215 تقاضای صنعتی در حوزه نانو به بازار تولیدات ایران‌ساخت متصل شد

215 تقاضای صنعتی در بخش نانو به بازار محصولات ساخت ایران مرتبط است

سال گذشته با کمک کارگزاران فناوری، 215 درخواست صنعتی مرتبط با محصولات یا خدمات در حوزه نانو؛ پذیرفته شده و به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آوای البرز؛ صنایع عمرانی، نانومواد، نانو پوشش‌ها و صنایع پلیمری نیز بیشترین سهم را در عرضه عرضه دارند. این رویداد حاصل تلاش عوامل ترویج صنعتی است که در قالب تیم های ویژه فناوری نانو در رویدادهای صنعتی شرکت می کنند، ارتباط، مشاوره و معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانو و راهکارهای نانوتکنولوژی صنعتی را به مدیران و صنعتگران در رابطه با تدارکات می دهند. نیازها و مشکلات واحدهای صنعتی را بررسی می کنند.

موضوعات مطرح شده توسط مدیران و کارشناسان صنعتی در فرم ثبت تقاضای صنعتی گنجانده شده و اقداماتی برای رسیدگی و ارائه راه حل برای مسائل مطرح شده توسط فناوری نانو از طریق تعدادی برنامه و سازوکار موجود انجام می شود.

بر اساس آمار ثبت شده صنعت ساختمان، 34 درصد از تقاضا، رتبه اول را از نظر الزامات فنی به خود اختصاص داده است. همچنین 27 درصد صنعت پلیمر و 15 درصد نفت، گاز، پتروشیمی و نانومواد در صدر فهرست قرار دارند.

در طول یک سال گذشته، عوامل ترویج صنعتی فناوری نانو با بازدید از واحدهای تولیدی و بازدید از نقاط مختلف شهرهای صنعتی و سایر شرکت ها، مطابق با ترویج صنعتی با حمایت ستاد نانو، به صورت حضوری به معرفی توانمندی های صنعتی نانوفناوری ایران پرداخته اند. . حامیان با هدف بکارگیری فناوری نانو در صنایع به ارائه توانمندی ها و راهکارهای موجود در زمینه نانوتکنولوژی پرداختند که در این مدت نمایندگی های ترویج صنعتی زتا نانو 182 بازدید از شرکت های مختلف صنعتی و تولیدی داشته اند.

این افراد در واقع پلی بین دانش و صنعت هستند و به تجاری سازی دستاوردهای فناوری کمک می کنند. یکی از مهمترین وظایف آنها توسعه بازار محصولات نانوفناوری ساخت ایران است. ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از فعالیت این کارگزاران فناوری حمایت می کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف