گول نخورید؛ سرماخوردگی یعنی کرونا

متاسفانه تعداد بیماران بستری شده بر اثر کرونا در گله به 344 نفر رسیده است که از این تعداد 48 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. محمدمهدی سرگران عصر امروز (18 مرداد، یکشنبه) در گفتگو با خبرنگاران گفت. و 24 نفر در بیمارستان های گلستان بستری شدند و تجهیزات تنفس مصنوعی وصل شد، تعداد شهرهای قرمز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و در حال حاضر 10 شهر در استان گلستان در وضعیت کرونا قرمز قرار دارند.

وی با بیان اینکه جلسه اضطراری ستاد کرونا در استان گلستان روز گذشته تشکیل شد و در این جلسه جزئیات برگزاری مراسم عزاداری حسینی در شهرهای سرخ، زرد و نارنجی اعلام شد که بر این اساس مراسم عزاداری حضرت سعید(ع) برگزار شد. برگزار شد. الشهدا (علیه السلام) در شهرهای سرخ اعلام شد. 30 درصد ظرفیت در شهرهای نارنجی با 50 درصد ظرفیت و شهرهای زرد با 70 درصد ظرفیت برگزار می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا، حداکثر زمان برگزاری مراسم ترحیم حسینی 60 دقیقه است. یک ماسک.

سرگران خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا، موسسات مذهبی و کلیساها بیشترین حمایت و همکاری را با کادر درمانی داشته اند.

وی با بیان اینکه مردم هرگونه علائم سرماخوردگی را نشانه ابتلا به کرونا بدانند، یادآور شد: سرماخوردگی در پاییز و تابستان دیده نمی شود، خوشبختانه درگیری ریه ها در سویه جدید کرونا کمتر است. در آن زمان دستگاه تنفسی فوقانی را می پوشاند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان با درخواست و تاکید بر اینکه افرادی که 6 ماه پیش واکسینه شده اند باید دوز یادآوری دریافت کنند، خاطرنشان کرد: زیرگروه جدید کرونا می تواند به صورت علائم سرماخوردگی ظاهر شود و با علائم گوارشی همراه باشد. اما در حال حاضر، در این بیماری همه گیر، هر گونه علائم شبیه آنفولانزا می تواند به معنای ابتلا به ویروس کرونا باشد.

سرگران، کرونا را نوعی ویروس فرار سیستم ایمنی دانست و تصریح کرد: از آنجایی که تزریق واکسن کرونا مصونیت دائمی ایجاد نمی کند، بر دوز تقویت کننده هر 6 ماه تاکید می کنم.

من باید بگویم؛ در حال حاضر شهرستان‌های آق کلا، بندرگز، بندرترکمان، علی‌آبادکتول، کردکوی، کلاله، گالیکش، گرگان، جمیسون و مینودشت در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و شهرستان‌های آزادشهر، گنبدکاوس و مراوه تپه در این وضعیت قرار دارند. نارنجی و رامیان در وضعیت کرونای زرد قرار دارد.

4747