یک فایده مهم و متفاوت قهوه

به گزارش آوای البرز ، ترکیبات موجود در قهوه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی هستند که می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

یافته ها نشان می دهد که کافئین ممکن است التهاب را در دوران سالمندی کاهش دهد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که کافئین می تواند از بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 جلوگیری کند.

مصرف کافئین باعث کاهش التهاب در افراد بین 60 تا 90 سال می شود. البته ، تحقیقات زیادی در مورد رابطه آنها با کافئین و قهوه و سلامتی انجام شده است. برخی از مطالعات نشان می دهد که نوشیدن قهوه داغ خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد که کافئین از رشد و تکثیر سلول های التهابی جلوگیری می کند

دانشمندان این مطالعه طولانی مدت را روی 114 نفر انجام دادند در حالی که به نتایج خوبی دست یافتند [از مصرف کافئین] آنها با ناامیدی دریافتند که کافئین تأثیر متفاوتی بر گروهی از افراد دارد. این عوارض در افراد بین 60 تا 89 سال شایع تر است و مشخص شده است که کافئین از التهاب جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده است که بزرگسالان دارای کافئین سالم تر هستند و عمر طولانی تری دارند.

در یک مطالعه ، مصرف کنندگان قهوه معمولی علائم التهاب کمتری نسبت به افرادی که معمولی مصرف می کردند داشتند.

علاوه بر این ، بررسی 15 مطالعه دیگر در مورد قهوه ، کافئین و مشتقات آن در نشانگرهای ضد التهابی نشان داد که مصرف کم ، متوسط ​​و زیاد قهوه دارای اثرات ضد التهابی است.

نکته نتیجه گیری

نوشیدن قهوه ، حتی در مقادیر کم ، می تواند به کاهش التهاب کمک کند. همچنین خطر برخی بیماری ها مانند دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان را کاهش می دهد.

منابع: Healthline ، The Verge / مترجم: الهه جعفرزاده