۱۶۰ هکتار از بوستان های چهارگانه جنگلی شمال تهران به بهره برداری می‌سد

با همکاری منابع طبیعی استان تهران ، اسنادی برای بهره برداری از 160 هکتار در چهار پارک جنگلی در شمال تهران تهیه شده است که دو پرونده پارک کهف الشهدا و پارک رحمان آباد امضا شده است. پارک های Golabdere به زودی امضا می شود.

به گزارش آوای البرز ، در جلسه هم اندیشی با حضور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران جعفریان ، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ، مدیران و شهرداران منطقه یک ، هماهنگی و تبادل نظر در بیانیه فوق آمده است: توسعه و نگهداری از فضاهای سبز شهری یکی از اولویت های منطقه است ، بنابراین اجرای این معاونت پروژه ها منجر به بهبود قابل توجهی بیش از 92٪ در پیشرفت فیزیکی و سطح نگهداری شهری با رتبه اول در منطقه نسبت به سال گذشته.

جعفریان درباره فعالیت های شهرداری منطقه برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر (ع) گفت: با تلاش برای زیباسازی منطقه ، فضای سبز ، مناطق توسعه و حمل و نقل ، 90٪ از برنامه های مصوب ، مانند تمیز کردن دیوارها ، رنگ آمیزی و رفع موانع فیزیکی ، بازسازی پیاده روها تا 10 آوریل به پایان رسید. کل کار به اتمام می رسد.

وی در مورد این اقدامات معاون اجرایی در سال گذشته افزود: 14 کیلومتر کار لوله گذاری فاضلاب در 4 منطقه منطقه و 30 کیلومتر لوله گذاری برای آبیاری فضای سبز با چاه های حفر شده در پنج منطقه در سال گذشته انجام شد. پنج منطقه باقیمانده در سال جاری تکمیل خواهد شد.

جعفریان در مورد ساخت پد هلی کوپتر تصریح کرد: این سایت در دو مکان در گلابدره و انتهای بلوار ارتش در شمال تهران در نظر گرفته شده است که مکان اول آماده بهره برداری است و ما در مورد دوم با ارتش صحبت می کنیم .

معاون شهردار منطقه گفت: 182 برج سبک در نقاط مختلف منطقه نصب و احیا شده ، 20 پارک محلی و مهم منطقه ای و چهار پارک در مقیاس محله احداث شده است.

جعفریان اظهار داشت: 2000 کامیون مواد مازاد ، خاک و آوار از ارتش گرفته شده و به بزرگراه امام علی (ع) منتقل شد که به دلیل کار ساختمانی به کارگاه تبدیل شد و 3000 درخت که 80 درصد آنها پس از پوسیدگی لیست ، کاشته شد

وی اقدامات انجام شده در منطقه 1 برای استقبال از بهار 1400 را تشریح کرد: احداث فاز سوم پناهگاه سبز در خیابان شریعتی ، کاشت 280 درخت موش چوبی ، 42 چراغ و 80 گل یاس هلندی و قرار دادن 80 گل. جعبه های بزرگراه سدار از بهار استقبال می کنند و به قطعات طراوت و زیبایی بی نظیری می بخشند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ، معاون خدمات شهری منطقه با اشاره به برنامه های آینده منطقه خاطرنشان کرد: دستور کار اگر یکی از پروژه های آبرسانی با ارتفاع زیاد به توچلا محلاتی بودجه اعلام کند و مناقصه های مرتبط ، شروع می شود. از بین بردن ناکافی بودن فضای سبز در ده منطقه و تکمیل روشنایی در ارتفاعات جمشیدیه و محلاتی از دیگر رویدادهای آینده است.

انتهای پیام