۶۷۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت

محسین صالح نیا ، یک خبرگزاری آوای البرز در استان سمنان ، روز سه شنبه در بازدید از گروه گیتی تمین صنث در استان سمنان به خبرنگاران گفت که 850 شهرک و منطقه صنعتی در سراسر کشور ایجاد شده است که 46000 واحد و ناحیه صنعتی به بهره برداری می رسند. رسید

وی اظهار داشت: 21 درصد واحدهای صنعتی ایجاد شده غیرفعال و رکودی هستند و تلاش می شود این واحدها به تدریج به چرخه تولید بازگردند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و صنعت ایران ادامه داد: در این تعداد نقش استان سنان احیای 30 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرها و مناطق صنعتی استان است.

صالحی نیا اظهار داشت: تاکنون 13 واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و مناطق صنعتی استان سمنان احیا شده و به چرخه تولید بازگردانده شده اند.

وی در مورد مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: حمایت از واحدهای صنعتی برای ادامه تولید با ارائه تسهیلات مناسب و تأمین مواد اولیه از مهمترین فعالیتهای این وزارتخانه است که این حمایت در سالی که به عنوان سال رونق تولید نامگذاری می شود تقویت خواهد شد. .

صالحی نیا اظهار داشت: نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی کشور از جمله استان سمنان خلاصه شده و ستادها در کارگروه مورد بررسی قرار می گیرد تا موانع تولید در جهت رفع آنها برطرف شود.

یکی از مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی کشور در سالهای گذشته واردات محصولات مشابه ساخت داخل بوده و امروز این مشکل برطرف شده است که پیام خوبی برای صنعت و بازرگانان است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و صنعت در ایران یادآور شد: یکی از برنامه های این وزارتخانه مدیریت واردات و توسعه صادرات و از بین بردن نقدینگی به دلیل افزایش هزینه ها است.

48