۶۰ درصد موارد فوتی پیک ششم کرونا واکسن نزده بودند

    60 درصد فوتی های پیک ششم کرونا واکسینه نشده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: بیش از 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از پیک ششم کرونا واکسینه نشده و حتی یک دوز نیز دریافت نکرده اند و در این افراد اکثریت بیماری های زمینه ای مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است. . ، فشار خون و دیابت.

به گزارش خبرنگار آوای البرز از آبادسید محمد محمد روز دوشنبه 15 فروردین 1401 در اولین جلسه ستاد مقابله با کرونا در جنوب غرب خوزستان با حضور مسئولان آبدان، خرمشهر و شادگان در دفتر دانشگاه اظهار داشت: شهرستان آبادان در محدوده زرد و شهرستان های خرمشهر و شادگان در محدوده آبی قرار دارند.

وی گفت: در دو هفته اول سال 1401، افراد مبتلا به کووید 19 به طور میانگین روزانه 14 مورد گزارش شده و بیش از 60 درصد از فوتی‌های کرونا در ششم واکسینه نشده و حتی یک نوبت نیز دریافت نکرده‌اند. اکثر موارد بیماری های زمینه ای مرتبط با بیماری های قلبی عروقی، فشار خون او هم دیابتی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان ضمن انتقاد از کندی این روند واکسیناسیون وی به استقبال کم شهروندان در منطقه و در ایام نورس اضافه کرد: از مردم می خواهیم برای جلوگیری از شیوع بیماری و جلوگیری از دسترسی به پیک، بیماری را تکمیل کنند. واکسیناسیون خودت شرکت کن

محمد گفت: طبق فتاوای مراجع در صورت تقلید واکسن روزه باطل نمی شود، گفت: با بازگشایی مدارس این امر مستحب است. والدین در اسرع وقت واکسیناسیون برای خود و فرزندانشان اقدام کنند.

مقام عالی مراقبت های بهداشتی جنوب غرب خوزستان افزود: اجرای طرح خانه به خانه واکسیناسیون کرونا و استفاده از تیم های شهید سلیمان برای پیگیری موارد تاخیر واکسن با شدت بیشتری از سر گرفته می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان در پایان می‌گوید زمانی است که می‌توان گفت بیماری عروق کرونا قلب یک تهدید است. جامعه بیش از 80 درصد مردم روی سه نوبت واکسن خود حساب نمی کنند، تاکید کرد: بنابراین تا رسیدن به این شرایط توصیه می شود اجرای توصیه های بهداشتی را ادامه داده و بر اجرای صحیح آن در حوزه های مختلف از جمله اصناف نظارت داشته باشند. ادارات، اماکن، دولتی و مدارس با همکاری نهادهای ذیربط به صورت جداگانه در دستور کار قرار گیرد./ انتهای پیام/