گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیران خارجه جمهوری‌آذربایجان و یونان

به گزارش آوای البرز، وزیر امور خارجه کشورمان روز شنبه در گفت و گوی تلفنی با نیکوس دندیوس وزیر امور خارجه یونان درباره برخی از موضوعات روابط دوجانبه و آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم ها گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفتگو با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور برای گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی، بر حفظ روابط دیرینه دو طرف از نفوذ تاکید کرد. چند بازیگر سوم

امیرعبداللهیان آخرین وضعیت تحریم ها را با رقیب یونانی خود مورد بررسی قرار داد و بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار تاکید کرد.

وزیر امور خارجه یونان در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر تداوم روابط بین مقامات ارشد ایران و یونان، بر اهمیت روابط دو کشور تاکید کرد.

دو طرف با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، بر اهمیت گسترش روابط آتن و تهران و لزوم تداوم همکاری ها در مجامع بین المللی تاکید کردند.

پس از آن در گفت و گوی تلفنی بین وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بیراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، دو طرف در خصوص توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف روابط دو کشور گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس بر ماموریت مشترک وزارتخانه های خارجه دو طرف در توسعه روابط سیاسی تاکید کرد.

وی با اشاره به دیدار روسای جمهور دو کشور در سال گذشته، گفت: توافقات مهمی در سطح ریاست جمهوری صورت گرفته و اجرای کامل آنها در دستور کار مشترک تهران و باکو قرار دارد.

وزیر امور خارجه موفقیت کمیسیون مشترک اقتصادی در باکو را یکی از مهمترین تحولات اخیر در توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد.

وزیر امور خارجه در بخشی دیگر از این گفتگوی تلفنی در مجمع پارلمانی اکو در جمهوری آذربایجان سخنرانی کرد و ابراز امیدواری کرد که نشست آتی موجب ارتقای بیشتر سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شود.

جیحون بیراموف همچنین بر لزوم توسعه روابط دوجانبه، ادامه سفرهای دیپلماتیک و اعلام آمادگی برای تقویت روابط سیاسی در سطوح مختلف تاکید کرد.

وی با اشاره به توافقات بین روسای جمهور دو کشور، حضور شرکت های ایرانی در بازسازی قره باغ را گام مهمی در این روند دانست.
در این تماس تلفنی دو طرف بر اهمیت حفظ روابط دو کشور با دشمنان و همکاری های داخلی و بین المللی تاکید کردند.

311311