۳۹۰ قلم داروی جدید زیر پوشش بیمه‌ای قرار گرفت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: 390 داروی جدید به مجموع داروهای بیمه ای اضافه شده و برخی از بیماری ها به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور پنجشنبه شب در مراسم افتتاحیه درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار با بیان اینکه باید برای ایجاد ارزش افزوده در صرفه جویی تلاش کرد. دارایی بیمه شدگان است و افزود: هم اکنون 73 درصد پایین جامعه دارای پوشش تامین اجتماعی هستند که از خدمات مختلف بیمه ای بهره می برند.

میرهاشم موسوی یادآور شد: قبل از انقلاب 20 درصد از جمعیت 30 میلیونی تحت پوشش بیمه بودند اما الان هم 72 درصد از جمعیت 85 میلیونی زیر چتر بیمه قرار گرفتند که از این تعداد 53 درصد دارای تامین اجتماعی بودند. بیمه و استراحت سایر بیمه ها را پوشش می دهد

موسوی با بیان اینکه در چند ماه اخیر بیش از پنج و نیم میلیون نفر به تعداد بیمه شدگان اضافه شده است، تصریح کرد: در حوزه زایمان نیز تمامی خدمات مربوط به ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی با اشاره به احداث سه پروژه مهم برای ساخت مراکز درمانی در استان همدان تصریح کرد: فاز دوم طرح دام روزن تا 6 ماه آینده با یک هزار راس دام اجرا می شود.

امروزه تامین اجتماعی دارای بیش از 80 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی و بیش از 380 مرکز درمانی خصوصی در کشور است که در جهت ارائه خدمات به بیمه شدگان فعالیت می کنند.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز با تقدیر از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در استان گفت: درمانگاه های تامین اجتماعی استان همدان از بهترین بیمارستان های استان هستند.

درمانگاه تامین اجتماعی بهار در سه طبقه با هزینه ای بالغ بر 45 میلیارد تومان و مساحت 1600 متر مربع ساخته شده است.

این مرکز دارای 27 متخصص، پزشک و کادر درمانی است و پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکان، ماماها، پاراکلینیک، آزمایشگاه، متخصص قلب و داروخانه خدمات درمانی لازم را به مردم این شهرستان ارائه می دهند.

انتهای پیام/