آیا تزریق چربی دردناک است

درد ، یکی از اقدامات زیبایی که در راستای از بین بردن چین و چروک صورت و درمان افتادگی های پوست طرفداران بسیاری دارد، تزریق چربی می باشد. البته که در رابطه با این عمل زیبایی سوالات بسیاری می باشد که یکی از این سوال ها میزان درد تزریق چربی می باشد که ما در ادامه ی این مقاله به پاسخ این سوال می پردازیم. برای تزریق چربی در اصفهان به کلینیک سینایار اصفهان مراجعه کنید.

تزریق چربی از شکم به صورت چگونه است؟

به نقل از دکتر رامین مدرسی با افزایش سن بدن انسان کلاژن (پروتئینی که پوست را شفاف و جوان نگه می‌دارد) کمتری تولید می‌کند و چربی صورت به طور طبیعی کاهش می‌یابد. با کاهش چربی و سطح کلاژن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و باعث شل شدن، چین و چروک و افتادگی می‌شود و چهره توخالی را به نماش می‌گذارد. انتقال چربی به صورت یک روش طبیعی، بی‌ضرر و موثر برای بازیابی حجم صورت است و جزء یکی از محبوب‌ترین متدهای زیبایی به شمار می‌رود. برای انجام این روش می‌توان از نواحی از بدن زیباجو که دارای حجم مناسبی ازچربی است استفاده کرد و با استخراج حد مشخصی از آن و تزریقش به نواحی خالی از چربی صورت (مانند گونه‌ها، شقیقه‌ها، چانه، فک و بین ابروها) تزریق نمود.

آیا تزریق چربی از شکم به صورت امکان پذیر است؟

معمولا بهترین ناحیه برای استخراج چربی، ناحیه شکم است، تزریق چربی از شکم به صورت را می‌توان به وسیله متد لیپوماتیک شکم انجام داد، یعنی ابتدا با لیپوماتیک چربی را استخراج کرد و سپس آن را به صورت تزریق نمود. برخلاف ژل‌های تزریقی که اثر موقت بر روی صورت و سایر اعضای بدن دارند، انتقال چربی اثرات طولانی‌تری برجا می‌گذارد و در صورتی که تزریق چربی به صورت توسط جراح ماهر و مجربی انجام گیرد می‌تواند نتایج طولانی مدت و حتی دائمی برای فرد به همراه داشته باشد. تزریق چربی یک روش شبه جراحی جزئی و ساده است که می‌تواند در اتاق درمان جراح یا در یک اتاق عمل توسط پزشک متخصص انجام شود. چربی استخراج شده از شکم می‌تواند بسیاری از نواحی صورت که بر اثر افزایش سن، جای زخم آکنه، بیماری آسیب دیدگی و غیره دچار مشکل شده‌اند را برطرف کند.

تزریق چربی شکم به صورت چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی از شکم به صورت در تمامی کلینیک ‌های زیبایی توسط پزشک متخصص انجام می‌شود و پروسه انجام آن در حالت کلی شامل سه مرحله حساس و مهم است. اگر برای شما نیز سوال است که تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود با همراه ما باشید:

استخراج چربی از نواحی مختلف بدن

شروع کار با تصمیم‌گیری در مورد ناحیه‌ای که قرار است چربی‌ها از آن‌جا استخراج شوند انجام می‌شود؛ معمولا از نواحی بدن که چربی‌های اضافی در آنجا انباشته شده استفاده می‌کنند به همین دلیل یکی از رایج‌ترین گزینه‌ها خارج کردن چربی از شکم و تزریق آن به صورت است. علاوه بر آن می‌توان از چربی بخش‌های دیگر بدن مثل ران‌ و باسن نیز بهره برد، به این صورت که ناحیه مورد نظر بدن بی‌حس شده و سپس توسط مکنده مخصوصی حجم مورد نیاز چربی استخراج می‌شود.

آماده‌سازی چربی استخراج شده

بعد از استخراج حجم مورد نیاز چربی نوبت به آماده‌سازی آن برای تزریق می‌رسد. در این مرحله چربی‌ها را در ظرف‌های مخصوصی ریخته و درون سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا عملیات خالص‌سازی انجام گیرد و مواد اضافه مانند خون، سلول‌های چربی معیوب و سایر مایعات از چربی جدا می‌شوند.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر

سومین و آخرین مرحله از کار تزریق چربی به این صورت است که چربی‌های خالص‌سازی شده درون سرنگ‌های مخصوصی ریخته می‌شود. سپس پزشک متخصص با تکیه بر مهارت و تجربه خود آن‌ها را در ناحیه‌ای از صورت که از قبل بی‌حس و استریل شده تزریق می‌کند. در نتیجه زیباجو بلافاصله به ظاهر دلخواه خود می‌رسد.

آمادگی قبل از تزریق چربی شکم به صورت

قبل از انتقال چربی شکم به صورت لازم است که شما در مورد داروهای مصرفی خود با جراح مشورت کنید زیرا ممکن است برخی از آن‌ها با فرآیند لیپوماتیک و تزریق تداخل ایجاد کنند و لازم باشد که به مدت محدودی مصرفشان متوقف شود.

همچنین قبل از تزریق چربی شکم به صورت باید سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی متوقف شود.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و آسپرین نیز به دلیل افزایش خطر خونریزی چند روز قبل و بعد از تزریق چربی ممنوع می‌باشد. بنابراین قبل از تزریق چربی به صورت از شما خواسته می‌شود که تاریخچه پزشکی کاملی را برای جراح پلاستیک خود تعریف کنید (این موارد شامل هرگونه مشکل سلامتی، هر دارویی که مصرف کرده‌اید یا در حال حاضر مصرف می‌کنید و هرگونه حساسیتی که دارید می‌باشد.)

مصرف مواد طبیعی مانند سیر، جینکو، جینسنگ قبل از تزریق چربی ممنوع می‌باشد، زیرا ممکن است روی لخته شدن و بیهوشی تأثیر بگذارد. ممکن است جراح شما در صورت نیاز به آزمایش‌های دیگر مانند آزمایش خون یا الکتروکاردیوگرافی را توصیه کند که عملکرد و سلامت قلب شما را ارزیابی کند؛ به این ترتیب باید دستورالعمل‌های دقیق قبل از عمل را برای گرفتن نتایج بهتر با دقت دنبال کرد.

آشنایی با روش‌های تزریق چربی بدون درد

روش تزریق چربی بدین صورت است که در ابتدا محل اهداکننده چربی به عنوان مثال، شکم، باسن یا ران با بی‌حسی موضعی برای کاهش استرس به بیمار تزریق می‌شود.

در مرحله دوم سلول‌های چربی از طریق یک سوزن کوچک متصل به سرنگ استخراج می‌شوند، سپس چربی برای حذف مایعات اضافی پردازش شده و با سوزن دیگری در چندین رشته نازک در ناحیه مورد نظر دوباره تزریق می‌شوند. در طی گذشته چند ساعت یا چند روز به سرعت عوامل تغییر در محل تزریق چربی خود را به صورت آشکار نشان می‌دهند؛ همچنین گاهی روش متفاوتی را می‌توان برای تزریق چربی استفاده کرد که چربی را می‌توان در طی یک عمل لیپوساکشن در یک ناحیه از بدن جمع‌آوری کرد، سپس در ناحیه دیگر دوباره تزریق شود.

برای طولانی‌ترین شدن ماندگاری تزریق چربی بیماران معمولاً بهتر است با نظر پزشک یک دوره درمانی ۳ تا ۴ جلسه‌ای در یک دوره شش ماهه داشته باشد. یکی بهترین مرکز تزریق چربی در تهران کلینیک دکتر لاغری است که از روش  و صورت بدون درد استفاده می‌کند تا بافت مورد نیاز را از مناطقی که چربی در آن اضافی است، مانند قسمت بیرونی ران برداشت شده و آن را به مناطقی که ممکن است فاقد حجم مورد نظر بیمار باشد، مانند صورت، دست‌ها، سینه یا باسن تزریق ‌کند.

آیا تزریق چربی محدودیت سنی یا جنسیتی دارد؟

تزریق چربی یک روش فردی بوده و ممکن است برای همه مناسب نباشد. همیشه قبل از تصمیم‌گیری با جراح پلاستیک متخصص خود صحبت کنید. جراح پلاستیک متخصص شما وضعیت و سلامت عمومی شما را ارزیابی می‌کند و بهترین روش درمانی را برای شما برنامه‌ریزی می‌کند.

تزریق چربی به احتمال زیاد برای افراد با وزن سالم با پوست سفت که دارای قسمت‌های چربی اضافی در نواحی بدن هستند، موفقیت‌آمیز است. اگرچه محدودیت سنی نگران کننده‌ای برای تزریق چربی وجود ندارد، همچنین از نظر جنسیت برای هم آقایان و بانوان انجام می‌شود؛ اما افراد مسن ممکن است خاصیت ارتجاعی پوست کمتری داشته باشند و نتایج بازتابی همانند افراد جوان با پوست سفت‌تر به دست نیاورند. تزریق چربی برای شما مناسب است اگر موارد زیر را رعایت کنید.

 • شما باید از نظر جسمی سالم و وزن ثابتی داشته باشید.
 • شما باید انتظارات واقع بینانه‌ای از پزشک خود داشته باشید.
 • عدم مصرف دخانیات یا چند هفته قبل سیگار را ترک کرده باشید.

بهترین زمان برای تزریق چربی بدون درد

بهترین زمان برای تزریق چربی بعد از دریافت اطلاعات کافی در مورد روش به کار گرفته شده و انتخاب پزشک این است که اگر نواحی را مشخص کنید به عنوان مثال برای تزریق چربی به صورت مراجعه می‌کنید بهتر است نواحی صورت که به نظر چروک و گود افتاده است را برای پزشک مشخص کنید.

اگر مایل به اصلاح دائمی اندام خود هستید که بیشترین رضایت را نسبت به پرکننده‌های موقت داشته است، باید گفت که بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید. تزریق چربی بدون درد باعث می‌شود که با کانتور بدن جای زخم‌ها اصلاح شود، پس اگر به بهبود زخم‌های خود فکر می‌کنید تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری بهتر فرصت برای شما است.

چند توصیه قبل از تزریق چربی بدون ناراحتی

 • یک هفته قبل از جراحی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
 • حداقل ۴ هفته قبل از جراحی، سیگار و نیکوتین را ترک کنید؛ زیرا نیکوتین می‌تواند روند بهبودی را مختل کرده و به تأخیر بیندازد.
 • تمام محصولات حاوی آسپرین، داروهایی که حاوی مواد رقیق‌کننده‌های خون از جمله ایبوپروفن، ویتامین E، همچنین مکمل‌های گیاهی از جمله: چای سبز، جینکو و مکمل‌های ورزشی هستند را ۲ هفته قبل از عمل قطع کنید.
 • در صورت بروز بیماری، سرماخوردگی یا عفونت در عرض یک هفته قبل از جراحی به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر به هر دارویی حساسیت دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایای تزریق چربی

این روش یکی از امن‌ترین و بهترین روش‌های جوانسازی پوست است و با توجه به مزایای زیاد، محبوبیت قابل ‌توجهی بین سایر روش‌ها دارد. البته توجه به نکات نگهداری بعد از تزریق چربی نیز برای نتیجه‌گیری بهتر از این عمل، موضوع مهمی است. در ادامه به تعدادی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • ماندگاری بالای نتیجه
 • لاغرتر شدن ناحیه‌ای که از آن چربی استخراج می‌کنند.
 • بهبود آسیب‌های بافت
 • دوره بهبود کوتاه
 • روند امن و راحت

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی