انواع سرم ضد جوش

جوش و آکنه معمولا از عوامل مختلفی ناشی می شود که عدم درمان آنها موجب ایجاد مشکلات پوستی متعددی می شود. یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد جوش ها، تجمع چربی بر روی پوست و ترکیب آن با میکروب ها و باکتری ها است. علاوه بر آن، برخی از جوش ها نیز به دلیل مشکلات هورمونی به وجود می آیند که برای درمان آنها نمی توان از کرم های موضعی استفاده نمود. این نوع جوش ها تنها از طریق داروهای ضدجوش که توسط متخصصین پوست تجویز می شود قابل درمان هستند.

سرم ضدجوش و ترمیم کننده بیوآکوا اورجینال BIOAQUA removal of acne - فروشگاه اینترنتی راشل استور

صرف نظر از بحث سلامت پوست، جوش ها ظاهری ناخوشایند به صورت می دهند و از زیبایی چهره افراد می کاهند. اگرچه جوش ها معمولا بر روی پوست های چرب بیشتر ظاهر می شوند اما این به معنای آن نیست که پوست های خشک دچار جوش نمی شوند. علت اصلی وجود حجم بسیار بالایی از خواص سرم طلا لاکچری کوین استفاده از برخی مواد گیاهی و مغذی موثر است.

برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی، توصیه می شود که اقدامات روزانه مراقبت از پوست مثل مصرف ها به خوبی انجام شود. به عبارت دیگر برای داشتن پوستی سلامت، تمامی آلودگی ها و سموم می بایست از سطح پوست و منافذ آن زدوده شود زیرا مسدود شدن منافذ پوست، موجب ایجاد جوش های پوستی می شود. با توجه به آنکه پوست های خشک نیز جوش می زنند، توصیه می شود که افراد دارای پوست خشک همواره پوست خود را مرطوب نگاه دارند.

روش های درمان با ضد جوش صورت

برای درمان جوش های غیر هورمونی راهکارهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: استفاده از تغذیه مناسب، کنترل چربی پوست، لایه برداری و پاکسازی پوست صورت. از سوی دیگر، استفاده از محصولاتی که برای درمان جوش و منافذ باز تولید می شوند نیز روند درمان جوش های پوست را تسریع می بخشد و از ایجاد جوش های جدید جلوگیری می کند.

از آنجایی که کرم های ضد جوش از طریق خشک کردن جوش ها این مشکل پوستی را درمان می کنند، در هنگام استفاده از این محصولات حتما دقت داشته باشید که آنها را تنها در نواحی دارای جوش استعمال کنید تا پوست شما در نقاط دیگر دچار خشکی نشود.

از دیگر محصولات موثر در رفع جوش های صورت می توان به شوینده ها، مرطوب کننده، لوسیون ها و ژل های فاقد چربی اشاره نمود. در صورت استفاده صحیح از این محصولات نه تنها آلودگی های پوستی بر طرف می گردد، بلکه با کنترل چربی پوست جوش های پوست نیز به مرور زمان کاهش می یابند.

نوع دیگری از درمان جوش نیز وجود دارد و آن نیز تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک متخصص است. با این روش التهابات پوستی کاهش می یابد و باکتری های موجود در جوش از بین می رود.

شوینده مناسب در دوره درمان جوش

توصیه می شود که در هنگام استفاده از داروهای موضعی درمان کننده جوش، از صابون استفاده نکنید. از آنجایی که استفاده از صابون پوست را خشک می کند و خشکی پوست، موجب افزایش التهابات و حساسیت های پوستی می شود، شوینده های ملایم و فاقد چربی، جزو بهترین گزینه ها هستند. این محصولات را با ضمانت اصالت از  تهیه کنید.

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست جزئی از روتین های مراقبت از پوست است که می بایست به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه انجام گیرد. پاک کردن منافذ پوست از چربی ها و آلودگی های پوستی و در عین حال از بین بردن سلول‌های مرده، جزو موارد ضروری برای حفظ سلامت پوست به حساب می آیند و از مزایای آنها می توان به جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه اشاره نمود. پاکسازی پوست تا حد زیادی از بروز جوش های جدید ناشی از چربی پوست که منشاء هورمونی ندارد جلوگیری می کند.

توجه: هرگز جوش های صورت خود را دستکاری نکنید زیرا با دستکاری کردن جوش نه تنها میکروب ها و آلودگی های داخل جوش بر روی کل پوست صورت پخش می شود، بلکه موجب می شود که جای جوش بر روی صورت باقی بماند. در مقابل برای داشتن پوستی شاداب و بی عیب و نقص، هفته ای یک بار از ماسک های صورت استفاده کنید. سرم ضد جوش لاکچری کوین در حین پاکسازی پوست را بدون احساس چربی مرطوب می کند.

منافذ پوست چیست؟

منافذ پوست راه ارتباطی میان غدد چربی با سطح پوست هستند. در داخل منافذ پوست، موهایی قرار دارد و این بدین معناست که هر منفذ یک ریشه مو را درون خود جای داده است. وجود منافذ در داخل پوست امری کامل طبیعی است اما اگر این منافذ بزرگتر از اندازه عادی باشند، می توانند مشکلاتی را برای پوست صورت به همراه داشته باشند. اگر مسیر این ترشحات به هر دلیلی مسدود شود، منافذ پوست بزرگ تر می شوند و جوش های سر سیاه و سفیدی بر روی پوست ظاهر می شود.

افزایش سن نیز در باز شدن منافذ پوستی تاثیرگذار است زیرا با بالا رفتن سن، تولید طبیعی الاستین و کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند و نتیجه آن کاهش سستی، کاهش استحکام پوست و باز شدن منافذ آن خواهد بود. در نهایت باید گفت که در مجموع منافذ پوست برای بدن مفید و ضروری هستند زیرا عروق و سموم بدن از طریق آنها دفع می شود و به خنک شدن و سلامت پوست کمک می کنند.

دلایل ایجاد منافذ پوست

از علل ایجاد منافذ پوستی و باز شدن آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عامل وراثت
  • افزایش سن و کاهش تولید کلاژن
  • شستشوی بیش از اندازه صورت
  • قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض نور خورشید
  • تولید زیاد چربی پوست

نواحی دارای منافذ پوست

آیا تا به حال با افرادی مواجه شده اید که پوست ها آنها به دلیل باز بودن زیاد منافذ، شکلی شبیه به پوست پرتقال دارد. منافذ باز پوست بیشتر در نواحی گونه ها، پیشانی، بینی و اطراف آن دیده می شود. آرایش زیاد صورت و استفاده از کرم پودر، منافذ پوست صورت را بیشتر نشان می دهد که برای جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه، توصیه می شود تا برای مدت زمان طولانی آرایش نداشته باشید و تنهااز کرم پودرها و ضد آفتاب های فاقد چربی استفاده کنید. همچنین هیچگاه با آرایش نخوابید و برای پاک کردن آرایش از شوینده های مناسب پوست خود استفاده کنید و در پایان نیز برای تنظیم PH پوست، از تونر استفاده نمایید.

روش های کاهش منافذ باز پوست

  • استفاده از کرم های مرطوب کننده غیر کومدون زا
  • استفاده از کرم های ضد آفتاب
  • استفاده از روش بخور درمانی
  • شستشوی صورت
  • لایه برداری صورت

سوالات متداول درباره محصولات ضد جوش و منافذ باز

آیا نور خورشید منافذ پوست را بیشتر می کند؟

بله، قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید یکی از علل ایجاد منافذ پوستی است. دلیل این مسئله آنست که اشعه فرا بنفش خورشید کلاژن های پوست را کاهش می دهد و به همین علت استفاده از کرم های ضد آفتاب به کاهش منافذ پوست کمک می کند.

آیا پوست های خشک نیز دارای منافذ پوستی هستند؟

بله، تمامی پوست ها دارای منافذ پوستی هستند. به عبارت دیگر، افراد داری پوست های خیلی خشک نیز مانند کسانی که پوستی چرب دارند با مشکل منافذ باز روبرو هستند و در این شرایط منافذ باز آنها بیشتر قابل رویت است و درمان آن نیز کمی دشوار تر است.

چه عوامل موجب مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

تجمع چربی در منافذ پوست، ترکیب آن با آلودگی های محیطی و استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شوند و نتیجه آن ایجاد جوش های سر سیاه و سفید است.

نحوه استفاده از کرم ها و محلول های ضد جوش چگونه است؟

توصیه می شود که در ابتدا از مقدار کم شروع کنید. این میزان باید به اندازه ای باشد که پویکی از معیارهای تعیین‌کننده در زیبایی چهره، داشتن صورتی بدون جوش است. در واقع پوستی شفاف، صاف و بدون جوش، به‌طور نسبی زیبایی صورت شما را تامین می‌کند.

با توجه به این که جوش و آکنه، در اغلب اوقات بدون رسیدگی و به خودی‌خود رفع نمی‌شوند، خرید محصولات درمانی همچون سرم ضد جوش به افراد دارای جوش صورت توصیه می‌شود. قطعا استفاده از سرم ضد جوش در کنار روتین پوستی مناسب، تا حد زیادی احتمال ایجاد جوش صورت را از بین می‌برد.

سرم‌های پوستی از جمله سرم ضد جوش، محصولی شبیه به مرطوب‌کننده هستند که به مراتب، تاثیرگذاری بالاتری دارند. مایعی رقیق و سبک با سرعت جذب بالا که در مدتی کوتاه، مشکلات پوستی را حل خواهند کرد.

انواع سرم ضد جوش

قبل از این که با انواع سرم لاکچری کوین آشنا شوید، باید اصلی‌ترین دلایل ایجاد جوش صورت را بشناسید. جوش‌ها یا ریشه باکتریایی دارند، یا در اثر انباشت سلول‌های مرده ایجاد شده‌اند، یا در نتیجه منافذ باز پوستی هستند و یا به‌واسطه چربی بیش از حد و التهاب پوست، به وجود می‌آیند.

با شناخت دلیل ایجاد جوش صورت، می‌توانید سرم ضد جوش مناسب پوست خود را تهیه کنید.به خاطر داشته باشید که بالاترین تاثیرگذاری سرم ضد جوش، زمانی است که پوست شما با شوینده مناسب شسته شده باشد و فاقد آلودگی باشد.

به عنوان مثال، اگر صورت شما ترشح چربی بیش از حد دارد و ملتهب به نظر می‌رسد، خرید سرم نیاسینامید 10 درصد مناسب انواع پوست سیمپل را به شما توصیه می‌کنیم. محصول مناسب برای منافذ باز نیز کرم ضد جوش و جمع کننده منافذ بایودرما مدل سبیوم گزینه است.