بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا: از املاک و مستغلات تا بازار سهام

میزان سرمایه گذاری در کانادا برای اقامت

میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در کانادا برای دریافت مجوز اقامت، به برنامه خاص انتخاب شده توسط فرد بستگی دارد. یکی از مسیرهای محبوب، برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک (QIIP) است که حداقل به سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار کانادا نیاز دارد. متقاضیان باید دارایی خالص شخصی قانونی 2 میلیون دلار کانادا یا بیشتر داشته باشند.

همچنین به تجربه مدیریتی و تعهد به نگهداری سرمایه گذاری خود برای مدت پنج سال نیاز دارند. یک گزینه دیگر سرمایه گذاری در کانادا با اخذ اقامت، برنامه ویزای استارت آپ است. این ویزا به افراد دارای یک طرح تجاری قابل اجرا و مایل به سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا اعطا می‌شود. متقاضیان باید بتوانند حداقل 200 هزار دلار کانادا از یک صندوق خطرپذیر یا 75 هزار دلار کانادا از یک گروه سرمایه‌گذار فرشته کانادایی جذب کنند.

سرمایه گذاری در استان کبک کانادا

کبک بزرگترین ایالت در کشور کانادا می باشد. و به خاطر داشتن منابع اقتصادی خوب و جود شرکت ها و کمپانی های معتبر و داشتن منابع طبیعی عالی سالانه پذیرای تعداد زیادی مهاجر می باشد که از روش های گوناگون اقدام به اخذ Corporations Canada می کنند. متقاضیان موفق در QIIP موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد. سندی که به آن‌ها و اعضای نزدیک خانواده‌شان اجازه می‌دهد در هر نقطه از کشور زندگی، کار و تحصیل کنند.

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها، سرمایه گذاری در استان کبک کانادا است که با نام برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک (QIIP) شناخته می‌شود. تحت این برنامه، متقاضیان باید 1.2 میلیون دلار کانادا را در یک صندوق مورد تایید دولت به مدت پنج سال سرمایه گذاری کنند. امنیت سرمایه گذاری شما توسط استانداری کبک تضمین می‌شود و در پایان دوره پنج ساله، به شما بازگردانده خواهد شد. به متقاضیان موفق در این طرح، همراه با خانواده نزدیک آن‌ها، اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود. اقامتی که فرصتی برای زندگی، کار، تحصیل و درنهایت شهروندی کانادا را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

سرمایه گذار باید سرمایه خود را از راه های قانونی تجاری و صحیح بدست آورده باشد. که این سرمایه می تواند به صورت پس انداز، حساب بانکی و سند تک برگی خرید ملک در ایالت باشد. و البته سرمایه  و سرمایه گذاری شما پس از اخذ ضمانت کانادا تحت ضمانت دولت کانادا قرار می گیرد. همچنین اگر سرمایه گذار از سابقه مدیریتی در کشور مبداء برخوردار باشد، و یا دارای دو سال سابقه کار در مشاغل خاص مانند داروسازی، پزشکی، جراحی را داشته و یا سهامدار بیمارستان، سهامدار و مدیر ارشد شرکت های خصوصی و یا عمومی باشد. پروسه دریافت اخذ اقامت کانادا برای ایشان سریعتر انجام می گردد. سرمایه گذاری در کبک دارای مزایایی مهمی  می باشد که عبارتند از:

  • هزینه زندگی در کبک نسبتاً پایین تر از سایر ایالات کانادا می باشد.
  • مصاحبه سرمایه گذار به زبان فارسی انجام می گیرد.
  • سرمایه گذار در این ایالت نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان ندارد.
  • سرمایه گذار پس از اخذ اقامت می تواند در هر ایالتی که مایل باشد، ساکن شود.
  • سرمایه گذار می تواند از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان استفاده نماید.
  • سرمایه، سرمایه گذار می تواند به صورت پول نقد، حساب بانکی و یا دارایی های منقول در این استان باشد.

سرمایه گذاری در ونکوور کانادا

سرمایه گذاری در ونکوور کانادا همیشه به عنوان یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی مطرح می‌شود. ونکوور با اقتصاد قوی، محیط سیاسی باثبات و صنایع متنوع خود، مکانی ایده‌آل برای استقرار سرمایه افراد محسوب می‌شود. همچنین یک بازار بسیار قوی در بخش املاک و مستغلات دارد. به نحوی که ارزش ملک به طور مداوم افزایش می‌یابد و نرخ اجاره هم در آن، بالا است. ونکوور به دلیل بخش فناوری پررونق و جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های نوآورانه شهرت دارد. این شهر با موقعیت استراتژیک خود در ساحل غربی کانادا، به عنوان دروازه مهمی به آسیا عمل می‌کند.

بنابراین فرصت خوبی برای تجارت و سرمایه گذاری در کانادا با کشورهای حاشیه اقیانوس آرام خواهد بود. تعهد ونکوور به توسعه پایدار و طرح‌های سبز آن نیز زبانزد است. این شهر به ترویج مسئولیت زیست‌محیطی می‌پردازد و سرمایه گذاری قابل توجهی در انرژی‌های تجدیدپذیر، سیستم‌های حمل‌ونقل سبز و زیرساخت‌های سازگار با محیط زیست انجام می‌دهد. بنابراین سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار بازده بالایی را در این بخش‌ها داشته باشند. ونکوور بر رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی تاکید می‌کند. امری که سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی مانند بهداشت و درمان، آموزش عالی و گردشگری را با سودآوری بالایی تضمین خواهد کرد.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

مطمئنا سرمایه گذاری در کشور کانادا چندین مزیت مهم نظیر اقتصاد باثبات، منابع فراوان و نیروی کار بسیار ماهر دارد. با این حال، نباید هزینه سرمایه گذاری در کانادا را نیز از نظر دور داشت. اولا ممکن است نرخ‌های مالیاتی بالاتری در مقایسه با سایر کشورها وجود داشته باشد. امری که می‌تواند بر بازده سرمایه گذاری تاثیر بگذارد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران خارجی اغلب با موانع نظارتی و فرآیندهای بوروکراتیک مواجه هستند؛ موضوعی که سرمایه‌گذاری را به تاخیر می‌اندازد یا پیچیده خواهد کرد. همچنین بالا بودن هزینه‌های زندگی به‌ویژه در شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو، می‌تواند به افزایش هزینه‌ها برای مشاغل و افراد منجر شود. به طور کلی، مزایای سرمایه گذاری در کشور کانادا غیرقابل انکار هستند. اما هزینه‌های مربوطه را هم باید به‌دقت در نظر بگیرید تا تصمیمات آگاهانه‌تری اتخاذ کنید.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ممکن است به نوع سرمایه‌گذاری و موسسه مالی آن وابسته باشد. اما به طور کلی، برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری با مقدار پول کم هستند هم گزینه‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از کارگزاری‌های آنلاین ممکن است برای انواع خاصی از حساب‌ها، حداقل نیازهای سرمایه گذاری نداشته باشند. بنابراین به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند کار خود را با کمتر از 1 دلار شروع کنند. صندوق‌های سرمایه گذاری متقابل با هزینه کم یا صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نیز در کانادا وجود دارند. این صندوق‌ها فرصت‌هایی را با سرمایه‌گذاری اولیه کمتر از 25 یا 50 دلار به افراد متقاضی ارائه می‌دهند. ضمنا حداقل سرمایه موردنیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز بین 250 هزار تا 350 هزار دلار است. با این حال، طبق قوانین سازمان مهاجرت فدرال کانادا، حداقل یا حداکثر مبلغ برای سرمایه گذاری عادی تعیین نشده است.

مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا

مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور معمول، این فرآیند حدود 12 تا 24 ماه (یک تا دو سال) طول می‌کشد؛ اما در موارد خاص ممکن است بیشتر هم باشد. این مدت زمان تحت تاثیر عوامل گوناگونی مانند پیچیدگی سرمایه گذاری، کامل بودن درخواست و حجم درخواست‌های در حال پردازش توسط دولت کانادا قرار دارد. متقاضیان برای اطمینان از سرعت و روند راحت دریافت ویزا باید تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. همچنین معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده کنند و با هرگونه تغییر در روند درخواست هماهنگ باشند. برنامه‌ریزی از قبل و گرفتن کمک و مشاوره حرفه‌ای هم می‌تواند در سریع‌تر شدن فرآیند درخواست موثر باشد.

سرمایه گذاری در کانادا به کمک هلدینگ رسام

کانادا همیشه کشوری جذاب برای مهاجرین و مهاجر پذیر می باشد. برای یک سرمایه گذاری هدفمند و صحیح در این کشور، ابتدا سرمایه گذار می بایست تمامی معایب، محسنات، نکات مثبت و منفی روش موررد نظر خود را بررسی نماید و تا حد امکان از راهنمایی و مشاوره های وکیل معتبر بهره ببرد، سرمایه گذار بهتر است پیش از اقدام از تمام شرایط روشی که انتخاب نموده آگاه باشد و سپس با دانش و اطلاعات کافی اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نماید. هلدینگ رسام ارائه‌دهنده پیشروترین و جامع‌ترین راه‌حل‌های سرمایه گذاری برای مشتریان فردی و سازمانی است. رسام با تیمی از متخصصان بسیار ماهر و سابقه موفقیت‌آمیز خود، طیف وسیعی از خدمات مانند مدیریت پورتفولیو، برنامه‌ریزی مالی، ارزیابی ریسک، تحقیقات و اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا را ارائه می‌دهد.

تخصص رسام در شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری سودآور بخش‌های مختلف اقتصاد کانادا مانند فناوری، املاک و مستغلات و انرژی پایدار است. رسام به تعهد خود در ارائه خدمات منحصر به فرد افتخار می‌کند. هلدینگ رسام با دانش گسترده‌ای که از بازار کانادا دارد، به شما کمک می‌کند پیچیدگی‌های سرمایه گذاری در کانادا را با موفقیت طی کنید و بازدهی خود را به حداکثر برسانید. چه به دنبال رشد ثروت شخصی خود باشید، چه بخواهید از این طریق اقامت با سرمایه گذاری را به دست آورید یا به دست یابید، هلدینگ ما مناسب‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود. برای ارتبا با مشاورین ما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت اقدام کرده و یا ما را دنبال کنید.