بهبود زگیل مقعدی از طریق پزشکان این حوزه روی کار آمده است. این روش های درمانی شامل داروهای درمانی موضعی نظیر پمادها و همچنین داروهای خوراکی یا تزریقی نظیر آنتی بیوتیک ها می شوند. همچنین باید از روش های جراحی و لیزرتراپی و کرایو تراپی گفت که روش هایی برای برداشتن برجستگی ها و بخش های عفونی شده ی بافت پوستی مبتلا به شمار می آیند. اغلب پزشکان برای درمان موضعی زگیل تناسلی خوش خیم از پمادهای پودوفیلین و … استفاده می کنند. این روش های درمانی تا حدی در بهبود بیماری زگیل تناسلی تاثیرگذار هستند. با این حال افرادی هستند که ترجیح می دهند به جای روش های این چنینی، سراغ طب سنتی و روش های درمانی سنتی برای معالجه ی زگیل تناسلی بروند. برای اطلاع از جدیدترین داروهای کشف شده در این زمنیه حتما مقاله را مطالعه نمایید.

سرکه ی سیب و زگیل تناسلی

یکی از قدیمی ترین روش های سنتی درمان زگیل تناسلی و بیماری های جنسی مقاربتی استفاده از سرکه ی سیب و خواص درمانی فوق العاده زیاد موجود در آن است. سرکه ی سیب سرشار از املاح و مواد معدنی و همین طور انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان های قوی است که برای بدن بسیار ضروری و مفید می باشند. در طب سنتی، استفاده از سرکه ی سیب در بیماری های عفونی به دلیل بهره مندی آن از خواص آنتی باکتریالی و ضد عفونی کننده همیشه مورد توصیه است. با این حال در مورد بیماری های مقاربتی عفونی که از طریق ویروس هایی نظیر پاپیلومای انسانی انتقال می یابند قضیه تاحدی متفاوت به نظر می رسد.

چرا که برای درمان کامل بیماری در بدن بیمار لازم است که ویروس نیز به طور کامل از بدن دفع شود. سرکه ی سیب جزو داروهای گیاهی محسوب می شود که درمان کننده ی عفونت بوده و البته با توجه به خواص اسیدی شدیدی که دارد ممکن است حتی به پوست نیز آسیب رسانده و تحریکات شدید پوستی برای بیمار مبتلا به زگیل تناسلی به همراه داشته باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه ی چندانی برای استفاده از سرکه ی سیب در درمان این بیماری ندارند.

مدت زمان درمان زگیل تناسلی با سرکه ی سیب

برای درمان قطعی زگیل تناسلی با سرکه ی سیب تحقیقات اثبات شده ای صورت نگرفته است. با این حال برخی از پزشکان طب سنتی بر این باورند که برای رفع برجستگی های گوشتی زگیل تناسلی می توان روی خواص اسیدیته ی سرکه ی سیب حساب کرد. به طور کلی باید گفت از زمانی که از سرکه ی سیب روی زگیل های پوستی استفاده می شود، آن هم به صورت مکرر، یک هفته تا یک ماه طول می کشد تا آثار به جا مانده از زگیل ها به طور کامل از بین بروند. با این حال ممکن است این حالت در افراد مختلف متغیر باشد و این مدت زمان برای بعضی ها کمتر و یا برای برخی دیگر بیشتر طول بکشد. اما این نکته مهم را باید در نظر داشته باشید که سرکه سیب ممکن است بتواند زائده را از بین ببرد اما ویروس زگیل تناسلی همچنان در بدن شما وجود دارد و ممکن است که زائده های جدید بوجود بیایند شما باید برای درمان ریشه ای زگیل تناسلی اقدام کنید و ویروس را در بدنتان از بین ببرید.

تاثیر قارچ گانودرما و شیتاکه بر درمان زگیل تناسلی

بر اساس پژوهش های گسترده ای که بر روی خواص زنجیره های پلی ساکاریدی بعضی از گیاهان دارویی صورت گرفته است، پزشکان به خواص بی نظیر بتاگلوکان و گلوکان دی در این زنجیره ها پی برده اند و بر روی خاصیت آنتی ویروسی این مواد شیمیایی برای دفع کامل انواع ویروس از بدن نظیر HPV به یقین رسیده اند. یافته ها نشان داده اند که قارچ هایی همچون لوسیدوم، و … از سری گیاهان دارویی خوراکی محسوب می شوند که مقادیر قابل توجهی از این زنجیره های غذایی را در خود داشته و نقش چشمگیری در بهبود کامل بیماری زگیل تناسلی در افراد مبتلا دارند.

به طور کلی می توان گفت استفاده از قارچ های ارگانیکی همچون گانودرما لوسیدوم، شیتاکه و … در منوی غذایی روزانه ی افراد مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی می تواند با تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن فرد در تسریع روند بهبود بیمار نقش داشته و به او در کسب سلامتی و بیرون راندن HPV از بدن کمک کند. حتما مقاله را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید. این قارچ ها امروزه در اشکال تازه، خشک، پودر آسیاب شده، مکمل غذایی، قهوه و … موجودند و در دسترس همگان قرار دارند و افراد به خصوص افراد بیمار مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی با مصرف آن ها می توانند در جلوگیری از گسترش بیماری و همین طور دفع کامل ویروس از بدن سدی ایجاد نمایند.