‫بعد از رأی دادگاه برای طلاق توافقی چه باید کرد؟

بعد از حکم دادگاه مبنی بر طلاق توافقی چه باید کرد؟

اگر تا زمان صدور حکم دادگاه به قرارداد خود پایبند باشند، همه چیز درست می شود. اما اگر نتوانند بر سر هیچ یک از این مسائل به توافق برسند، باید روند طولانی را طی کنند.

البته هر یک از این مسائل به احتمال زیاد خاموش می شود. این بدان معناست که شما فقط می توانید در دادگاه تقاضای طلاق کنید. سپس آنها می توانند دوباره پرونده را برای تعیین انتصاب هر یک از این پرونده ها بررسی کنند.

اقدامات لازم برای طلاق توافقی

طلاق در قانون به عنوان یک امر یک طرفه تعریف شده است و جزء قرارداد نیست. یعنی اقدام حقوقی یک طرفه محسوب می شود. این به عنوان ریتم نیز شناخته می شود. چه زمانی طلاق توافقی زن و مرد نباید در مورد چیزهای معمول یا جزئی اختلاف نظر داشته باشند. اگر زن و مرد در موضوعی به توافق نرسند، طلاق آنها را نمی توان عقد نامید. به طور خلاصه، این مراحل را می توان شامل چندین مورد در نظر گرفت. مراحل اصلی شرکت در جلسات مشاوره خانواده، شرکت در مشاوره حل اختلاف و حضور در دادگاه و دفتر خانواده است.

مراحلی که باید دنبال کرد طلاق توافقی برای پردازش:

  • اگر زن یا مردی با طلاق موافقت کردند، باید در جلسات مشاوره و غربالگری خانواده شرکت کنند.
  • زن و مرد باید با هم به دادگستری مراجعه و درخواست طلاق بدهند.
  • مرد با مراجعه به سردفتر، اختیار طلاق یا حق طلاق را به زن می دهد. زن باید به وکیل مراجعه کند و مرد وکالتش را داشته باشد. همچنین می تواند پرونده خود را به همان وکیل یا وکیل دیگری تفویض کند. داشتن وکیل برای هر دو می‌تواند این روند را کوتاه‌تر و سریع‌تر کند.

رسیدگی پس از صدور حکم دادگاه

پس از ارسال دادخواست باید مدارک مورد نیاز تکمیل شود. ارجاعات با توجه به نشانی زن و مرد توسط نایب رئیس مجلس قضائی و شعبه دادگاه خانواده اعلام می شود. دفتر طلاق برای زن و مرد وقت ملاقات تعیین می کند. به موقع به جلسه می آیند و قراردادشان را امضا می کنند.

ارزیابی از مراحل دیگر طلاق توافقی از بین یک خانواده زن یا مرد انتخاب کنید. مراجعه به دادگاه مرحله بعدی صدور حکم طلاق یا عدم صدور گواهی سازش است. مرحله آخر مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای صدور حکم طلاق است. زنان و مردان باید مدارک شناسایی به همراه داشته باشند. این مدارک شامل شناسنامه و کارت ملی می باشد. سند ازدواج و حکم طلاق دادگاه از دیگر مدارکی است که برای حضور در دفاتر ثبت طلاق لازم است. همچنین باید گواهی عدم بارداری زن داشته باشند.

مراقبت از کودک در این نوع طلاق هم زن و هم مرد می توانند تعیین کنند. آنها می توانند در مورد مراقبت از کودک توافق کنند. اگر بین زن و مرد مشکلی پیش بیاید دادگاه طبق قانون حکم می کند.

هزینه های درخواست طلاق

طلاق توافقی یا زن و مرد باید برای هر نوع طلاق دیگری هزینه ای بپردازند. زن و مرد مسئول پرداخت هزینه های دادگاه هستند. آنها همچنین باید هزینه مراحل را بپردازند. همچنین برای ثبت طلاق در دفاتر ثبت اسناد و املاک هزینه ای دریافت می شود. اما مهمترین هزینه برای طلاق را می توان حقوق وکیل دانست.

با توجه به هزینه های پرداخت وکالت ممکن است به نظر بیاید که نیازی به داشتن وکیل نیست. اما چنین فرآیندی بدون وکیل کامل نخواهد بود. داشتن وکیل می تواند این روند را کوتاه تر کند. حضور در این جلسات برای بسیاری از زنان و مردان آزاردهنده است. مردان و زنان حق دارند در صورت داشتن وکیل در جلسات شرکت نکنند. اطمینان از وجود فردی که از قانون پیروی می کند، منجر به تصمیم گیری درست می شود. زنان در زمان طلاق باید به تمام حقوق خود آگاه باشند و عاقلانه تصمیم بگیرند.