۱۶۰ کیلومتر راه روستایی امسال در آذربایجان‌غربی آسفالت شد

به گزارش آوای البرز آذربایجان‌غربی، جعفر صادقی پور معاون راهداری و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد آسفالت راه‌های روستایی استان در سال‌جاری گفت: در سال جاری ۱۶۰ کیلومتر از راه‌های دسترسی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار آسفالت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته است.

وی با اشاره به اهمیت ساخت راه های روستایی گفت: در سال جاری و به منظور بهسازی محور های روستایی در بیش از ۲۱۰ کیلومتر از این راه‌ها نیز برای اجرای آسفالت در بازه‌های زمانی آتی زیرسازی انجام گرفته است.

این مقام مسئول بیان کرد: تعداد ابنیه‌های فنی ساخته شده در طول سال جاری ۱۷۶ ابنیه با دهانه زیر ۸متر و ۸ ابنیه با دهانه بالای ۸متر در راه‌های روستایی است.

صادقی پور خاطر نشان کرد: سلماس با بیش از ۱۸ کیلومتر ، مهاباد با ۱۴ کیلومتر، ارومیه و شوط هرکدام با بیش از ۱۲ کیلومتر و سپس شهرستان‌های بوکان و چایپاره هرکدام با بیش از ۸ کیلومتر بیشترین میزان عملیات آسفالت‌ریزی راه های روستایی استان را در سال جاری به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۲۷ پروژه در تمامی شهرستان‌های استان در سال جاری در حوزه راه روستایی و در بخش‌های مختلفی همچون احداث، تعریض؛ بهسازی، آسفالت راه روستایی انجام شده که اغلب این پروژه ها به اتمام رسیده اند.

۴۶