بهترین ژل برای شست و شوی صورت

پوست صورت بیشتر از هر بخش دیگری از بدن در برابر باکتری، آلودگی، گرد و غبار و غیره قرار می گیرد، بنابراین داشتن یک فیس واش متناسب با پوستتان اهمیت بالایی دارد. ژل شست و شو بدون آسیب به صورت، پوست های مرده سطح آن را جمع کرده و لطافت و شادابی را به شما هدیه می دهد. اما اگر به دنبال یک اثر بخشی سریع هستید، بهترین مارک ژل شستشوی ویتابلا صورت را برای خود تهیه کنید. بدون شک خرید مناسب برای شما هستند.

ژل شست و شوی صورت چیست؟

همانطور که می دانید تمیز بودن صورت اهمیت زیادی در بهبود پوست آن دارد و از ایجاد جوش، لک و دیگر بیماری ها جلوگیری می کند اما چگونه بدون آسیب، صورتمان را تمیز کنیم؟ بدون شک بهترین پاسخ استفاده از فیس واش یا ژل شست و شوی صورت است. این محصول بدون داشتن مواد شیمیایی مضر و آسیب به بافت صورت، سلول های مرده، چربی، آلودگی و آرایش را از روی آن پاک می کند. بنابراین اگر به سلامت و زیبایی پوستتان اهمیت می دهید هر چه سریع تر اقدام به خرید  کنید.

فواید استفاده از فیس واش

در صورت شناخت درست نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت، این محصول می تواند فواید زیادی مانند موارد زیر را برای شما به همراه داشته باشد:

  • افزایش تاثیر محصولات مراقبتی مانند تونر، مرطوب کننده، آبرسان و…
  • کنترل چربی پوست
  • درخشندگی بیشتر صورت
  • تامین رطوبت مورد نیاز پوست
  • پاک کنندگی عمیق
  • باز شدن منافذ پوست
  • ایجاد حس شادابی و سبکی

در خرید فیس واش، مانند هر چیز دیگری، انتخاب بهترین مارک ژل شستشوی صورت که متناسب با پوستتان باشد، اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل در ادامه چند مورد از پرطرفدارترین های این حوزه با ویژگی هایشان را به شما معرفی می کنیم.

The best gel for washing the face

ژل بهداشتی بانوان چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از این که سراغ ژل بانوان برویم، بهتر است اصول بهداشت فردی را بشناسیم. بیشتر مردم تصور می کنند، بهداشت شخصی فقط مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، حمام کردن و کارهایی از این قبیل است. این افراد، فقط زمانی به فکر مراقبت‌های مخصوص ناحیه تناسلی خود می‌افتند که دچار عفونت شده باشند.

باید بدانید، رعایت بهداشت ناحیه تناسلی هم برای مردان و هم برای زنان مهم است. وقتی می‌توانید با رعایت نکاتی ساده از بوی بد، خارش، خشکی و عفونت ناحیه تناسلی (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید، دلیلی برای تعلل وجود ندارد. پس، با خواندن متن ساده و کوتاه زیر در مسیر سلامت و آسایش خود گام بردارید.

ژل بهداشتی بانوان چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از این که سراغ ژل بهداشتی بانوان برویم، بهتر است اصول بهداشت فردی را بشناسیم. بیشتر مردم تصور می کنند، بهداشت شخصی فقط مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، حمام کردن و کارهایی از این قبیل است. این افراد، فقط زمانی به فکر مراقبت‌های مخصوص ناحیه تناسلی خود می‌افتند که دچار عفونت شده باشند.

باید بدانید، رعایت بهداشت ناحیه تناسلی هم برای مردان و هم برای زنان مهم است. وقتی می‌توانید با رعایت نکاتی ساده از بوی بد، خارش، خشکی و عفونت ناحیه تناسلی (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید، دلیلی برای تعلل وجود ندارد. پس، با خواندن متن ساده و کوتاه زیر در مسیر سلامت و آسایش خود گام بردارید.

بهداشت ناحیه تناسلی بانوان

وقتی دختران به دوران بلوغ می‌رسند، تغییرات زیادی در بدن آنها رخ می‌دهد: شروع عادت ماهیانه، رشد موهای زائد، ترشحات واژن و تغییر فلور طبیعی بدن در نواحی مختلف و … . این تغییرات کاملاً طبیعی و نرمال هستند. اما در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، ممکن است اختلال ایجاد کنند.

ترشحات واژن نشانه بیماری و عفونت نیست!

همانطور که گفتیم، ترشحات واژن برای هر دختری که به بلوغ رسیده باشد، وجود دارد. در واقع، واژن به کمک این ترشحات محیط درون خود را شستشو می‌دهد و از آلودگی‌ها و باکتری‌های مضر پاک می کند.در واقع، غددی در دهانه رحم وجود دارند که لوبریکانت طبیعی تولید می‌کنند و محیط واژن را مرطوب نگه می‌دارند. این لوبریکانت طبیعی به طرف پایین رحم حرکت می‌کند و باکتری‌ها و عوامل آلوده کننده را خارج می‌کند.

بنابراین داشتن ترشحات واژن طبیعی است، اما برای تشخیص طبیعی بودن ترشحات باید به نشانه‌های آن توجه کنید. رنگ، بو، غلظت و حجم ترشحات عوامل مهمی هستند که برای سلامت خود باید مدنظر داشته باشید. همچنین، اگر ترشحات واژن با با خارش، قرمزی و سوزش در ناحیه تناسلی همراه باشد، احتمالاً محیط طبیعی واژن دچار تغییراتی شده است.

PH چیست؟

معیار pH نشان می‌دهد که یک ماده اسیدی است یا بازی (قلیایی). این معیار اعداد 0 تا 14 را در بر می‌گیرد. ماده ای که pH آن کمتر از 7 باشد، خاصیت اسیدی دارد. pH بالاتر از 7 هم بازی (قلیایی) محسوب می‌شود.

محیط واژن به طور طبیعی، اسیدی است. اسیدی‌تر از پوست و سایر اندام‌های بدن. به طوری که pH آن در محدوده 3.8 تا 4.5 قرار دارد. این pH کمک می‌کند باکتری‌های مفید از جمله لاکتوباسیل‌ها حفظ شوند و باکتری‌های غیرمفید و بیماری‌زا از بین بروند. البته در شرایط مختلف بدن، pH طبیعی واژن ممکن است کمی تغییر کند. مثلاً در سنین باروری (15 تا 49 سال) pH واژن باید 4.5 یا کمتر از آن باشد. در حالی که قبل از بلوغ و در دوران یائسگی pH واژن قلیایی و بالاتر از 4.5 است.

چرا PH واژن مهم است؟

در واقع، محیط اسیدی واژن یک اثر محافظتی دارد. باکتری‌ها و قارچ‌های بیماری زا نمی‌توانند در این محیط اسیدی تکثیر شوند و رشد کنند. در نتیجه، اگر pH متعادل باشد، واژن به عفونت دچار نمی‌شود.pH بالای 4.5 محیط مناسبی را برای رشد باکتری‌های بیماری زا فراهم می کند. واژینوزیس باکتریال (Bacterial vaginosis) و تریکومونیازیس (Trichomoniasis) از جمله عفونت‌هایی هستند که بر اثر بالا بودن pH واژن ایجاد می‌شوند.یکی از علائم عفونت باکتریایی واژن این است که ناحیه تناسلی بویی شبیه بوی ماهی می‌دهد و به رنگ خاکستری، سفید و زرد در می ‌آید. همچنین، ممکن است ترشحات با خارش واژن و سوزش ادرار همراه باشد.

داروی کلوتریمازول

احتمالاً نام داروی کلوتریمازول به گوشتان خورده و با مشاهده اولین ترشحات واژن دست به کار شده‌اید و از داروخانه محل خود آن را تهیه کرده‌اید. شاید هم برای درمان خارش واژن از دوش واژینال یا جوش شیرین استفاده می‌کنید.

اما این راه‌ها برای کنترل ترشحات واژن، منطقی نیستند. در واقع، با این کار خود را از درمان صحیح دور و pH واژن را قلیایی کرده‌اید. همچنین، فلور طبیعی را از بین برده‌اید. برای پیشگیری یا درمان سوزش واژن و خارش این ناحیه یا مشکلات دیگری مانند بوی بد واژن، بهتر است نکات مربوط به بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کنید. افزون بر این، توصیه می‌شود در صورت امکان از محصولاتی مانند ژل شستشوی بهداشتی بانوان استفاده کنید.جهت مشاهده قیمت محصولات ویتابلا میتوانید به ادرس اینترنتی ما مراجعه کنید و محصولات زیادی را ببینید.