یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟/ عکس

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، فضانورد ناسا یاسمین مقبلی، فضانورد ESA (آژانس فضایی اروپا)، آندریاس موگنسن، فضانورد JAXA (سازمان اکتشافات هوافضای ژاپن)، ساتوشی فوروکاوا، و فضانورد Roscosmos، کنستانتین بوریسوف، در ساعت ۵:۴:۰۰ به زمین برگشتند. تیم های سوار بر کشتی های بازیابی اسپیس ایکس، فضاپیما و خدمه آن را بازیابی کردند. پس از بازگشت به ساحل، خدمه به مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون پرواز کردند.

بیل نلسون، مدیر ناسا گفت: «پس از بیش از شش ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی، Crew-۷ ناسا به سلامت به خانه بازگشت. این خدمه چندملیتی نشان دادند که فضا همه ما را متحد می‌کند. واضح است که وقتی با هم کار می‌کنیم، می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم. می‌توانیم بیشتر بیاموزیم. آزمایش‌های علمی انجام‌شده در طول مدت حضورشان در فضا، به آماده‌سازی برای مأموریت‌های جسورانه ناسا در ماه، مریخ و فراتر از آن کمک می‌کند و در عین حال به نفع بشریت اینجا روی زمین است.»

یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟/ عکس

مقبلی، موگنسن، فوروکاوا و بوریسوف در طول ماموریت خود ۸۴۴۳۴۰۹۴ مایل را پیمودند، ۱۹۷ روز را در ایستگاه فضایی سپری کردند و ۳۱۸۴ گردش را به دور زمین انجام دادند. ماموریت Crew-۷ اولین پرواز فضایی مقبلی و بوریسوف بود. موگنسن طی دو پرواز خود ۲۰۹ روز در فضا و فوروکاوا در دو پرواز خود ۳۶۶ روز در فضا به ثبت رسانده است.

اعضای CREW-۷ در طول ماموریت خود در مجموعه‌ای از فعالیت‌های علمی، نگهداری و نمایش‌های فناورانه مشارکت داشتند. مقبلی یک راهپیمایی فضایی انجام داد که فضانورد ناسا، لورال اوهارا به آن ملحق شد. خدمه در صدها آزمایش و نمایش فناورانه، از جمله اولین مطالعه واکنش انسان به مدت زمان پروازهای فضایی مختلف و آزمایشی برای رشد غذا در ایستگاه فضایی، مشارکت داشتند.

یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟/ عکس

این سومین پرواز فضاپیمای دراگون به نام استقامت بود. همچنین قبلاً از ماموریت های Crew-۳ و Crew-۵ پشتیبانی می‌کرد. این فضاپیما برای بازرسی و پردازش در مرکز نوسازی اسپیس ایکس در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال به فلوریدا بازخواهد گشت، جایی که تیم‌ها دراگون را بازرسی می‌کنند، داده‌های مربوط به عملکرد آن را تجزیه و تحلیل می‌کنند و آن را برای پرواز بعدی پردازش می‌کنند.

پرواز Crew-۷ بخشی از برنامه تجاری خدمه ناسا است و بازگشت آن به زمین پس از پرتاب Crew-۸ ناسا انجام می‌شود که در تاریخ ۵ مارس به ایستگاه متصل شد و یک سفر علمی دیگر را آغاز کرد.

منبع: spaceanddefense

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.