۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت امداد در منازل استیجاری زندگی می‌کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سید مرتضی بختیاری ، رئیس کمیته امداد در دیدار خود از ارهاب ، با آیت الله سید حسن عاملی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کرد.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه این شرکت یک سوم شغل در کشور ایجاد می کند ، افزود: توانمندسازی خانواده های حامی از محورهای اصلی ارائه خدمات به نیازمندان است که با جدیت دنبال می شود و در سال جاری 200000 شغل برای مددجویان ایجاد می کند. پیش بینی شده

وی در مورد سه رکن اصلی توانمندسازی مشتری گفت: اشتغال ، مسکن و ارتقا سطح فکری و فرهنگی مددجویان که سنگ بنای اعتماد به نفس جامعه هدف است.

بختیار با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال پایدار که با تمام توان در برنامه های خدماتی انجام شده است ، حمایت فرهنگی مورد نیاز است ، گفت: “ما هرگز از مسایل فرهنگی در مسیر توانمند سازی غافل نمی شویم.”

رئیس کمیته امداد در برابر بلایا افزود: ما در تلاش هستیم تا استعدادهای مددجویان ، به ویژه کودکان خانواده های حامی را از طریق رویدادهای مختلف فرهنگی پرورش دهیم تا بتوانند آینده ای درخشان برای خود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد که دولت ، بنیاد مسکن سینگ ، بنیاد مستضعفان و دیگر خیران اقدامات مناسبی را برای رسیدگی به مسکن مددجویان انجام داده اند. سرمایه گذاری مسکن را فراهم می کند.

در ادامه جلسه ، آیت الله سید حسن عاملی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه کمیته امداد نمونه خوبی برای سایر خیران است گفت: خورشید تمرکز بر فقر ، ریشه کنی و خودکفایی اقشار ضعیف جامعه است.

او اضافه کرد:

آیت الله آملی با بیان اینکه توانمند سازی و اشتغال مهمترین فعالیتهای کمیته امداد در برابر بلایا است ، اظهار داشت: تمرکز بر ایجاد شغل نه تنها زمینه خودکفایی فقرا را فراهم می کند بلکه نقش مهمی در توسعه اقتصادی و درآمد پایدار خانواده ها دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در برابر بلایا در زمینه فعالیت های فرهنگی گفت: ترویج فرهنگ عمل و تلاش می تواند رشد استعدادهای نهفته و آینده درخشان مستضعفان را تعیین کند.

مرکز خیریه تلاشگران با حضور رئیس کمیته امداد در شهرک صنعتی اردب با هدف ایجاد فرصت های شغلی ، اشتغال زایی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان حامی آن افتتاح شد.

بختیار در این باره با بیان اینکه تخصصی شدن مراکز خیریه یکی از ارکان این سازمان برای ارائه خدمات جامع به فقرا است گفت: کارآفرینی ، دانشگاه ، حوزه های علمیه و مراکز خیریه رسانه از جمله مراکزی هستند که به جامعه هدف کمک می کنند. شد