۲۰ دستورالعمل برای پیشگیری از بروز کووید-۱۹/نحوه استفاده از تلفن همراه و خرید و حمل نان

استاد کامل گروه ژنتیک پزشکی در انستیتوی ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی ، که اهمیت پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب را برجسته کرده است ، 20 دستورالعمل پیشگیری از بیماری را اعلام و ابلاغ کرده است: قبل از اینکه هر چیزی را ترک کنید ، حتما ماسک داشته باشید.

مصاحبه با آوای البرز ، متخصص ایمونوژنتیک ، استاد گروه ژنتیک پزشکی ، انستیتوی ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی وی با تأکید بر لزوم یافتن راه حل هایی برای جلوگیری از مرگ و میر ویروس خاطرنشان کرد: در ایمونولوژی بیماری های عفونی ، باید بلافاصله پس از شناسایی منبع و علت بیماری اقدام کنیم. وضعیت “درجه” در بیشتر استانهای کشور یافت می شود و بسیار نادر است که شاهد استانی بدون این شرایط باشد ، بنابراین شیوع ویروس دیگر مشکلی ندارد و ویروس در سراسر کشور گسترش یافته است ؛ بنابراین در چنین مواردی راه حل های ویژه ای وجود دارد.

وی ادامه داد: از نظر زمانی ، متاسفانه اپیدمی های ایران با همه گیری جهانی سال 1918 مقایسه می شود ، اما من معتقدم اپیدمی سال 1906 ما باید با شرایط فعلی مقایسه شود. “ما می بینیم.

آهنگری افزود: اگر امروز توجه نکنیم ، به دلیل تداوم بیماری و عدم کنترل آن ، می توان رفتار مردم را به طور دقیق با اپیدمی اپیدمی 1906 در ایران مقایسه کرد. زیرا ، در آن سال ، افرادی که به نکات بهداشتی و بیماریهای عفونی توجه نکردند و آن را مورد تمسخر قرار دادند ، در روزهای بعد ، اجساد بی جان ، خانواده ها و اقوام خود را به مراکز درمانی منتقل کردند. درخواست من این است که تاریخچه رفتار خود را مرور کنیم و از روانپزشکان ، روانپزشکان ، درمانگران رفتاری و جامعه شناسان مورد علاقه خود دعوت کنیم تا در حل این مشکل مربوط به درمان خاص ما با این بیماری واگیر و مسری کمک کنند.

به نظر این محقق در زمینه ژنتیک پزشکی ، با مراجعه به اسناد و گزارش های تاریخی کادر پزشکی بین المللی ، می بینیم که در آن سال ها ، میزان مرگ و میر شدید تا حد زیادی نتیجه رفتار افراد مبتلا به بیماری های عفونی بود ، متأسفانه در سال 1906 شاهد این رفتار در هزاره سوم هستیم. .

یک استاد در انستیتوی ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی ، ویروس کرونا را به عنوان یک ویروس در حال رشد توصیف کرده است ، زیرا کشورهای پیشرفته به دلیل اشکال مشابه ویروسی ، و همچنین ماه ها در این جهان ناشناخته ، از تجربیات گذشته خود استفاده می کنند. کشورها اطلاعات علمی درباره ساختار ویروس ، نحوه انتقال آن و آسیب شناسی آن و از همه مهمتر مطالعات انسانی روی بیماران و بدن آنها را به دست آورده اند. همکار من ، پروفسور میکا پیووویچ ، متخصص رتروویروسی مشهور در جهان و بنیانگذار موسسه ویروس شناسی آمریکا می گوید: “ویروس های خونی هم عوارض زودرس و هم طولانی مدت دارند.” پس از عبور از مرحله حاد ، بیمار وارد مرحله طولانی و مزمن می شود.

پروتکل های بهداشتی مهم برای پیشگیری از بیماری

Arrogant نوشت: “اخیراً افراد زیادی که با من تماس می گیرند در مورد چگونگی پیشگیری از این بیماری س askedالاتی را مطرح کرده اند. بر اساس مطالعه من در مورد این ویروس ، 20 دستورالعمل تهیه کرده ام که به نظر می رسد راهنمای کاملی برای بیماری عروق ویروس کرونا قلب است.” (کووید -19).

او به تفصیل این 20 دستور العمل را توضیح می دهد ، با بیان اینکه شما باید قبل و بعد از خروج از خانه ماسک بزنید:

1- به هیچ عنوان نباید هرگز صورت را با دست لمس کنید (تحت هیچ شرایطی نباید چشم ، بینی یا دهان خود را لمس کنید).

دستان خود را به طور منظم (هر ساعت) با آب و صابون (حداقل 20 ثانیه) یا بالای 60٪ (بین 60 تا 70٪) ضد عفونی کننده الکل بشویید.

3- از خانه خارج نشوید مگر در موارد جبری.

4- از دست زدن به شانه با دیگران خودداری کنید.

5- از دیگران 2 متر فاصله بگیرید (خصوصاً افرادی که علائمی مانند سرفه یا تب دارند).

6. اگر سرفه یا عطسه دارید ، آرنج خم شده را قرار دهید (دست را خم کرده و آرنج را در دهان قرار دهید) یا یک دستمال (که بلافاصله در سطل زباله قرار داده اید) را در دهان قرار دهید.

7- در صورت عدم دسترسی به مواد شوینده از منزل ، از محلول ضد عفونی کننده با الکل بالای 60٪ (60 تا 70٪) استفاده کنید.

8- از همراه داشتن تلفن همراه در جیب خود (به جز موارد اضطراری) خودداری کنید.

فعالیت های اجباری در بازگشت به خانه

9- فعالیت های زیر هنگام بازگشت به خانه بسیار مهم هستند و باید گام به گام آنها را با دقت کنترل کرد:

الف) پس از ورود به خانه بدون دست زدن به چیزی ، برخورد یا نشستن در هر جایی ، مستقیماً به دستشویی بروید و دستان خود را کاملا بشویید. (درب توالت را از قبل باز نگه دارید و اگر درب آن باز نیست ، با حوله کاغذی حوله ای را در سطل باز و بسته بیندازید ، دستگیره را ضد عفونی کرده و سپس ضد عفونی کنید).

ب) ابتدا تلفن همراه خود را با دستمال الكل پاك كرده و سپس آن را با حوله با محلول ضد عفوني كننده 60 تا 70٪ در بالا ضد عفوني كنيد (در صورت استفاده از قاب محافظ ، قاب محافظ و تلفن و قاب محافظ را خارج كرده و كاملا ضد عفونی كنید)

ج) لباس بیرونی خود را در بیاورید و آن را از لباس خانه و سایر وسایل خانه آویزان کنید.

ب) به دستشویی برگردید و دستان خود را کاملا بشویید.

ه) در این مرحله می توانید لباس های خانه خود را بپوشید.

به گفته این محقق ، اکنون فضای خانه شما امن است و می توانید از تلفن همراه خود به شرطی که به صورت شما برخورد نکند ، استفاده کنید.

دستورالعمل قبل و بعد از غذا خوردن

10. قبل و بعد از تهیه غذا ، بعد از غذا خوردن و بعد از استفاده از توالت دستان خود را بشویید. در هر صورت ، لمس صورت (چشم ، بینی ، دهان) را در هر زمان از روز و هر مکان فراموش نکنید.

11. سطوح با لمس بالا را روزانه با اسپری تمیز کننده بشویید (شامل: میزهای پیشخوان ، میز کار ، میز کار ، توالت ، تلفن ، صفحه کلید ، تبلت ، میز کنار تخت ، دستگیره در).

12- میوه ها و ظروفی که خارج می کنید باید حداقل 10 دقیقه در آب شستشو داده شوند.

13- حداقل هفته ای یخچال را با ابر و جوش شیرین ضد عفونی کنید.

14. نان را روی یک میز خصوصی در نانوایی قرار دهید.

15- دهان را حداقل 3 تا 4 بار در روز با آب نمک بشویید.

16- سعی کنید بدنتان را کم آب نکنید ، مرتباً آب بنوشید ، از نوشیدن آب میوه های تازه و خوردن غذاهای آماده ، فست فودها و چربی زیاد خودداری کنید.

17- تهویه خانه را فراموش نکنید؛ هر از گاهی یکی از پنجره ها را برای تهویه باز کنید.

18- تا جایی که می توانید استفاده نکنید ، کارت بانکی خود را با الکل تمیز کنید.

19. افراد مسن مبتلا به دیابت و فشار خون و افراد مبتلا به بیماری های اساسی سعی می کنند در خانه بمانند.

20. از حضور در اجتماعات ، مغازه ها و فروشگاه های الکترونیکی در مواجهه با آلودگی هوا خودداری کنید.

انتهای پیام