۵۸۸روستا در قزوین از نعمت گاز برخوردار هستند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از قزوین؛ علی حجتی پور مدیرعامل شرکت گاز شهرستان خسوس در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تحقق شعار «تولید، دانش بنیان و ایجاد شغل» گفت: با استفاده از ظرفیت دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر، مفاهیم شرکت های دانش بنیان باعث بهبود عملکرد و بهبود فرآیندها در یک استان می شود.

وی افزود: فاز اجرای نشت یابی خطوط گاز با استفاده از پهپادها آغاز شده، سامانه هوشمند ردیابی شیرهای حوضچه شیر گاز در حال اجرا است، قرارداد طراحی و ساخت فیلترهای یکپارچه المنت سیلیکونی امضا شده و ساخت و ساز . پوشش عایق حرارتی شفاف و تست عملکرد آن از جمله فعالیت هایی است که با کمک شرکت ها انجام می شود که به صورت دانش بنیان اجرا می شود.

حجتی پور گفت: طرح «هیتر باکس» با 600 میلیون تومان، جانمایی شیرهای حوضچه شیر گاز با 431 میلیون تومان و ساخت روکش عایق حرارتی شفاف با 276 میلیون تومان اجرا می شود.

این مسئول ادامه داد: گازرسانی 7 روستا با وام 13 میلیارد تومانی و 44 واحد تولیدی و صنعتی با 5 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال جاری دولت کار اجرایی گازرسانی به 23 روستا را به پایان رسانده است. با 88 میلیارد تومان شروع شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین بیان کرد: 823 روستای دارای سکنه در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد 588 روستا از تسهیلات گازی بهره مند شده اند و 150 روستا نیز در دست بررسی و مطالعه است که از این تعداد 133 روستا در اولویت اجرا قرار دارند.

وی گفت: گازرسانی به محور چوکور با 21 روستا بسیار سخت و پرهزینه است زیرا یکی از مناطق فقیرنشین و تپه ماهوری است که این پروژه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا پایان سال تاسیسات گاز طبیعی داشته باشیم. به سه روستای این منطقه.

این مسئول با تاکید بر جدیت سازندگی آموزشی و فرهنگی گفت: با برگزاری 31 هزار ساعت دوره آموزشی توانستیم رتبه ششم را در رتبه بندی آموزش نیروی انسانی در بین 54 شرکت زیرمجموعه شرکت گاز کشور به دست آوریم و به دانش آموزان آموزش دهیم. امسال با جدیت بیشتری در مدارس پیگیر هستیم.

حجتی پور اصلاح و بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری را از دیگر اولویت های این شرکت دانست و افزود: در سال گذشته 152 موتورخانه با مبلغ یک میلیارد و 637 میلیون تومان و 146 موتور در سال جاری. خانه های بهینه شده با یک میلیارد و 200 میلیون تومان.

مدیرعامل شرکت گاز کاسوین از مدیران دستگاه های اجرایی و مالکان منازل مسکونی برای استقبال از این پروژه که پیش بینی یارانه 100 میلیون تومانی به ازای هر واحد و 100 کرور تومانی برای ادارات است، درخواست کرد. انجام بهینه سازی موتور خانه ها با سرعت بیشتری و کاهش مصرف سوخت.

48