انتقال وجه آنلاین و فوری با تلفن همراه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، در دنیای پرشتاب امروزی، راحتی و کارایی در مدیریت امور مالی، موضوعی کلیدی محسوب می‌شود. خوشبختانه با ظهور فناوری تلفن همراه، بسیاری از ما این قدرت را داریم که فقط با چند کلیک، عملیاتی همچون انتقال وجه کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبوض و… را به راحتی انجام دهیم.

انتقال وجه کارت به کارت با تلفن همراه، امکانی است که به شما اجازه می‌دهد بدون مراجعه حضوری به بانک و یا نوشتن چک، وجه مورد نظر خود را مستقیماً از تلفن همراه خود به حساب دیگران منتقل کنید. این امر موجب صرفه جویی در وقت و انرژی شما می‌شود.

اما این موضوع تنها بخشی از ماجرا است. بخش دیگری که باید به آن توجه داشت، روش‌های انتقال وجه از طریق تلفن همراه است. خوشبختانه در این زمینه نیز روش‌های متنوعی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد. در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های انتقال وجه با تلفن همراه

انتقال وجه با تلفن همراه به چند روش امکان‌پذیر است. با این حال از میان تمام روش‌های موجود، سه روش غالب در این زمینه وجود دارد. این روش‌ها عبارتند از:

انتقال وجه از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی

انتقال وجه از طریق اپلیکیشن‌های بانکی

انتقال وجه از طریق وب سایت‌های بانک

انتقال وجه با اپلیکیشن‌های پرداخت

اپلیکیشن‌های پرداخت بسیار متعدد هستند؛ اما برخی از آنها از نظر امنیت، امکانات و نحوه استفاده از مزایای زیادی برخوردارند. اپلیکیشن دیجی‌پی، ۷۲۴، همراه کارت، آپ و هف هشتاد چند نمونه از بهترین اپلیکیشن‌های پرداخت هستند.

۱- اپلیکیشن دیجی‌پی

دیجی‌پی، یک اپلیکیشن پرداختی جامع و کاربردی است که علاوه بر خدمات کارت به کارت، امکانات دیگری مانند خرید اقساطی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت طرح ترافیک، پرداخت قبوض، خرید شارژ همراه اول و ایرانسل و… را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

اپلیکیشن دیجی‌پی برای نسخه‌های اندروید، iOS و وب‌اپلیکیشن در دسترس است. برای استفاده از امکانات این اپلیکیشن، ابتدا باید آن را دانلود و نصب کنید. پس از نصب، می‌توانید به راحتی و با چند کلیک ساده، از خدمات مختلف دیجی‌پی استفاده کنید.

یکی از بهترین امکانات اپلیکیشن دیجی‌پی، امکان پرداخت آسان کارت به کارت است. سقف پرداخت کارت به کارت برای چهار بانک ملت، شهر، کشاورزی و ملی، ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، دیجی‌پی یک کیف پول مجازی نیز ارائه می‌دهد که با شارژ کردن کیف پول می‌توانید از آن برای کارت به کارت بدون نیاز به رمز دوم، خرید شارژ و … استفاده کنید.

۲- اپلیکیشن ۷۲۴

۷۲۴ نیز جز اپلیکیشن‌های محبوب پرداخت است که تقریباً عملکردی مشابه با دیجی‌پی دارد. برای استفاده از این اپلیکیشن نیز در گام اول باید آن را از سامانه‌های مربوطه دانلود و نصب کنید. امکانات ۷۲۴ نیز علاوه بر کارت به کارت و خرید شارژ، شامل امکانات دیگری همچون پرداخت قبوض، پرداخت بیمه، خرید بسته اینترنتی و… است. با این حال ۷۲۴ در مقایسه با دیجی‌پی، فاقد گزینه دریافت وام یا اعتبار است.

اپلیکیشن ۷۲۴ نیز دارای گزینه کیف پول دیجیتالی است. سقف مبلغ انتقالی با ۷۲۴ نیز با توجه به بانک‌های مختلف، متفاوت است. این سقف با توجه به نوع بانک‌ها، شامل مبالغ ۳، ۵ و ۱۰ میلیون تومان است.

۳- اپلیکیشن همراه کارت

همراه کارت نیز عملکردی مشابه دو اپلیکیشن قبلی دارد. این اپلیکیشن دارای نسخه آیفون و اندروید است و نصب آن نیز بسیار آسان است. همراه کارت، کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از آن، نیازمند دانش یا تخصص خاصی نیست. در همراه کارت نیز علاوه بر گزینه انتقال کارت به کارت، امکانات دیگری نیز تعبیه شده است. از جمله این امکانات می‌توان به پرداخت قبض آب، برق، تلفن، خرید شارژ، خرید بسته اینترنتی و… اشاره کرد.

برای خرید شارژ یا انتقال وجه با همراه کارت باید وارد اپلیکیشن شوید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از آن می‌توانید به راحتی عملیات پرداختی را انجام دهید.

۴- اپلیکیشن آپ

آپ یکی از شناخته شده‌ترین اپ‌های پرداختی است. این اپ در ابتدا به واسطه کد دستوری در میان کاربران شناخته شده بود؛ اما در حال حاضر اپلیکیشن آن نیز بسیاری از عملیات پرداختی را پشتیبانی می‌کند. آپ نیز قابل نصب بر روی نسخه‌های مختلف اندروید و آیفون است. برای استفاده از این اپلیکیشن کافیست آن را از سامانه‌های امن دانلود و نصب کنید. آپ کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از آن بسیار آسان است. سقف انتقال با آپ نیز با توجه به بانک‌های مختلف شامل مبالغ ۳، ۵ و ۱۰ میلیون تومان است.

۵- اپلیکیشن هف هشتاد

هف هشتاد دارای بیش از سی سرویس کاربردی است که گزینه کارت به کارت یکی از بهترین آنها است. این اپلیکیشن علاوه بر امکانات مالی و پرداختی دارای امکاناتی در زمینه امور خدماتی و گردشگری نیز است.

با این حال برای استفاده از گزینه کارت به کارت اپلیکیشن هف هشتاد، ابتدا باید آن را نصب کنید؛ سپس اطلاعات شخصی و بانکی مورد نظر را وارد کنید. هف هشتاد از مبدا همه بانک‌ها و مؤسسات مالی عضو شبکه شتاب پشتیبانی می‌کند. البته سقف انتقال از طریق هف هشتاد نیز مانند سایر اپلیکیشن‌ها متفاوت است و بستگی به بانک انتخابی شما برای انتقال وجه دارد.

اپلیکیشن‌های بانکی

بسیاری از بانک‌ها با طراحی اپلیکیشن‌های اختصاصی خود، امکان جابه جایی و یا انتقال پول در مبالغ مختلف را برای کاربران ایجاد کرده‌اند. اپلیکیشن‌های بانکی مختص یک بانک هستند و در آنها از عملیات مختلف بانکی پشتیبانی می‌شود.

این اپ‌ها نسبت به اپ‌های پرداختی از مزیت انتقال وجه در مبالغ بالا از طریق ساتنا و پایا برخوردار هستند. در مقابل اپلیکیشن‌های پرداختی از گزینه‌های پرداختی بیشتری حمایت می‌کنند.

وبسایت‌های بانکی

سایت‌ها یا سامانه‌های بانکی نیز دقیقاً عملکردی مشابه اپلیکیشن‌های بانکی دارند، با این تفاوت که سامانه‌ها تنها به صورت آنلاین قابل استفاده هستند. یعنی نیازی به نصب آنها نیست. برای استفاده از سامانه‌های بانکی، کافیست وارد سامانه بانکی حساب مورد نظر خود شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از آن می‌توانید از امکاناتی که نمونه آنها دقیقاً در اپلیکیشن‌های بانکی وجود دارد برخوردار شوید.

این روش نیز به دلیل عدم نیاز به نصب اپلیکیشن، طرفداران خاص خود را دارد ولی برای استفاده از این سامانه‌ها نیازمند مراجعه حضوری به بانک و فعال سازی این نوع خدمت می‌باشد.

انتخاب روش مناسب برای انتقال وجه کارت به کارت به عوامل مختلفی مانند نیازها، بودجه و ترجیحات شما بستگی دارد. با این حال، پیشنهاد می‌شود از روشی استفاده کنید که بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد و نیاز شما به نصب چندین اپلیکیشن را از بین ببرد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.