۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

آوای البرز/ گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان در معرض بیابانزایی است، گفت: حدود 127 هزار هکتار از این اراضی منشأ ریزگردها است.

عبدالرحیم لطفی با اشاره به نتیجه سفر رئیس جمهور به قسطان به آوای البرز گفت: موضوعات در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به گلستان این موارد مورد توجه قرار گرفت و حدود 500 میلیارد دلار وام برای آبخیزداری، مخازن شناسی، توسعه جنگل ها و پشتیبانی در نظر گرفته شد که ظرف سه سال آینده محقق می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اعلام کرده است که اعطای این اعتبار منجر به فعالیت های آبخیزداری و آبخوان داری مورد نیاز این فعالیت در کوهستان ها، دره ها و ارتفاعات ملی می شود. : اگر این اتفاق بیفتد عملیات ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی با تاکید بر لزوم آبخیزداری و آبخوان داری برای یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی استان گلستان خاطرنشان کرد: تخصیص اعتبار برای عملیات در یک میلیون هکتار شرایط مساعدی را برای ارتقای امنیت و مسائل آب برای گلستان و استان ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ظرف سه سال به استان گلستان وام ۱۱۵ میلیارد دلاری برای بیابان زدایی و احیای مراتع اعطا شد، یادآور شد: برای این مهم هماهنگی و هماهنگی های لازم در سفر رئیس جمهور به گلستان انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه برخی از شهرستان های استان به عنوان منبع گرد و غبار دارای پتانسیل بیابان زایی هستند گفت: حدود 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان در معرض بیابان زایی است و حدود 127 هکتار از اراضی شمالی استان در معرض بیابان زایی است. هزار هکتار از این زمین نیاز به احیا دارد.

لطفی خاطرنشان کرد: همکاران ما در گنبدکاوس و آکوالا در سال های اخیر گام های مثبتی برای مقابله با بیابان زایی برداشته اند و این کار در حال توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: کل درآمد حاصل از سفر رئیس جمهور به گلستان 616 میلیارد تومان بوده است که انتظار دارم این اعتبارات به عنوان بخشی از مشکلات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت دقیق و دقیق هزینه شود. گلستان. حل خواهد شد.
انتهای پیام/