۶۰ هزار واحد نهضت ملی تا پایان هفته تحویل متقاضیان می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری هفدهمین نشست شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه (پنجم خرداد ماه) به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: این هفته حدود ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می‌رسد و تقدیم مردم عزیز این سه استان می‌شود که نشان می‌دهد راه و مسیر شهید رئیسی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود. در سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده با صدور ۹۲ هزار پروانه در کشور شکسته شد و مجموعاً از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از ۲۷۷ هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شده است.

وی با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان‌ها اختیار داده شد که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آنها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

کاهش تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن

بذرپاش خاطرنشان کرد: طبق اعلام رئیس بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: بحث تأمین مالی یکی از گلوگاه‌های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه ۱۴۰۳ دیده شد و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تأمین و به پروژه‌های نهضت ملی مسکن تزریق شود.