۸۲۴ فارغ‌التحصیل دانشگاهی در شرکت‌های پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی مشغول به کارند

به گزارش آوای البرز در آذربایجان غربیگلامرسا منصور با اشاره به نصب 69 هسته و واحد فنی در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری در استان ، به خبرنگاران گفت که 49 شرکت در موسسات پارک عضو هستند و از امکانات و خدمات موجود از طریق پارک استفاده می کنند. تعداد کل شرکت های دانش بنیان استان 39 واحد است که از این تعداد 22 شرکت دانش بنیان در پارک عضویت دارند که تعداد بسیار کمی در استان است و استان باید تعداد شرکت های دانش بنیان را افزایش دهد.
منصورفر افزود: تعداد کارکنان شرکت های پارک علم و فناوری 824 نفر است که همه آنها فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هستند.
وی گفت: “کل فروش این واحدها در سال گذشته 130 میلیارد تن بود.” “ما پیش بینی می کنیم که این تعداد تا پایان امسال به میزان قابل توجهی افزایش یابد.”
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه شرکت های مستقر در پارک بر اساس ایده های جدید هستند ، توضیح داد: این واحدهای فناوری می توانند نقشی بی بدیل در توسعه اقتصادی منطقه خود داشته باشند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی که محدودیت اعتبارات تسهیلات برای واحدهای فناوری داده را به 2 میلیارد ریال رسانده است ، حامیان مالی را پارک کرده است.
وی خاطرنشان کرد که اقدامات مناسبی با حضور من در پارک انجام شده است ، از جمله راه اندازی کارخانه نوآوری در ارومیه ، راه اندازی صندوق تحقیقات و فناوری در استان و برنامه ریزی برای راه اندازی مرکز رشد. سه شهر در خوی. میاندوب و ماکو پیگیر تأسیس پردیس فناوری در شهر خوی هستند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی همچنین در مورد چالش های پیش روی این مجتمع توضیح داد: “اگر معتقد باشیم که مهمترین مشکلی که کشور ما در حال حاضر با آن روبرو است مشکلات اقتصادی است ، باید مختصاتی را که در آن کار می کنیم تصدیق کنیم.” در نتیجه ، مشکل اشتغال جوانان و بهبود معیشت مردم است. در زمینه این مشکلات ، فعالیت های واحدهای تولیدی نقش مهمی ایفا می کنند و در بخش تولید ، محصولاتی که شامل فعالیت های دانش بنیان می شوند ، محرک توسعه اقتصادی ما خواهند بود.
منصور فر ادامه داد: کشورهای توسعه یافته ، یکی از مشکلاتی که آنها بر آن تمرکز دارند ، بخش دانش است که باید در کشور و استان ما شکل بگیرد.
وی افزود: چالش پارک علم و فناوری مانند چالش واحدهای فناوری مستقر در این مجموعه است. فناوری و نوآوری جزو اولویت های اول استان ما نیست ، ما از جایی که شایسته این واحدها است فاصله داریم.
به گفته منصورفر ، شرکت های درگیر در پارک با ادارات و سازمان های مختلف استان تعامل دارند و شرکت های فناوری ما محصولات خود را در استان های دیگر به فروش می رسانند و از آنها استقبال می شود.

48