۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت در تهران مربوط به موتورسواران است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سرهنگ احسان مؤمنی، با اشاره به جزئیات اجرای طرح ۱۰ از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، از شهروندان به خاطر همکاری با مجموعه پلیس، تشکر کرده و به تشریح جزئیات این طرح پرداخت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: طرح ۱۰ که همان نظم بخشی، ساماندهی و ایمنی تردد موتورسواران در شهر تهران است، در روزهای آتی نیز همچنان ادامه دارد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، با تاکید بر این که یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس راهور، ساماندهی ترددها، کاهش تصادفات و تخلفاتی است که موتورسواران انجام می‌دهند، گفت: ۵۰ درصد از متوفیان حوادث رانندگی در شهر تهران مربوط به موتور سوران است و همچنین ۶۲ درصد از مجروحین حوادث رانندگی نیز مربوط به موتورسواران است، که این آمار بسیار بالا است.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم تخلفات و تصادفات موتورسواران را مهار کنیم، حرکتی عظیم و جهادی انجام داده‌ایم.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: انضباط بخشی به ترددهای ایمن و کاهش تخلفات موتورسواران دغدغه و مطالبه مردمی است که این رویکرد، با ساماندهی موتورسواران و ایمن تردد آنها تحت عنوان طرح ۱۰ مطرح و انجام شده است.

سرهنگ مؤمنی افزود: این طرح در سه مؤلفه آموزش و فرهنگ سازی، مهندسی ترافیک و اعمال قانون و اجرای مقررات آغاز شده که به عنوان مثال در موضوع اعمال قانون‌های موتورسواران به انواع مختلفی چون توقیفات ساعتی، توقیف در پارکینگ‌ها، اعمال قانون و حتی اجرای طرح موتور یار به عنوان مجازات جایگزین و اقدام آموزشی انجام شده است.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.