7 علائمی که نیاز به مراجعه به متخصص درد دارد

به گزارش آوای البرز، بیشتر ما درد را تجربه کرده ایم و در بیشتر موارد توانسته ایم با درمان های خانگی درد خود را درمان کنیم؛ با این حال، گاهی اوقات درد آنقدر شدید است که فعالیت های روزانه شما را مختل می کند و فعالیت های روزانه شما را مختل می کند.

دکتر متخصص درد مطالب برگرفته از سایت محمدحسین دلشاد: https://drdelshadfoundation.com/

اگر درد به موقع درمان و کنترل نشود، می تواند بر سلامت عاطفی هر فرد تأثیر بگذارد. موارد زیر زمان هایی است که باید به علائم خود توجه کنید متخصص درد ما ارجاع را برای شما آوردیم.

بسیاری از بیماری های مزمن توسط متخصص درد درمان می شوند

انواع مختلفی از بیماری های مزمن وجود دارد که می تواند منجر به درد شود و تنها یک متخصص درد ماهر می تواند درد و بیماری را درمان و کنترل کند.

برخی از این بیماری‌های مزمن که منجر به کیفیت پایین زندگی می‌شوند ممکن است درد مزمن در ناحیه گردن یا کمر، فشرده شدن عصب، فیبرومیالژیا، آرتریت، سیاتیک و دیسک تحلیل‌برنده باشد.

در نهایت با کنترل و درمان این بیماری ها و دردها می توان به بهبود سایر مشکلات مانند اضطراب، افسردگی و استرس کمک کرد.

1. درد مداوم و مزمن را تجربه می کنید

درد خفیف شروع می شود و با گذشت زمان بدتر می شود. گاهی برخی از افراد به دلیل ناشناخته بودن علت درد ناگهانی را تجربه می کنند. چنین دردی که با هیچ درمان خانگی بهبود نمی یابد، باید توسط پزشک معالجه و معاینه شود.

2. درد شدید که به قسمت های دیگر سرایت می کند

اگر درد به تمام نقاط بدن سرایت کرد، باید برای معاینه و تشخیص به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات برخی از مشکلات اساسی می تواند منجر به درد مزمن شود.

معاینه و درمان به موقع احتمال بهبودی را افزایش می دهد. در صورت لزوم، پزشک راهکارهای مختلفی را برای کنترل و بهبود درد در نظر می گیرد.

3. فعالیت های روزانه را قطع می کند

درد می تواند فعالیت های روزانه برخی را تحت تاثیر قرار دهد و مسیر زندگی آنها را تغییر دهد. در چنین مواردی، متخصص درد ممکن است گزینه های درمانی مانند دارو و فیزیوتراپی را برای جلوگیری از چنین عوارضی تجویز کند.

علاوه بر این، سایر راهکارهای درمانی شامل مدیتیشن، طب سوزنی و بیوفیدبک است که معمولاً در درمان دردهای مزمن موثر هستند.

4. درد کمتری دارید، اما پیشرفتی ندارید

گاهی اوقات بیماران استراتژی هایی را برای کاهش درد ایجاد کرده اند که تا حدی موثر بوده است. با این حال، بیمار در روند درمان پیشرفت نمی کند.

در این موارد درد باید با تکنیک های پیشرفته تری کنترل و درمان شود. تزریق داروهای استروئیدی می تواند به بهبود روند بهبودی کمک کند.

پزشکان دردناک معمولا روش های کم تهاجمی مانند جراحی لیزر دیسک کمر را توصیه می کنند.

متخصص درد + آندوسکوپی دیسک کمر + لیزر دیسک کمر

5. زمانی که داروهای بدون نسخه بی اثر هستند

اکثر افراد زمانی که درد دارند از داروهای بدون نسخه استفاده می کنند. اگرچه این درمان ها برای درد و مشکلات جزئی موثر هستند. با این حال، این ممکن است برای علائم طولانی مدت کافی نباشد.

اگر نمی توانید با این داروها و سایر درمان ها درد را کنترل کنید، باید به دنبال درمان های موثرتری باشید. اگر درمان به موقع شروع شود، به جلوگیری از درد کمک می کند.

علاوه بر این، استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن بدون نسخه می تواند عوارض جانبی زیادی برای بیمار داشته باشد. در واقع پس از مدتی نه تنها درد را تسکین می دهد، بلکه کیفیت زندگی بیمار را نیز کاهش می دهد.

6. نمی توانید به راحتی بخوابید

درد و بی خوابی می تواند سلامت جسمی و روانی بیمار را مختل کند. در واقع، درد می تواند منجر به بی خوابی و گاهی اوقات حتی درد بیشتر شود.

اگر از داروها و سایر درمان های خانگی برای تسکین درد خود استفاده می کنید و نتایج موثری مشاهده نمی کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید تا راه حل های موثری را بر اساس شرایط خود در نظر بگیرید.

7-درد ناشی از جراحت دارید

گاهی افراد بعد از تصادف آسیب می بینند، مثلاً در اثر تصادف. در این موارد فقط برای دوری از درد به پزشک مراجعه می کنند تا از عوارض احتمالی جلوگیری کنند.

متخصص درد + آندوسکوپی دیسک کمر + لیزر دیسک کمر

به طور کلی در این حالت باید به پزشک مراجعه کرد متخصص درد (متخصص درد) دیدن:

  • دردی که بیش از سه ماه طول بکشد.
  • مسکن های بدون نسخه درد شما را تسکین نمی دهند.
  • ناحیه ای که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته اید و عمل یا جراحت داشته اید هنوز دردناک است.
  • شما قصد دارید هر عمل جراحی را برای جلوگیری از درد به تعویق بیندازید.
  • درد بهبود یافت؛ اما، به طور کلی، امدادی در راه نیست.
  • احساس درد شما را از فعالیت هایی مانند بیرون رفتن، کار یا شرکت در فعالیت های دیگری که از آن لذت می برید دور نگه می دارد.
  • هنگام حرکت یا تکان دادن احساس درد شدید می کنید.
  • به دلیل درد خواب کافی ندارید.
  • درد شما سال ها و ماه ها به عقب و جلو می رود.

کمردرد مشکل رایجی است که افراد از آن رنج می برند. متخصصان درد درمان هایی مانند آندوسکوپی دیسک کمر یا جراحی را انجام می دهند.