433 برنامه فرهنگی و ورزشی دهه فجر در استان همدان برگزار می شود

433 برنامه فرهنگی و ورزشی دهه فجر در استان همدان برگزار می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از برگزاری بیش از 433 برنامه فرهنگی و ورزشی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در نقاط مختلف این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از همدان، علی حقیقی ضمن تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است که مبدأی برای تحول در جامعه اسلامی و همچنین بیداری اسلامی در دنیا شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به‌ضرورت توجه ویژه به جوانان و نیروی انسانی جوان جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری (حفظه‌الله)، تصریح کرد: در همین راستا باهدف بهره‌مندی هرچه بیشتر و هدفمند از ظرفیت‌های نیروی جوانان در استان برنامه‌های متنوعی در دو بخش فرهنگی و ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تدوین شده است.

وی گفت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته 433 عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در سطح استان همدان پیش بینی ‌شده است و برنامه های امسال با شعار «ایـران اسـتـوار، ۴۴ سـال افـتـخـار» برگزار می شود.

حقیقی تصریح کرد: از 433 برنامه پیش بینی شده 294 برنامه در حوزه ورزش، 60 مورد در حوزه فرهنگی و امور جوانان ، 76 برنامه همگانی و 3 مورد مربوط به بهره برداری و افتتاح پروژه های عمرانی می باشد.

حقیقی با اشاره به اینکه نقش سازمان‌های مردم‌نهاد جوان و هیئت‌های ورزشی در اجرای این برنامه‌ها حائز اهمیت است، گفت: محوریت تمام برنامه‌های فرهنگی ورزشی دهه فجر اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی، پاسداشت آن و انتقال پیام انقلاب به نسل جوان خواهد بود و در این راستا برنامه های ویژه ای برای جوانان در سطح استان برگزار خواهد شد .

وی نواختن زنگ انقلاب اسلامی در زورخانه‌ها و خانه‌های جوان، رژه موتورسوران در 12 بهمن، دیدار با ائمه جمعه، برگزاری جشن انقلاب، برگزاری مسابقات قرآنی، افتتاح 5 مرکز مشاوره ازدواج و تعالی خانواده، تولید محتوا در بحث جهاد تبییت در شبکه مجازی، سرکشی و دلجویی از خانواده معزز شهدا و جانبازان، برگزاری همایش های پیاده‌روی و ورزش صبحگاهی در سطح استان را از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها در دهه فجر می باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در خصوص پروژه های عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر عنوان کرد و گفت: در بخش عمرانی بهره‌برداری از 3 پروژه در دستور کار خواهد بود که زمین چمن مصنوعی فرسفج به همراه بهره برداری رسمی از دو سالن کبدی کبودرآهنگ و سالن باستانی مریانج در دستور کار است.

وی همچنین با اشاره به شرکت ورزشکاران استان در راهپیمایی 22 بهمن خاطر نشان کرد: مانند سالیان گذشته با حضوری پرشورتر و گسترده‌تر با لباس‌های متحدالشکل در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شرکت خواهند کرد و بار دیگر نشان خواهند داد که حافظ آرمان‌های این انقلاب هستند.

حقیقی با اشاره به نقش مهم و پر رنگ بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: میزبانی اردوی تیم ملی کاراته بانوان، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارکنان، برگزاری جشنواره‌های مختلف ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی، تجلیل از مادران شهدای گرانقدر از برنامه‌های دهه فجر در حوزه بانوان است.

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف