۴ تصور نادرست رایج درباره پیری زودرس پوست

در اینجا می خواهیم برخی از رایج ترین و رایج ترین باورهای غلط در مورد پیری زودرس پوست را مورد بحث قرار دهیم.

1. تصور غلط: اختلالات اساسی پوست تا سن 18 سالگی ایجاد می شود

این تصور غلط رایج این است که پوست تا سن 18 سالگی آسیب می بیند و بعد از آن باید برای ترمیم آن تلاش کنیم و برای جلوگیری از این آسیب اساسی نمی توان کاری انجام داد. اما واقعیت این است که اساساً با افزایش سن پوست شکننده‌تر می‌شود و باید برنامه‌های مراقبت پیشگیرانه را رعایت کرد.

در نتیجه، شما باید تعادل مناسبی را در روتین ضد پیری پوست خود ایجاد کنید، که تا حدی از طریق استفاده منظم از محصولات ضد آفتاب با طیف وسیع (که در برابر UVA و UVB محافظت می‌کنند) امکان‌پذیر است. جدی گرفتن این اصل ساده می تواند به جلوگیری از علائم پیری زودرس مانند چین و چروک، خطوط ریز و لکه های پیری کمک کند.

2. افسانه: هر چه بیشتر لایه برداری کنید، بهتر است

لایه برداری پوست سلول های مرده پوست را از سلول های مرده جدا می کند و محیطی ایده آل برای تشکیل لایه های جدید و تازه پوست فراهم می کند. اما هرگز نباید احتمال لایه برداری بیش از حد پوست را نادیده بگیرید زیرا باعث تحریک و خشکی پوست می شود. بنابراین، هرگز بیش از حد پوست خود را لایه برداری نکنید و تعداد لایه برداری پوست در هفته را با توجه به نوع پوست و شرایط شخصی خود تنظیم کنید.

3. باور غلط: استفاده از ضد آفتاب فقط در روزهای گرم آفتابی و خارج از منزل ضروری است

واقعیت این است که چه در داخل خانه باشیم و چه بیرون از خانه، حتی در روزهای کاملا ابری، پوست ما اساسا مستعد آفتاب سوختگی است. حتی روزهای ابری و کوتاه‌تر پاییز و زمستان هنوز آسیب‌های ناشی از نور خورشید را خنثی نمی‌کند و استفاده از محصولات ضد آفتاب را در پاییز و زمستان ضروری می‌سازد.

این به این دلیل است که 80٪ از اشعه های مضر UV خورشیدی از ابرها، مه و شیشه عبور می کنند. بنابراین، اگر می خواهید از پیری زودرس جلوگیری کنید، باید از محصولات ضد آفتابی استفاده کنید که در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می کنند و حداقل SPF 30 365 روز در سال دارند. با این کار ساده اما مهم، خطر آسیب پوست و پیری زودرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید.

4. تصور اشتباه: هر چه محصول بیشتری استفاده کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت

چنین تصوری اشتباه است زیرا استفاده بیش از حد از هر محصولی با کیفیت خوب می تواند منجر به نتایج نامناسب شود، به خصوص زمانی که در مورد محصولات ضد پیری پوست صحبت می کنیم.

بنابراین استفاده بیش از حد از سرم ها یا مرطوب کننده های پوست بهبود چندانی در کیفیت پوست به همراه نخواهد داشت. کلید موفقیت در پیشگیری از پیری زودرس پوست، استفاده مداوم و منظم در استفاده از محصولات ضد پیری پوست است. برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است دستورالعمل های داده شده برای هر محصول را دنبال کنید.

233233