‌۸۰۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز استان همدان، محسن معصوم‌علیزاده در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: در این مدت حدود ۴۰۰ بازدید نظارتی نیز از مراکز گردشگری همدان انجام شد که شامل بازدید از مراکز اقامتی،دفاتر خدمات مسافرتی و بازدید از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی بوده است.

وی گفت: میزان اقامت در اقامتگاه‌های استان همدان نیز در این مدت بیش از ۸۰ هرار نفر مسافر ثبت شده است.

معصوم‌علیزاده با اشاره به اینکه همدان با بیش از هزار و ۸۰۰ جاذبه تاریخی، طبیعی و تفریحی ظرفیت‌ فوق‌العاده‌ای در حوزه گردشگری دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون غارعلیصدر، آرامگاه‌های بوعلی‌سینا و باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و دستکند سامن درصدر بازدیدهای نوروزی همدان بوده‌اند.

به گزارش آوای البرز، آرامگاه حکیم بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهم ترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.

۴۶

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.