استابلایزر در فصل تابستان

با توجه به اینکه با شروع فصل گرما و استفاده از چندین لوازم برقی خانگی و نوسان ولتاژ ، امکان خرابی این دستگاه ها وجود دارد ، بنابراین وجود یک استابلایزر خانگی در منزل توصیه می شود. نمایندگی استابلایزر پرنیک محصولات با کیفیت و قابل اعتماد را به مشتریان ارائه می‌دهد . همچنین در بسیاری از کارخانجات و اماکن عمومی که دستگاه های با مصرف برق بالا دارند ، استفاده از استابلایزر سه فاز پیشنهاد می شود. با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دمای هوا، استفاده از لوازم برقی خنک کننده مانند کولر گازی به شدت افزایش می‌یابد. اما این افزایش مصرف برق، می‌تواند خطرات و مشکلاتی را برای لوازم برقی شما به همراه داشته باشد.

استابلایزر چیست؟

استابلایزر وسیله ای است که جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری و تثبیت ولتاژ برای محافظت از کلیه لوازم برقی خانگی و لوازم برقی صنعتی استفاده می شود . در واقع ، یک دستگاه الکتریکی هستند که برای ارائه ولتاژ ثابت در هنگام نوسان ولتاژ در پایانه های خروجی دستگاه و صرف نظر از تغییرات ورودی ولتاژ و جریان ، طراحی شده است. شاید شما از آن دسته افرادی هستید که برای اولین بار قصد خرید یک دستگاه محافظ لوازم خانگی یا استابلایزر را دارید و می خواهید قبل از خرید ، اطلاعاتی را بدست آورید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

استابلایزر با داشتن یک ترانس تقویت و یک برد میکروپروسسوری ولتاژ ورودی را در هر ثانیه چک نموده و در صورت افزایش یا کاهش ولتاژ به صورت اتوماتیک ، ولتاژ را تنظیم نموده و پس از ارائه به دستگاه، از سوختن ناگهانی آن جلوگیری می کند. برای دیدن مراجعه کنید. استابلایزر خانگی به چه دستگاه هایی گفته می شود؟ این دستگاه ها یکی از بهترین محافظ ها در سراسر کشور هستند که می توانند جهت حفاظت از کلیه لوازم خانگی و تجهیزات حساس در شروع فصل گرما استفاده شوند که برخی از مصرف کنندگان آن را به نام ترانس های اتوماتیک یا ترانس افزاینده برق می شناسند .

استابلایزر خانگی، لوازم خانگی اعم از کولرگازی ، کامپیوتر ، لباسشویی ، تلویزیون را در برابر ولتاژ بالا و سایر ولتاژهای دیگر محافظت می کند. آیا استفاده از استابلایزر در خانه لازم است؟ باید به عنوان یک مشاور و یک متخصص بگوییم که در زمینه های استابلایزر در صورتی که نوسان ولتاژ یا پرش ولتاژ در خانه خود مشاهده می کنید، باید از استابلایزر استفاده کرد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره خرید استابلایزر مناسب برای مصرف خانگی با کارشناسان ایسنا تماس بگیرید. استابلایزر، راه حلی مؤثر برای مقابله با این مشکل تغییر فصل و قطعی برق در فصل تابستان است. این دستگاه با تثبیت ولتاژ برق، از لوازم برقی شما در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می‌کند.

در این رپورتاژ آگهی، به بررسی کاربردهای استابلایزر در فصل تابستان، به خصوص برای کولر گازی و دستگاه جوجه کشی می‌پردازیم و مزایای استفاده از استابلایزر پرنیک را به عنوان یک برند معتبر و شناخته شده، معرفی می‌کنیم. چرا در فصل تابستان به استابلایزر نیاز داریم؟ همانطور که گفته شد، نوسانات برق در فصل تابستان به دلیل افزایش مصرف برق، بیشتر رخ می‌دهد. این نوسانات می‌توانند به صورت افت ولتاژ یا افزایش ولتاژ باشند. افت ولتاژ می‌تواند باعث کم شدن قدرت و راندمان کولر گازی و جوجه کشی شود و در نهایت به خرابی موتور و سایر اجزای این دستگاه‌ها منجر شود. از طرف دیگر، افزایش ولتاژ می‌تواند به اتصالی، جرقه زدن و آسیب به مدار الکتریکی این دستگاه‌ها منجر شود.

چطور استابلایزر مناسب را برای منزل خود پیدا کنیم؟ برای انتخاب یک استابلایزر مناسب برای یک منزل چند راه حل ساده وجود دارد: فقط برای آن دستگاهی که نوسان ولتاژ تاثیر بیشتری روی آن دارد، استابلایزر تهیه کنید. به عنوان مثال برای محافظت از یک تلویزیون، میتوان از استابلایزر 1500 واتی که تحمل 6 آمپر را دارد ، استفاده کرد . مزایای استفاده از استابلایزر خانگی استابلایزر خانگی 10 کیلو وات با خروجی جریان 40 آمپر، با دارا بودن دو هسته تماما مس ، مناسب برای محافظت از انواع یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون و فضاهایی که در آن بیش از دو کولر گازی استفاده شده است.

استابلایزر خانگی چگونه کار می کند؟ این دستگاه در زمان افت یا افزایش ولتاژ برق شهر از میزان ۲۲۰ ولت (در یک بازه مشخص حداقل ولتاژ و حداکثر ولتاژ) ولتاژ برق را اصلاح نموده وآن را به سطح ۲۲۰ ولت بر می گرداند و از دستگاه های برقی بدون قطع برق محافظت نموده و مانع از سوختن آنها می شود. در صورت تمایل به محافظت از کلیه لوازم برقی منزل با توجه به اینکه اداره برق کنتورهای 25 یا 32 آمپری ارائه می نماید ، می توانید یک استابلایزر سروو موتوری 5 الی 8 کاوا نسبت به داشتن کولر گازی و یا عدم موجودی آن در منزل را انتخاب نمایید. یا جهت مشاوره درباره خرید استابلایزر سه فاز و استابلایزر تک فاز مناسب با کارشناسان پیمان الکتریک تماس بگیرید.

تنها در صورتی استابلایزر برق خروجی را قطع خواهد نمود که ولتاژ از حد مجاز ولتاژ حداقلی و یا حداکثری دستگاه پایین تر یا بالاتر رود. برای دریافت هر گونه مشاوره درباره ، با مشاوران ما تماس بگیرید. نحوه نصب استابلایزر بستگی به تجهیزات مورد استفاده شما دارد مثلا اگر قصد دارید از استابلایزر برای دستگاه هایی با توان پایین استفاده کنید برای نصب کافی است دفترچه آن را مطالعه کنید با مطالعه دفترچه به راحتی می توان ید آن را نصب کنید ولی اگر قصد دارید از استابلایزر برای دستگاه هایی با توان بالا استفاده کنید پیشنهاد می کنیم برای نصب آن به یک متخصص برق و یا نصاب حرفه ای مراجعه کنید.

با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دمای هوا، استفاده از لوازم برقی خنک کننده مانند کولر گازی به شدت افزایش می‌یابد. اما این افزایش مصرف برق، می‌تواند خطرات و مشکلاتی را برای لوازم برقی شما به همراه داشته باشد. نوسانات برق، یکی از شایع‌ترین این مشکلات است که می‌تواند به خرابی و آسیب دائمی دستگاه‌های شما منجر شود. در ضمن اگر محل نصب دارای رطوبت بود باید استابلایزر با فاصله 20 الی 50 سانتی متر از آن محل موردنظر نصب شود درحقیقت رعایت این نکات سبب افزایش طول عمر و عملکرد صحیح دستگاه می شود .

برای نصب استابلایزر خانگی، نیاز به یک نصاب حرفه ای نیست. اگر خودتان اطلاعات برقی ، حتی تا 10 درصد داشته باشید، می توانید با نصب یک ورودی فاز و نول به ورودی استابلایزر و اتصال مصرف کننده خود به خروجی استابلایزر ، دستگاه خود را نصب کنید. زیرا دستگاه استابلایزر خانگی ، به صورت ساده و حرفه ای طراحی شده که هر مصرف کننده می تواند به راحتی آن را نصب کند . نکته : در نظر داشته باشید که محل نصب استابلایزر باید تمیز و بدون گرد و غبار باشد. در صورتی که خودتان تمایل به نصب دستگاه ندارید ، پیمان الکتریک میتواند یک نصاب استابلایزر را برای رفاه شما به منزل یا هر محل نصب دیگری، ارسال نماید.