اعلاشویی فرش در قالیشویی

راهنمای کامل درباره اعلاشویی فرش دستبافت

لکه‌برداری و شستشوی منظم اقدامی مهم برای نگهداری از فرش است که طول عمر آن را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید شستشو با بهترین کیفیت انجام شود و ارزش فرش بعد از پایان شستشو تغییر نکند، باید در انتخاب شوینده دقت کنید. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره اعلاشویی در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین شوینده‌های مناسب برای اعلاشویی

نشستن گرد و غبار روی فرش باعث کدرشدن رنگ آن می‌شود. همچنین اگر حیوان خانگی داشته باشید یا فرش را در محلی پررفت و آمد استفاده می‌کنید باید از شوینده‌هایی با قدرت پاک‌کنندگی مطلوب استفاده کنید تا فرش‌ها تمیز درخشان شوند. موارد زیر بهترین مواد شوینده اعلاشویی هستند.

۱. شیشه‌پاک‌کن و آب داغ

یکی از بهترین شوینده‌های برای تمیز کردن فرش، ترکیب آب داغ و شیشه‌پاک کن است. این محلول بدون ایجاد تغییر در کیفیت و رنگ فرش دستبافت، تمام لکه‌های روی آن را از بین می‌برد.

برای آشنایی بیشتر با خصوصیات بهترین قالیشویی کرج برای فرش دستباف با ما همراه باشید تا فرش گرانبهای خود را به قالیشویی معتبری بسپارید…

۲. آمونیاک

آمونیاک حلال مناسبی برای تمیز کردن لکه‌ها از روی فرش است. اما باید دقت داشته باشید که آمونیاک را رقیق کنید و هنگام استفاده دستکش بپوشید. برای درست کردن محلول آمونیاک، باید ۱۱ لیتر آب را با یک چهارم پیمانه آمونیاک و یک چهارم پیمانه سرکه سفید ترکیب کنید و روی لکه‌های فرش بمالید.

۳. آب‌اکسیژنه

ترکیب آبلیمو و آب اکسیژنه شوینده‌ای قوی برای تمیز کردن لکه‌ها از روی فرش است که تغییری در رنگ الیاف فرش ایجاد نمی‌کند.

۴. جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن الیاف فرش ساده است و به‌خوبی می‌تواند لکه‌ها را تمیز کند. برای تمیز کردن لکه‌ها می‌توانید مقداری جوش شیرین را روی فرش بپاشید و نیم ساعت صبر کنید. بعد از گذشت این مدت، با جاروبرقی روی فرش را تمیز کنید.

۵. شامپو فرش

شامپو فرش شوینده‌ای مناسب و در دسترس برای تمیز کردن الیاف فرش از هر گونه لکه و کثیفی است. شامپو فرش الیاف فرش را نرم می‌کند و هیچ اثری از آلودگی و کثیفی روی آن باقی نمی‌گذارد. مزیت دیگر شامپو فرش این است که استفاده از آن آسان است و همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

اعلاشویی چیست؟

اعلاشویی فرش در قالیشویی به شیوه‌ای از شستشو گفته می‌شود که در آن دو مرتبه از شوینده برای شستن فرش استفاده می‌شود. با این حساب فرش‌هایی که لکه‌ زیادی داشته باشند و خیلی کثیف باشند با اعلاشویی فرش تمیز و درخشان می‌شوند.

از خدمات کدام قالیشویی در کرج استفاده کنیم؟

قالیشویی خوشنام در کرج عضو اتحادیه قالیشویان است که کارکنان باتجربه و ماهر دارد و مجهز به دستگاه‌ها و ماشین آلات پیشرفته است. اگر می‌خواهید فرش‌های منزل خود را به قالیشویی معتبری بسپارید که از شوینده‌های درجه یک استفاده می‌کند تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند، قالیشویی خوشنام انتخاب مناسبی است.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: و تماس گرفته یا فرم خدمات را پر کنید.

مطمعنا در زمان شستشوی فرش به کلمه اعلاشویی برخوردید و برایتان سوال بوده اعلاشویی فرش چیست؟ در این مقاله سعی داریم در خصوص شستشوی مخصوص فرش و یا همان صحبت کنیم.

شستن فرش از پرچالش ترین بخش در خانه تکانی های فصلی می باشد. همچنین یافتن شستشوی مناسب برای قالیچه هامی باشد. شستشوی اعلاشویی فرش یکی از مناسب ترین گزینه های شستشو می باشد.

اعلاشویی و یا همان شستشوی اعلا از نامش مشخص می باشد که نشان دهنده شستشوی برتر و بهترین نوع فرش می باشد. به همین دلیل اگر تا به حال قالیشویی انجام دادید به کلمه اعلاشویی برخوردید.

اعلاشویی شستشوی برتر فرش با دستگاه های مخصوص و شامپوهای مخصوص انجام می شود.

کدام فرش نیاز به اعلاشویی دارد؟

تمیز بودن فرش یکی از مهم ترین مراقبت های خانه داری می باشد. در صورتی که فرش ها به باکتری ها و کثیفی ها آلوده شود. بعضا این آلودگی ها با چشمان غیر مسلح قادر به دیدن نیستند، و میتوانند اثرات خطرناکی بر سلامتی اعضای خانواده بگذارد. همچنین گرد و غبار در بین تار و پود فرش با گذشت زمان باعث پوسیدگی فرش می شود.

با توجه به این مسئله لازم است که بهداشت فرش ها رعایت شود و به صورت متناوب قالیچه های خود را برای شستشوی فرش آن ها را به قالیشویی ارسال کنید. با شستشوی اعلاشویی فرش سلامت خود و فرش خود را تضمین کنید.

شستشوی اعلاشویی چه فرقی با شستشوی عادی دارد؟

در شستشوی عادی فرش ها با پودر آب شسته می شود که ممکن است این شستشوی فرش آسیب به قالیچه ها بزند. اما در شستشوی اعلاشویی فرش، فرش ها با شامپو های مخصوص شستشوی می شود اگر لکه ای روی فرش باشد پاک می شود. با دستگاه مخصوص شسته و در گرمخانه خشک می شود سپس اتوپرس شده و بسته بندی شده تحویل می شود.

انتخاب شستشوی مناسب فرش

برای انتخاب مناسب شستشوی فرش بهتر است به موارد زیر توجه کرد

  • انتخاب شستشوی فرش به جنس آن بستگی دارد، اگر نوع شستشو درست انتخاب نشود ممکن است به فرش آسیب رساند و یا باعث زرد آب فرش شود
  • انتخاب شستشوی فرش به درجه کثیفی و لکه های فرش ارتباط دارد. هرچه لکه ها و کثیفی فرش بیشتر باشد نیاز به شستشوی بهتری دارد.
  • انتخاب اعلاشویی یکی از بهترین نوع شستشوی فرش می باشد.