۲۳۰۰ البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند

به گزارش آوای البرز البرز؛ سرهنگ محمد فلاحتکار روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت در نشست خبری که در ستاد فرماندهی سپاه البرز برگزار شد، با بیان اینکه هدف از تشکیل بسیج سازندگی این بود که از توان و روحیه جهادی، مردمی و انقلابی جوانان برای خدمت بی منت استفاده شود، گفت: با تفکر جهادی و انقلابی و با حضور مردم همیشه اتفاقات خوبی رقم خورده است.

فلاحتکار، حضور در ایام کرونا، سیل جاده چالوس، زلزله کرمانشاه، سیل سیستان و بلوچستان و … را از نمونه‌های این حضور جهادی عنوان کرد و گفت: علاوه بر این موارد، گروه‌های جهادی در محلات هم حضور دارند و موظف هستند با استفاده از ظرفیت مردمی و خیرین مشکلات را رفع کنند.

این مسئول به اقدامات بسیج سازندگی در حوزه آبرسانی به روستاها اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۳۰ پروژه در قالب جهاد آبرسانی در البرز توسط بسیج سازندگی به سرانجام رسید و بخش زیادی از مشکل آب روستاهای استان حل شد. اجرای این پروژه‌ها در حالت عادی ۳۰ ماه زمان و ۵۰ میلیارد ریال بودجه نیاز داشت، ولی بسیج سازندگی آن را در ۹ ماه و با هزینه‌ای کمتر انجام داد.

وی افزود: علاوه بر این ۱۹ پروژه آسفالت بین روستایی هم به وسعت ۲۳۴ هزار مترمربع انجام شد.

فلاحتکار ادامه داد: در قالب طرح شهید عجمیان ۶۳۱ مدرسه استان بازسازی و رنگ‌آمیزی شد. همچنین ۷۲۵ سری جهیزیه تقدیم نوعروسان و ۲۵۲ عروسی هم برگزار شد.

وی از توزیع ۱۷۰ هزار بسته معیشتی در مناطق محروم کرج طی سال گذشته خبر داد و گفت: علاوه بر بسته‌های معیشتی، کمک‌های مناسبتی در شب یلدا و ماه مبارک رمضان هم صورت گرفت.

این مسئول برگزاری ۷۴۷ نمایشگاه عرضه مستقیم تولیدات و اعطای دو هزار و ۳۵۲ فقره تسهیلات ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی مشاغل خانگی را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی البرز در سال گذشته عنوان کرد.

کاشت ۶۸ هزار نهال، راه‌اندازی ۴۳۵ صندوق قرض‌الحسنه اشتغال، ایجاد ۳۲ کارگاه اشتغال با ۲۶ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان اعتبار، اهدای ۱۹ هزار سری نوشت افزار به خانواده‌های محروم، ساخت ۱۴ خانه و مرمت ۳۹۱ خانه دیگر و اعزام ۲۵۳ تیم پزشکی، دندانپزشکی و مشاوره پزشکی به مناطق محروم از دیگر اقداماتی بود که فلاحتکار به آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با تسهیلات این نهاد، ۲۳۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند. بسیج سازندگی در بحث آزدی زندانیان جرائم غیرعمد هم فعال بوده و سال گذشته ۱۰۵ زندانی را آزاد کردیم.

فلاحتکار در خصوص برنامه‌های امسال بسیج سازندگی هم اعلام کرد: همکاری با وزارت راه و شهرسازی در بحث نوسازی بافت فرسوده و آماده‌سازی هزار هکتار زمین برای پروژه نهضت ملی مسکن از مهمترین این برنامه‌هاست.

وی در پایان گفت: در هفته بسیج سازندگی که از روز گذشته شروع شده است؛ هفت کارگاه اشتغال در هفت شهرستان استان ایجاد، هفت نیروگاه برق خورشیدی افتتاح و سه بازارچه مشاغل خرد و خانگی راه‌اندازی می‌شود.

46