۲ فروند کشتی صید ترال در جاسک توقیف شد

“:

همانطور که عصر روز پنجشنبه گزارش شد ، حسین دهکی ، نگهبان مرزی در استان سردار ، افزود: “در حالی که نیروهای مرزبانی نیروی دریایی مشغول گشت زنی و کنترل منطقه حفاظت شده بودند ، دو کشتی در حال ماهیگیری غیرقانونی مشاهده شدند و بلافاصله کشتی ها را بررسی کرد.

وی ادامه داد: مرزبانان هنگام بازرسی از این شناورها 1500 کیلوگرم ماهی قاچاق و تورهای ماهیگیری غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان با اشاره به دستگیری 32 قاچاقچی اظهار داشت: پرونده در این زمینه تشکیل و پس از تشکیل پرونده متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات شدند.

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران توافق کارگروه علوم و فناوری را که در تاریخ 26 نوامبر تشکیل شد ، اعلام کرد. ممنوعیت صید دو ساله فانوس و ماهیگیران به منظور پاکسازی و نظارت بر مخازن این گونه در سواحل جنوبی.

نبی الله خونمیرزای درباره ممنوعیت ترال افزود: این اقدام برای بررسی و ارزیابی مخازن آب و تصمیم گیری بر اساس مطالعات آینده برای استفاده پایدار و بهینه از فانوس دریایی است.

این موضوع به دلیل نگرانی مردم ، مسئولان ، دوستداران محیط زیست و جامعه ماهیگیری در مورد صید فانوس ، به ویژه آسیب های زیست محیطی و اطلاعات نادرست که باعث توجه افکار عمومی شده است ، در دستور کار قرار گرفت.

بخش محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدید با حساسیت بالا به این موضوع پرداخته است. .

رئیس گروه امور شیلات هرمزگان در تاریخ 9 نوامبر گفت که ترال مخرب ترین روش است و این ممنوعیت به احیای ذخایر ماهی در خلیج فارس از اول دسامبر کمک می کند.

بهاره هرموسی روز یکشنبه اضافه کرد که ترولینگ زمان ، مکان و مکان صید را نمی داند و همه دریاها با ترال با پرتاب تور به دریا به عرشه شناور آورده می شوند ، در حالی که صید باید مطابق با قوانین و مطالعات مرکز تحقیقات باشد. .

وی ادامه داد: به عنوان مثال براساس برنامه صید استان ، صید صدف از اول فروردین تا پایان اردیبهشت و همچنین از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد ماه امسال به دلیل صید حلوای سیاه و نمک در مناطق صیادی استان ممنوع است.

رئیس واحد شیلات هرمزگان به وی یادآور شد: ممنوعیت صید حلوای سفید اخیراً به دلیل اقلیم ، تغییر اقلیم و نظرات جامعه صیادی از 6 آوریل تا پایان سال جاری برداشته شد.

هرموسی اظهار داشت: ماهیگیری از 6 اوت تا اواخر سپتامبر سال آینده و صید میگو از 6 آوریل تا اواخر ماه مه سال جاری ممنوع است ، مگر در فصل صید (اوایل آنلاین تا اواخر آنلاین).

به دلیل ممنوعیت شیلات و شیلات هرمزگان ، در ژوئن سال جاری ، 100 کشتی فانوس دریایی در آبهای ساحل عمان فقط مجاز به ماهیگیری در یک نقطه خاص ماهیگیری ، 12 مایل دریایی از ساحل و 200 متر زیر سطح دریا بودند. تهیه شده بود.

ترولینگ یکی از مخرب ترین صیدهایی است که نه تنها زیستگاه های دریایی و آبزی را از بین می برد ، بلکه یک نسل از انسان ها را از دیدن زندگی آبزیان نیز می کشد ، بنابراین از اول دسامبر به مدت دو سال ممنوع شده است.

بهره برداری بیش از حد از ترال ، در کنار نابودی صیادان ، که در سالهای اخیر خسارات زیادی به ذخایر ، ماهیگیری ها و زیستگاه های خلیج فارس وارد کرده است ، نگرانی جدی متخصصان و اندیشمندان استان هرمزگان است.

22 بندر ماهیگیری ، موج شکن و 39 مرکز تخلیه ماهیگیری در استان هرمزگان وجود دارد. از این تعداد 4500 کشتی صیادی و 31000 صیاد برای حفاظت از منافع ماهیگیران و منابع آبی به فعالیت های گسترده ای مشغول هستند.

به عنوان یک مجموعه کامل و منحصر به فرد از تنوع گونه ها ، روش های ماهیگیری (ماهیگیری ، لکه ، قلاب) ، روش های تولید مثل در قفس از انواع حیوانات آبزی ، کوچک ، بزرگ ، اندازه متوسط ​​، اسکله میگو ، میگو ، چراغ ماهی ، استان هرموسگان ارائه شده است. انجام شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط مقامات اداره کل شیلات هرمزگان ؛ بیش از 38٪ از آبزیان کشور با تلاش صیادان در استان صید می شود.