انتخاب یک قالیشویی خوب و فاکتورهای مهم از نگاه مشتری

بهترین قالیشویی برای شستشوی انواع فرش‌ها کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ پاسخ به این سوال که در ادامه به آن می‌پردازیم؛ قطعا به انتخابدرست و شایسته شما کمک خواهد کرد. با نزدیک شدن به فصل پایانی سال شاید یکی از دغدغه‌های همشهریان عزیز ما پیدا کردن در سطح شهر است که بتوانند با خیال راحت و با اطمینان از سطح کیفیت و میزان اعتبار این مراکز، فرش و قالی‌های خود را برای شستشو به آن بسپارند.  در کلان شهری مانند تهران که سطح تبلیغات با توجه به بستر گسترده آن بسیار زیاد است؛ انتخاب یک قالیشویی با فاکتورهایی که بتوان با تکیه بر آن نیازهای خدمات قالیشویی خود را به آن سپرد؛ بسیار سخت شده است. اما با استناد به مواردی مانند بررسی مجوزهای قالیشویی، نظرات مشتریان سابق و میزان تجربه و سابقه‌کاری تا حدودی می‌توانید از انتخاب شایسته و درست خود مطمئن شوید.

انتخاب یک قالیشویی خوب از نظر مشتری

بهترین قالیشویی در تهران

برای انتخاب بهترین قالیشویی چند فاکتور مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. یکی از این فاکتورها برای همشهریان پایتخت نشین ما، قالیشویی با کیفیت در پاسداران بالای خدمات به نسبت قیمت مناسب است. یکی دیگر از فاکتورها مهم، تضمین کیفیت سرویس‌ها و خدمات ارائه شده است. در واقع ارائه ضمانت‌نامه از سوی قالیشویی به منزله اعتماد به کیفیت خدمات ارائه شده برای ، پرده، فرش و انواع قالی است. با تکیه بر این قبیل موارد است که می‌توان بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم را انتخاب کرد.

مشخصه های قالیشویی خوب

در کل ویژگی های یک قالیشویی خوب متعدد هستند، اما فاکتوری که آن‌ها را از یکدیگر متمایز ‌می‌کند؛ اعتبار این مراکز و کیفیت خدمات است. لحاظ کردن این فاکتورهای مهم سبب ‌می‌شود تا یک مجموعه به برترین قالیشویی از دیدگاه مشتریان تبدیل شود. روش‌های متنوع و جدید بازاریابی و تبلیغات، هرگز به اندازه مشتری مداری و سطح بالای خدمات ارائه شده نمی‌تواند در جذب مشتری موثر باشد. این روزها مردم پایتخت برای اعتماد کردن به قالیشویی‌ها و سپردن ارزشمندترین و بهترین قالی منزل خود به این مراکز، نیازمند اطلاعات کافی در مورد نحوه شستشوی فرش‌ها هستند.

از این رو انتخاب بهترین قالیشویی تهرانسر در تهران از نظر مشتریان، قالیشویی است که قیمت گذاری خدمات آن‌ها منصفانه و بر اساس نرخ‌های اعلام شده از سوی اتحادیه قالیشویی است. آن‌ها انتظار ندارند در پایان کار، بنا به دلایل نامشخص و یک‌بارهزینه‌های اضافی پرداخت کنند. همچنین مردم انتظار دارند تا مواردی مانند شرایط و نحوه حمل و نقل فرش و قالی، کیفیت شستشو و سلامت فرش‌های آن‌ها نیز تضمین شود.  بنابراین اگر مرکزی ادعایی مبنی بر قرار داشتن در لیست بهترین قالیشویی در تهران را دارد؛ باید علاوه بر جلب رضایت مشتریان بابت خدمات ارائه شده خود، هزینه و قیمت گذاری خدماتش نیز شفاف و روشن باشد.

ویژگی های یک قالیشویی مجاز

با توجه به افزایش قیمت کالاهای خانگی مانند فرش، علی الخصوص نوع دستباف آن، این روزها میزان تخلفات در این حوزه نیز افزایش پیدا کرده است. پس به همشهریان عزیز توصیه ‌می‌کنیم که برای واگذاری فرش های خود به قالیشویی ها دقت بیشتری کنند. پس به این منظور قبل از تماس با قالیشویی و سپردن قالی‌ها موارد زیر را بررسی نمایید.

قالیشویی های مجاز تهران دارای یک شماره جواز از اتحادیه قالیشویان هستند که به راحتی ‌می‌توانید با تماس با اتحادیه، کد مرکز مورد نظر را استعلام کرده و یا ‌می‌توانید از طریق وبسایت رسمی ‌آن قالیشویی، این کار را انجام دهید. معمولا پرسنل حمل و نقل قالیشویی با لباس‌های فرم مخصوص، کارت پرسنلی و ماشین مخصوص کارخانه که دارای مشخصه‌های لازم روی بدنه مثل شماره تلفن، نام و نماد قالیشویی هستند مراجعه ‌می‌کنند.

در هنگام تحویل گرفتن فرش‌ها از شما، رسید سربرگ داری که حاوی مشخصات کارخانه مانند شماره ثبت و شماره مجوز است؛ به مشتری ارائه ‌می‌شود. بهتر است قبل از امضا، تمام مفاد مندرج در برگه رسید را به دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام با کارشناسان و یا تیم پشتیبانی تماس بگیرید. بنابراین تمام اطلاعات مندرج در رسید را کاملا چک کنید و با کارت یا مشخصات قالیشویی مطابقت دهید و سپس آن را امضاء کنید.

در رسید برخی از قالیشویی‌ها، بندی برای بیمه‌ نامه در نظر گرفته شده است که این بند ضمانت بیشتری به مشتری بابت تعهد پرداخت خسارات احتمالی ‌می‌دهد. این موضوع در مورد فرش‌های دستباف که ارزش بالاتری دارند، اهمیت بیشتری پیدا ‌می‌کند. قالیشویی خوب در تهران معمولا مرکزی است که خدمات حمل و نقل خود را به صورت رایگان و با بهترین کیفیت ممکن ارائه ‌می‌دهد. در این قالیشویی‌ها، فرش‌های شسته شده به‌ شکل لول و کاور شده تحویل مشتری خواهند شد.

پروسه شستشوی فرش در ایام عادی سال، زمان تقریبی ۴۸ ساعته دارند؛ اما در روزهای پایانی سال به دلیل تعدد سفارشات ممکن است، زمان آن افزایش پیدا کند. این موضوع در هنگام قبول سفارش از طریق مامورین حمل و نقل به شما ابلاغ می‌شود. نکته پایانیچقدر کاره سختی است پیدا کردن یک قالیشویی برای شستن فرش ها! اگر شما هم با این مشکل موجه هستید که نمی توانید به هر قالیشویی اعتماد کنید. ما شما خواهیم گفت که خصوصیات قالیشویی خوب چیست! پس قبل از اقدام حتما نکات مهمی که در این مقاله گفته می شود را به دقت بخوانید. پس از آن با خیال آسوده قالی شویی معتبر خود را بیابید.

قالیشویی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

 • از آنجا که در حال حاضر در اغلب خانه ها تعداد زیادی فرش مورد استفاده قرار دارد، تمیز کردن آنها جزء دغدغه ‌های همیشگی است.
 • در سال های اخیر که عمل شستشوی فرش ها توسط کارخانه ها و مراکز شستشو انجام می ‌شود، دائماً افراد به دنبال پیدا کردن قالیشویی خوب هستند.
 • انتخاب بهترین قالیشویی کمک می کند، تا افراد با خیال راحت تر، فرش و قالی های خود را برای شستشو به این مراکز بسپارند.
 • برخی از خصوصیات بهترین قالیشویی عبارتند از:
 • استفاده از تجهیزات مناسب به عنوان اولین و مهم ترین موضوع برای انتخاب قالیشویی مطرح هست. هر چقدر که تجهیزات پیشرفته تر باشد، در نتیجه عملیات شستشو با کیفیت بهتر انجام می گیرد.
 • استفاده از کارشناسان متبحر در حوزه شستشوی فرش ها، برای بررسی رنگ و جنس الیاف و در نظر گرفتن بهترین مواد شوینده متناسب با فرش اهمیت زیادی دارد.
 • برای شستشوی هر فرش با توجه به میزان آلودگی و نوع الیاف، از مواد شوینده مناسب استفاده می کنند.
 • بعد از شستشوی درست و اصولی، عملیات خشکشویی فرش ها اهمیت دارد که به شکل کاملا حرفه‌ ای صورت می گیرد.
 • با ارائه خدمات گوناگون در حوزه فرش های ماشینی و دستباف و فرش های ابریشمی نیاز همه مشتریان را برطرف می نماید.
 • درک شرایط مشتری و ارائه خدمات مختلف مطابق درخواست آنها می ‌تواند جزء مهم ترین ویژگی های یک قالیشویی معتبر باشد.
 • ارائه فاکتورهای رسمی کارخانه قالیشویی برای دریافت فرش ها و انتقال آنها به کارخانه برای شستشو نشان دهنده اعتبار این مراکز است.

عوامل موثر بر قیمت شستشوی فرش در کارخانه

در حال حاضر که شستشوی کلیه فرش ها در کارخانه قالیشویی صورت می پذیرد، از مهم ترین مواردی که مد نظر مشتریان قرار می گیرد، قیمت های ارائه شده است. متاسفانه در حال حاضر قیمت های بسیار متنوعی برای شستشوی فرش ها ارائه می گردد که موجب سردرگمی مشتریان می شود.

عوامل زیادی وجود دارد که بر قیمت شستشوی فرش در کارخانه موثر هستند در اینجا به بررسی برخی از مهم ترین آنها می پردازیم:

 • انتخاب نوع مواد شوینده مانند: دارو، شامپو و یا پودر
 • نوع فرش هاِ ماشینی، دستباف و ابریشمی
 • امکان شستشوی فرش ها به وسیله دستگاه و یا به صورت دستی
 • انتخاب نوع شستشو به صورت لکه بر، اعلا شور، سفید شور و موارد مختلف دیگر
 • نیاز به ترمیم و رفو
 • چرا قالیشویی ادیب در تهران برای شستشوی فرش مناسب است؟

در بین تنوع بالای قالیشویی های موجود در شهر تهران، قالیشویی ادیب جزء مجهزترین ها محسوب می شود. زیرا تمامی مراحل شستشو در این کارخانه قالیشویی توسط دستگاه‌ های مجهز و به روز دنیا صورت می پذیرد و امکان ارائه خدمات شستشوی گوناگون فراهم است. در این کارخانه با پرسنل کاملاً حرفه ای و مجرب امکان شستشوی فرش های دستی، ماشینی، مبل و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد. ادیب به عنوان بهترین قالیشویی تهران محسوب می شود؛ زیرا امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته و با مناسب ترین قیمت ممکن، خدمات خود را در کلیه مناطق تهران به راحتی ارائه می دهد.

سفارش شستشوی فرش آنلاین با ۲۰% تخفیف

با ثبت سفارش آنلاین در این سایت، برای شستشوی انواع فرش و خشکشویی و شستشوی مبل، ۲۰% تخفیف بگیرید!!! اگر در سراسر تهران و کرج و تبریز زندگی می کنید. در هر ساعت از شبانه روز کافیست به سایت کارخانه قالیشویی ادیب مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. تا از نزدیکترین شعبه برای شما سرویس اعزام شود.

مشتریان عزیز در نظر داشته باشید. که خدمات آنلاین قالی شویی نقدونه از قبیل قالیشویی و مبل شویی و خشکشویی مبلمان آنلاین با ۲۰% تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات ما در سراسر تهران صورت می گیرد. علاوه بر شعبات شعبه  و ادیب ما آماده برای ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می باشد. شاید برخی از افراد تجربیات ناخوشایندی از سپردن فرش به قالیشویی مانند کج شدن شیرازه، پوسیده شدن ریشه، درهم آمیختگی رنگ قالی و… را داشته باشند. این اتفاقات ناخوشایند به ما اهمیت این انتخاب درست و لزوم استفاده از خدمات بهترین قالیشویی را پررنگ‌تر می‌سازد.