بیرانوند: با قلب‌مان برای ایران بازی کردیم

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران درباره راز پیروزی مقابل ژاپن صحبت کرد.

به گزارش آوای البرز، علیرضا بیرانوند پس از برتری مقابل دو بر یک تیم ملی برابر ژاپن در دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: خوشحالم که در جام ماندیم. ژاپن یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود اما به خانه‌اش برمی‌گردد. خیلی خوشحالم. خوشحالی ما فقط تا امشب است و تا فردا قبل از تمرین این طور هستیم. از تمرین فردا فقط روی بازی بعدی تمرکز می‌کنیم که خیلی مهم است و قرار است به فینال برویم.

دروازه‌بان تیم ملی درباره اینکه آیا فکر می‌کرد تیم ملی به بازی برگردد یا خیر، گفت: صد درصد؛ با انرژی‌ای که من در رختکن دیدم. یک چیز عجیبی می‌گویم که شاید باور نکنید. فقط به چیزی فکر می‌کردیم مردم ایران بودند. می‌دانستیم از ما انتظار دارند. پس از گلی که خوردیم واقعا ۱۰ دقیقه عالی کار کردیم و بعد از آن به خودمان باور داشتیم که گل بزنیم و ژاپن را شکست بدهیم. هر تیمی جای ما بود شاید اگر گل مساوی را می‌زد یک مقداری عقب می‌کشید اما این اتفاق برای ما نیفتاد و دیدید که یک نیمه فوق‌العاده یکطرفه بود. دست یکایک بازیکنان را می‌بوسم که نشان دادند لیاقتشان این است که با دست پر به ایران برگردند.

خبرنگار قطری از بیرانوند درباره راز پیروزی ایران مقابل ژاپن سوال کرد و او گفت: ما همدل بودیم و با قلبمان بازی کردیم. برای پرچم کشورمان بازی کردیم و می‌دانستیم که ژاپن بازیکنان بزرگی دارد. از ۲۶ بازیکن آنها شاید ۲۴ یا ۲۵ نفرشان بازی بزرگ در تیم‌های اروپایی داشتند. ما هم با قلبمان بازی کردیم. بازیکنان بزرگی در ایران و خارج داریم. این بازی هم تمام شد و از اول هم برای هفت بازی آمده بودیم که پنج بازی را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم که با موفقیت این تورنمنت را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.