۱۰درصد المپین‌های اعزامی کشور را قزوین تشکیل داده است

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز دوشنبه در مراسم بدرقه کاروان استان قزوین به مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴پاریس اظهار کرد: ورزشکاران عزیز استان قزوین که به مسابقات المپیک و پارالمپیک اعزام می شوند انسان های کامل از حیث موفقیت در عرصه ورزش و تقید به رعایت اخلاق و خلق حسنه هستند و الگویی بسیار مناسب برای نسل جوان می باشند.

وی افزود: تواضع، فروتنی و عشق و محبت به دیگران یکی از مهم ترین خصوصیت های ورزشکاران استان است و امیدواریم همواره موفق و سربلند باشند.

اعلایی گفت: از ملت قهرمان پرور و افتخار آفرین قزوین که پرورش دهنده، حامی و پشتیبان بسیاری از نام آوران و افتخار آفرینان کشور در بسیاری از حوزه ها به ویژه ورزش هستند، تشکر می کنم و امیدوارم این موفقیت ها روز به روز افزایش یابد.

استاندار قزوین اضافه کرد: استان قزوین یک درصد جمعیت کشور را دارا می باشد ولی ۱۰درصد المپین های اعزامی کشور را تشکیل داده است، موفقیتی که امید است با مدال های خوش رنگ هم همراه شود.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه این ورزشکاران نشان دادند در هر شرایط و امکانات و با وجود تمامی کمبود و کاستی می توان با تلاش، نتیجه گرفت، اظهار داشت: همین که کسی فخر حضور در المپیک را در بین میلیون ها نفر کسب می کند نشان دهنده استعداد، هوش بالا، همت، پشتکار، تخصص و روحیه بالا است و باید قدردان این ورزشکاران بود.

وی با بیان اینکه ورزشکاران با تمام توان در مسیر اعتلای ایران عزیز فداکاری می کنند، افزود: آیت الله رئیسی هم جان و آبروی خود را فدای تعالی ایران کرد و نامش در تاریخ ایران جاودانه شد و خوشا به حال کسانی که در عرصه های مختلف برای ایران فداکاری کنند و نامشان در این جغرافیا ماندگار می شود.

گفتنی است؛ از استان قزوین ۶قهرمان و مربی به مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴پاریس اعزام شدند که در تاریخ استان قزوین یک رکورد بی نظیر بوده است.

۱۰درصد المپین‌های اعزامی کشور را قزوین تشکیل داده است

رضا علیپور، قهرمان مسابقات سنگنوردی، مهران برخورداری، قهرمان مسابقات تکواندو، میرمصطفی جوادی، قهرمان مسابقات وزنه برداری، محمدرضا خیرخواه، مربی تیم ملی ژیمناستیک، داوود علیپوریان، عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران و احمد ملاحسینی، مربی تیم ملی پارا وزنه برداری ایران از استان قزوین به این مسابقات اعزام شدند.

46