۱۵ هزار بهره‌ور توسط حوزه داوطلبان هلال احمر کردستان خدمات دریافت کرده اند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از سنندج، پیام جلالی مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان عنوان کرد: طی ۹ ماه گذشته، بیش از ۳۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در طرح‌ها و برنامه‌های مختلف اعم از کاروان سلامت، بسته های معیشتی، پروژه‌های محرومیت زدا، طرح مشارکت اجتماعی ایرانیان و … در این حوزه به صورت نقدی و غیر نقدی داوطلبانه و مردمی کمک شد.

جلالی افزود: در این مدت، ۲۵ کاروان‌ سلامت به روستاهای کم برخوردار جهت ارائه خدمات درمانی، بهداشتی، توزیع دارو و آموزش های امدادی به صورت رایگان اعزام گردید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به مشارکت داوطلبان این جمعیت عنوان کرد: در طی ۹ ماه گذشته در استان، ۱۳ پروژه محرومیت‌زدا و ۲۰۲ فعالیت داوطلبی اجرا شد و همچنین با برپایی ۹۳ چادر و ایستگاه‌ سلامت، ۱ ایستگاه‌ جمع آوری کمک های مردمی، ۱۲ طرح نیابت، ۲۰۵ سفره افطاری و همچنین توزیع غذای گرم در بین ۱۲۴۰ افراد کارتنخواب خدمات ارزشمندی صورت گرفته است.

وی در ادامه اشاره کرد: در طرح‌های همای رحمت، کاروان‌های سلامت و… بیش از ۲ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان توزیع شد.

وی افزود: در سال گذشته توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان ۵۲ واحد خون جهت کمک به بیماران اهدا شده است.

جلالی، تعداد خانه‌های هلال موجود در استان را ۱۲۲ مورد برشمرد و اظهار داشت: در خانه‌های هلال ۹۴ دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه و پایه داوطلبی برای ۱۸۵۴ نفر و ۴۰ دوره آموزش های متفرقه برای ۹۱۵ نفر برگزار شده است.

وی بیان کرد: داوطلبان در واقع حلقه اتصال توان توانمندان برای رفع نیاز نیازمندان هستند و برای ترویج فرهنگ بشردوستی و کمک به همنوعان خود ایثارگرانه تلاش می کنند و همکاران حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان دلسوزانه و صبورانه، جهت پاسخگویی به درخواست های نیازمندان و کمک به هموطنان تلاش می کنند.

46