یمن عاشق جنگ مستقیم با آمریکا است نه درگیری با مزدوران منطقه

هشدار بدرالدین الحوثی به آمریکا؛

یمن عاشق جنگ مستقیم با آمریکا است نه درگیری با مزدوران منطقه

رهبر انصارالله یمن خطاب به آمریکا، اسرائیل و کشورهای حامی آنها گفت: بیشترین چیزی که ما دوست داریم نبرد مستقیم با آمریکا و اسرائیل است و نه درگیری با مزدوران آمریکا.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن امروز بعدازظهر (چهارشنبه) در یک سخنرانی تلویزیونی اظهار کرد: اگر آمریکا می‌خواهد با ما جنگ مستقیم کند بداند که منتظریم، بیشترین چیزی که ما دوست داریم نبرد مستقیم با آمریکا و اسرائیل است و نه درگیری با مزدوران آمریکا.

وی افزود: امیدواریم کشورهای عربی یک گوشه بایستند و به تماشا بپردازند و اجازه دهند آمریکا و اسرائیل مستقیماً با ما بجنگند. از دولت‌های عربی می‌خواهیم خودشان را همراه با آمریکا دچار درگیری نکنند. 

رهبر انصارالله یمن همچنین تأکید کرد: اگر آمریکا قصد درگیری با ملت ما را داشته باشد، سناریویی بدتر از افغانستان و ویتنام را تجربه خواهد کرد. آمریکا نباید تصور کند که ضربات پراکنده وارد می‌کند و کار به پایان می‌رسد بلکه به شکل کامل درگیر خواهد شد.

بدرالدین الحوثی با تأکید بر اینکه به آمریکا هشدار می‌دهیم که مرتکب حماقت نشود، ادامه داد: هرگونه حمله آمریکایی به کشورمان را پاسخ خواهیم داد و ناوشکن‌ها و کشتیرانی آمریکایی را به هدفی برای موشک‌ها و پهپادهایمان تبدیل خواهیم کرد.

 

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.