یادواره ۷۶ شهید سردارمعلم کشور در سمنان

به گزارش خبرگزاری آوای البرز استان سمنان، جلسه شورای ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت آموزش و پرورش استان به‌همت اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش با حضور سیدجمال وزیری مدیرکل و اعضای این شورا در محل سالن جلسات برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در ابتدای سخنانش ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهیدِ جمهور و شهدای خدمت، اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی شایسته‌ای برای بزرگ‌داشت سرداران شهید فرهنگی داشته باشیم.

وزیری افزود: آموزش و پرورش مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نوجوانان است و اقدام در این راستا باید بیش‌تر از گذشته شود.

وی با تأکید بر تشکیل ستاد جذب در استان افزود: برای سال تحصیلی جدید، تمام نیروهای مدارس، بازنگری و نیروهای کارآمد به‌کارگیری شوند.

فاطمه اخلاقی رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش سمنان در ابتدای جلسه پیرامون چرایی برگزاری این یادواره و اهداف آن در راستای دومین کنگره بزرگ‌داشت سه‌هزار شهید استان مطالبی بیان کرد.

گفتنی است، در پایان جلسه، سرهنگ‌ محمد یعقوبی مسئول بسیج فرهنگیان استان سمنان با نظر اعضای شورای ترویج به‌عنوان دبیر یادواره، انتخاب و معرفی شد و دیگر کمیته‌های نقش‌آفرین در این یادواره نیز تعیین شدند.

46